Amatorskie drużyny

 
Ekipa TKKF Chorzów w składzie od lewej:
Mirosław Lewczuk, Waldemar Seifried, Bogusław Kozak, Marian Kołodziejczyk.

W roku 1998 drużyna ta (bez pozyskanego obecnie Bogusława Kozaka) zdobyła mistrzostwo Federacji Śląskiej i trzecie miejsce w Federacji Regionalnej.
Rok później zdobyli wicemistrzostwo w połączonej Śląskiej Lidze Amatorów.
W roku 2000 "zakupili" Piotra Wilka. Czy zdobędą mistrzostwo? Zobaczymy.


Drużyna MDK Centrum Chorzów w składzie, od lewej:
Sebastian Krupa, Bogusław Król, Stefan Stefankiewicz, Jerzy Król i poniżej Janusz Król.

Drużyna MDK w roku 1998 zdobyła mistrzostwo w Federacji Regionalnej* (za Stefankiewicza grał Jurij Fomin) i wicemistrzostwo Federacji Śląskiej (w roku 1997 - mistrzostwo w obu federacjach).
W 1999 drużyna ta już pod nazwą UKS Chorzów wywalczyła mistrzostwo Śląskiej Ligi oraz zdobyła jej Puchar. W roku 2000 ma być nie gorzej.

* Federacja Regionalna w lutym 1999 połączyła się z Federacją Śląską i utworzono największą w Polsce Ligę Amatorską pod nazwą Śląska Liga Amatorów i Weteranów.


Pierwsza drużyna UKS Chorzów na rok 2000. Od lewej: Bogusław Król, Sebastian Krupa i Jurij Fomin.
Ekipa ta ma wygrać rozgrywki drużynowe w Śląskiej Lidze Amatorów. Inne miejsce jej nie interesuje. Wszystko w temacie.


Bartek Siemianowice wystawił w 1999 r. nową drużynę. Od lewej stoją: Roman Ćwik, Józef Jaskólski, Lech Kowalczyk, Piotr Wilk.
Dzięki temu zdobyli brązowy medal w rozgrywkach drużynowych.
Obecnie z drużyny odszedł Piotr Wilk.


Druga drużyna MDK Chorzów. Od lewej stoją: Mariusz Cyrta, Andrzej Pilny i Dawid. Ich największy sukces to awansowanie do ekstraklasy Federacji Śląskiej w 1998 roku. W następnym roku utrzymali się w połączonej Lidze Śląskiej. W roku 2000 sprawa z utrzymaniem wygląda trudniej, ale wszystko jest możliwe.
Emeryci Siemianowice Śl. grają zawsze w nie zmienionym składzie. Jest to silna i wyrównana drużyna. Od lewej stoją: Michał Foltyn, Robert Til, Jan Białas i Mieczysław Wrona.


MOSiR Czeladź. Niezwykle groźni zawodnicy (wszyscy obrońcy). Mogli się o tym przekonać pingpongiści z TKKF Chorzów ledwo wygrywając z nimi 6:4 w rundzie jesiennej w 1999 r.

Na zdjęciu stoją od lewej: Ryszard Rdest, Zygmunt Kazek i Kazimierz Kazek.
W rezerwie są jeszcze inni dwaj dobrzy obrońcy: Włodzimierz Sztajer i Waldemar Kozak.


Trzecia drużyna UKS Chorzów (dawny MDK). Sama młodzież.
Stoją z lewej: Krzysztof Romik i Artur Niesler, klęczą od lewej Maciej Niesler i Paweł Kędziora.


Jeszcze jedno zdjęcie UKS III Chorzów: stoją od lewej Maciej Niesler i Krzysztof Romik, poniżej od lewej Artur Niesler i Łukasz Bienek.


Szeroka kadra zawodników z TKKF Relaks Wodzisław Śląski. Stoją od lewej: Bogusław Balawajder, Jacek Balawajder, Janusz Makowski, Wojciech Kaptur, Krzysztof Badowski, Antoni Szwab.

W 2002 roku pingpongiści z Wodzisławia postanowili wystartować w rozgrywkach Śląskiej Ligi Amatorów.


Drużyna UKS Hajduki Chorzów w składzie od lewej: Dawid, Bogusław Król i Sebastian Krupa, która w 2003 walczyła w Pucharze Polski na szczeblu województwa śląskiego.


Drużyna UKS Hajduki Chorzów w sezonie 2003 (pierwsza runda) w Śląskiej Lidze Amatorskiej. Stoją od lewej: Bogusław Król, Sebastian Krupa i Marcin Donot.


Jedna trzecia drużyny Jedynki Pszów - mistrza I ligi w sezonie 2003. Stoją od lewej Janusz Makowski, Wojciech Kaptur i Antoni Szwab.


Podstawowy skład TKKF Chorzów w sezonie 2003. Stoją od lewej: Jurij Fomin, Marian Kołodziejczyk, Mirosław Lewczuk i Piotr Wilk. W roku 2003 - mistrz ekstraklasy i zdobywca Pucharu Ligi.


Podstawowy skład drużyny UKS Hajduki Chorzów w drugiej rundzie sezonu 2003 w Śląskiej Lidze Amatorskiej. Stoją od lewej: Sebastian Krupa, Bogusław Król i Adam Cypek.
W roku 2003 - drugie miejsce w ekstraklasie i dotarcie do finału Pucharu Ligi.


Druga drużyna UKS Hajduki Chorzów w sezonie 2005. Stoją od lewej: Dawid Kotwica, Mateusz Ogrodnik, Michał Klimczak, Dawid Magrowski i Tomasz Pacocha.
W nowym sezonie 2005 chłopcy mają zawalczyć o "pudło" w I lidze Śląskiej Ligi Amatorskiej.

 
Nowy garnitur Jedynki Pszów na sezon 2005. Stoją od lewej: Leszek Górka, Marek Kaczorek, Jacek Balawajder i Bogusław Balawajder.
W tym roku zawodnicy z Pszowa mają poważnie zamieszać w ekstraklasie.

 
Drużyna UKS IV Chorzów (tzw. "Czwórka") założona w 2017 r. przez Janusza Króla.
III Liga - sezon 2017/2018.
Skład podstawowy (od lewej): Bogusław Król (trener sekcji), Dariusz Ścigany, Marian Richta, Janusz Król (kapitan drużyny).
Kierownikiem drużyny jest Janusz Król.
Drużyna UKS II Chorzów grająca w ekstraklasie na sezon 2017/2018 r.
Skład podstawowy (od lewej): Krzysztof Schaniel, Jacek Słomiany, Paweł Żołądek, Laurent Tomecki.
Kierownikiem drużyny jest Marian Richta.


Powrót