II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sławkowa
Sławków - 12.03.2005 r.

 
Do Sławkowa na kolejny turniej tenisa stołowego zjechali zawodnicy z niemal całego regionu.
W pięknej hali zawodnicy rywalizowali w 7 kategoriach. Pomimo mrozu na zewnątrz, w hali było ciepło, nikt się nie oszczędzał. Do dyspozycji było 11 stołów, szatnie, widownia i ... gorący bufet. Wszyscy byli zadowoleni!


Na widowni jedna z ekip pingpongowych - UKS Hajduki Chorzów. W górnym rzędzie od lewej: Mateusz Ogrodnik, Dawid Kotwica, Mateusz Golan, Fabian Śmigiel.
W środkowym rzędzie od lewej: Dawid Gola, Michał Klimczak, Adrian Okwiek.
Poniżej od lewej: Tomasz Pacocha i trener Bogusław Król.


Zwycięzcy najmłodszej kategorii szkół podstawowych i gimnazjum otrzymują z rąk burmistrza miasta Sławkowa pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.
Od lewej: Robert Bukowski - Górnik 09 Mysłowice (3. miejsce), Dawid Magrowski - UKS Hajduki Chorzów (2. miejsce) i Krystian Sasin - TKKF Michałek Sławków (1. miejsce).


Mateusz Ogrodnik (na zdjęciu w czerwonej koszulce) wygrał kategorię szkół ponadgimnazjalnych. Drugi był Michał Klimczak, a trzeci Dawid Kotwica. Wszyscy UKS Hajduki Chorzów.


W turnieju kobiet pierwsze miejsce zajęła Halina Siewert (pierwsza z prawej) z Siemianowic, przed Agnieszką Sroką (w środku) z Silesii Miechowice.


Zwycięzcy kategorii 20-40 lat. Od lewej: Maksymilian Kusiel z Krakowa (2. miejsce), Bogusław Król (3. miejsce) i Sebastian Krupa (1. miejsce) - obaj UKS Hajduki Chorzów.


W środku od lewej zwycięzcy kategorii pow. 60 lat: Tadeusz Szopa z Krakowa (1. miejsce), Antoni Biaduń z Zabrza (2. miejsce) i Jan Bukowski z Bielsko-Białej (3. miejsce).


Zwycięzcy w najbardziej prestiżowej kategorii open. Od lewej Paweł Pilawski - Warta Zawiercie (3. miejsce), Sebastian Krupa - UKS Hajduki Chorzów (1.miejsce) i Łukasz Szata z Warty Zawiercie (2. miejsce).
Pierwszy z lewej Jan Kaczyński - zastępca prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.
To już koniec zawodów. Pusta hala. Dla kogo zaświecą lampy w następnych zawodach, ... zobaczymy za rok.


 

VIII Turniej Top-16 Amatorów
Chorzów - 10.04.2005 r.

 
To już ósma edycja tego prestiżowego turnieju TOP-16 organizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy Hajduki Chorzów przy udziale miasta Chorzowa.
Turniej przeprowadzono na 4 stołach, na których grało 16 najlepszych śląskich amatorów za rok 2004.


Zawody prowadził m.in. Piotr Wilk - trzykrotny złoty medalista mistrzost Polski weteranów.


Turniej tenisowy to również spotkanie starych znajomych, miejsce na wspólne rozmowy i odświeżenie dawnych znajomości.


Jacek Balawajder

Po raz drugi stanął na podium
w turnieju TPO-16.
Zajął ostatecznie 3 miejsce,
podobnie było w 2003 roku,
to jego największe sukcesy.


Janusz Sokołowski

Pierwszy raz uczestniczył w
śród najlepszych na Śląsku.
Na razie zbiera doświadczenie,
zajął wysokie 5 miejsce.


Mirosław Lewczuk

Pierwszy raz wywalczył złoty
medal w tym turnieju!
W 2001 i 2002 był trzeci.
Gratulujemy!


 

Otwarte Mistrzostwa Siemianowic
Siemianowice - 23.04.2005 r.

 


Adam Cypek z UKS Hajduki Chorzów w Otwartych Mistrzostwach Siemianowic osiągnął życiowy sukces dochodząc do finału kategorii open.
Czy od tej chwili rozpocznie się jego dynamiczna kariera w amatorskim światku pingponga?


 

XIV Memoriał im. Jana Szeji
Siemianowice - 7-8.05.2005 r.

 


Adam Kasperski (pierwszy z lewej) po 6-letniej przerwie powrócił do pingponga. Zaczął od Memoriału im. Jana Szeji w Siemianowicach, gdzie zajął 3. miejsce w kategorii 30-45 lat, pokazując prawie perfekcyjną grę, szczególnie z obrońcami.
Jego pojedynki w Memoriale były ozdobą tego turnieju. Po prostu, on był WIELKI!
I tylko on mógł sobie zrobić zdjęcie z prezesem Józefem Jaskólskim (w środku).
Pierwszy z prawej Piotr Świątek.


 

IX Indywidualne Mistrzostwa UKS Seniorów
Chorzów - 22.05.2005 r.

 
Indywidualne Mistrzostwa Seniorów Uczniowskiego Klubu Sportowego Hajduki z Chorzowa, to turniej oczekiwany przez wielu, ponieważ mogą w nim wziąć udział wszyscy od najmniejszych do największych. Dlatego nie dziwi ogromna frekwencja tych mistrzostw.


Gry przeprowadzono w kategorii pojedynczej i podwójnej. Rywalizacja bardzo zacięta. Młodzież atakowała seniorów z wszystkich stron. Nagrody do 6 miejsca. Było o co grać.
Największą niespodziankę sprawił Dawid Kotwica (drugi od prawej) zdobywając brązowy medal w grze podwójnej. Tym samym zawodnik ten jako siódmy wpisał się do elitarnej grupy medalistów w grze pojedynczej w UKS Hajduki w latach 1997-2005.


Kolejka następnych zawodników do medali. Kotwicy się udało, to dla czego nam nie?
Pamiątkowe zdjęcie uczestników IX Mistrzostw Seniorów Uczniowskiego Klubu sportowego Hajduki w Chorzowie. Jak widać wszyscy zadowoleni!


 

XIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego
Puławy - 04.06.2005 r.

 
W Puławach rozegrano już XIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego. Startowało aż 36 zawodników, niemal z całej Polski. Zawody przeprowadzono w grze pojedynczej i drużynowej.


Mecz o drugie miejsce pomiędzy Sebastianem Krupą z Chorzowa i Januszem Wierzbickim z Lublina.
Zwycięzcy zawodów: od lewej Sebastian Krupa (2. miejsce) - UKS Hajduki Chorzów, Radosław Poświatowski - Puławy, Adam Cypek (1. miejsce) i Mariusz Cyrta (obaj UKS Hajduki Chorzów).


 

47. Wojewódzki Zlot TKKF
Jastrzębie Zdrój - 18.06.2005 r.

 
Wojewódzki Zlot to jedna z największych imprez sportowych ognisk i klubów rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży w województwie śląskim.
W tym roku otwarcie Zlotu nastąpiło na pięknym stadionie piłkarskim w Jastrzębiu Zdroju.


Oczywiście w gronie dyscyplin sportowych nie mogło zabraknąć tenisa stołowego. Na zdjęciu wejście do hali sportowej Omega.


Zawody tenisa stołowego rozegrano w wielkiej hali na 8 wyczynowych stołach marki Donic Persson. W turnieju wystąpiła rekordowa ilość 73 zawodników: 52 mężczyzn i 21 kobiet. Turniej jak zwykle rozegrano systemem pucharowym.


Do czwórki weszło, aż 3 zawodników z Chorzowa.
Od lewej: Sebastian Krupa - 1. miejsce, Bogusław Król - 2. miejsce i Mariusz Cyrta - 4. miejsce.
Godzina 16.00 - zakończenie tej niezwykle udanej imprezy sportowej. Do zobaczenia za rok.


 

Otwarte Mistrzostwa Helu
Hel - 12.07.2005 r.

 
Finał Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego na Helu. O pierwsze miejsce w kategorii seniorów grają Mariusz Grzesiczak z Dąbrowy Górniczej (z lewej) i Ryszard Śliwiński z Władysławowa.


Na zwycięzców trzech kategorii czekały cenne nagrody.
Zwycięzcy całych zawodów. Drugi z lewej wraz z córeczką zwycięzca kategorii seniorów - Mariusz Grzesiczak z Dąbrowy Górniczej.


Powrót