Logo Informacje
Różne (2001-2010)


n 31.12.2010. W dniach 28-29 grudnia 2010 roku w Żorach rozegrano XII Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodniczek i zawodników z całej Polski rywalizujących w 12 kategoriach. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tym turnieju reprezentanci UKS Hajduki Chorzów, którzy zdobyli 5 medali w tym dwa pierwsze miejsca Pawła Majera i Daniela Wonsa. W pozostałych kategoriach zwyciężali: Cieplińska Karolina, Łuczak Jakub, Lelowicz Julia, Nowak Kamil, Gil Katarzyna, Trętowska Aneta, Paszek Patrycja, Ramenda Adam, Tokarczyk Karolina i Zapart Wojciech.
Zobacz wyniki turnieju

n 03.10.2010. W dniach 1-3 października 2010 roku w Staszowie rozegrano jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodniczek i zawodników z całej Polski rywalizujących w 10 kategoriach. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tym turnieju nauczyciele ze Śląska, którzy łącznie wywalczyli 6 medali w tym 3 złote. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Anna Rybarczyk, Kamila Tkaczyk, Grażyna Rumińska, Sebastian Krupa, Artur Rachański, Roman Wączek, Jan Nowak, Zdzisław Orzechowski i Piotr Zemła. W rywalizacji drużynowej najlepszy okazał się zespół ze Śląska.
Zobacz dokładne wyniki turnieju

n 13.12.2009. Natalia Partyka (ISS Start Wejherowo) i pływak Damian Pietrasik (IKS AWF Warszawa) zostali zwycięzcami plebiscytu na najlepszych sportowców roku 2009 Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start". Uroczystość odbyła się w warszawskim hotelu Marriott.

n
15.04.2008. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego wycofała od nowego sezonu większość długich czopów. Wykaz okładzin niedopuszczonych przez ITTF od 1 lipca 2008 r.:
999:
889.

Andro:
Clou, Krypto.

Dawei:
388B.

Donic:
Aligator, Aligator Soft, Piranja FD.

Double Power:
No. 4080.

Dr Neubauer:
Boomerang, Inferno, Monster, Roulette, Scalpel, Super Block, The Wall.

Friendship (Kokutaku):
R.I.T.C. 755 Faster, R.I.T.C. 755 Faster.
Giant Dragon:
8228.

Hallmark:
Friction Special, Super Special, Super Special Extra.

Imperial:
Defender, Magic Swing.

Joola:
Antispin Long Pips Long, Fakir, Razor.

Milky Way:
Pluto, Uranus.

Proma:
Diabolic.
Socko:
STR - GEE.

Tibhar:
Grass Devil.

Toni Hold:
Virus II.

TSP:
Bam boo Curl P-1, Curl - Cactus, Curl - Combi.

TT Master:
R - Flex, Swing Back I, Swing Back Special.

Yaping:
138.

n 01.11.2007. Amerykańska firma tenisa stołowego Killerspin www.killerspin.com przebojem wchodzi na rynek światowy. Zatrudnia najlepszych tenisistów stołowych (Chen Qi, Alexander Karakasevic, Ilia Lupulescu) modelki i modeli, łącznie z ... Arnoldem Schwarzeneggerem. W Europie ma już swoje pierwsze przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Polsce (firma Inters z Krakowa). Asortyment Killerspin już jest wcale nie mały, jedynie ceny ciut wyższe niż w Europie.
Amerykanie to praktyczny naród, jeśli przyjąć jeszcze ich solidność, to Killerspin może być konkurencją dla najlepszych na świecie firm, więcej ... on już jest.


n
13.04.2006. 10 kwietnia br firma Butterfly zmieniła design swojej witryny w Polsce jak również jej funkcjonalność. Strona jest pod adresem www.butterfly.pl

n 03.01.2006. Ruszył pierwszy w Polsce Pingpongowy Bukmacher. Zalogowani użytkownicy mogą bezpłatnie typować wystawione mecze. Typować można na:
. wybrane mecze w I, II, III, IV lidze tenisa stołowego;
. najciekawsze mecze Lig Amatorskich,
. najciekawsze mecze w Pucharze Polski;
. najciekawsze mecze w Europejskich Pucharach;
. turnieje organizowane przez PZTS;
. turnieje organizowane przez ITTF oraz inne federacje,
. Mistrzostwa Olimpijskie, Świata, Europy, danego kraju wszystkich kategorii wiekowych;
. turnieje amatorskie wybrane przez organizatorów Konkursu
Zarejestrować się i zagrać można na stronie

http://www.pingpong.com.pl/newsy,11362272224019,ruszyl.pingpongowy.bukmacher.html

n 11.11.2005. Wyszedł nowy, trzeci numer Magazynu Polski PingPong. Jest to pozycja kolorowa, formatu A4, która zawiera 16 stron i kosztuje tylko 3,99 zł. Nowe czasopismo jest jedynym w Polsce miesięcznikiem poświeconym tenisowi stołowemu. Magazyn można m.in. zamówić za pośrednictwem Internetu pod adresem http://www.pingpong.com.pl/?page=zamowienien
16.09.2005. Największe firmy tenisa stołowego prześcigają się w coraz to szybszych deskach. Joola wyprodukowała na sezon 2005/2006 superszybką deskę MC1 OFF2, w odwecie firma Donic pokazała deskę Persson Dotec Carbokev o nowatorskim wyglądzie.
W sezonie 2005/2006 wchodzą na rynek coraz szybsze okładziny. Andro wypuściła superszybką Revolution Quad 480, natomiast Donic - Desto F1-HS oraz Sonex JP.


n 26.04.2005. W dniach 21-22 kwietnia br. obyły się w Rzeszowie III Mistrzostw Polski Policji w Tenisie Stołowym. Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach, do 40 lat, pow. 40 lat i drużynowo. Do Rzeszowa przyjechali najlepsi policjanci z 12 Komend Polski. Wyniki:

Kategoria do 40 lat
1. Sławomir Gerowski - KWP Gdańsk
2. Dariusz Butry - KWP Wrocław
3. Arkadiusz Mularczyk - KWP Wrocław

Drużynówka do 40 lat
1. KWP Wrocław
2. KWP Gdańsk
3. KWP Katowice

Kategoria pow. 40 lat
1. Krzysztof Zgłobicki - KWP Gdańsk
2. Waldemar Cabański - KWP Bydgoszcz
3. Antoni Białobrzewski - KWP Olsztyn

Drużynówka pow. 40 lat
1. KWP Gdańsk I
2. KWP Gdańsk II
3. KWP Szczecin

Zaraz rozpoczną rozgrywki najlepsi Policjanci z 12 Komend Polski. Zagrają w czterech kategoriach. Warunki gier wyśmienite.

Wśród nich jest Adam Kasperski, (u góry z lewej) wielokrotny medalista mistrzostw. W 1997 roku wywalczył tytuł mistrza Polski Policjantów.

5 miejsce Kasperskiego w kat. do 40 lat i 3 miejsce w drużynówce to duży sukces dla KWP Katowice. Jednak Adam już dziś przyrzekł komendantowi, że za rok w kategorii stanie na podium.

n 16-19.02.2004. W dniach od 10 do 13 stycznia br. w Częstochowie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Organizatorem było Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej.
Klasyfikacja drużynowa:
1. WSD z Tarnowa (Marcin Tabor, Stanisław Ganczarczyk, Robert Pyzik)
2. WSD z Sandomierza (Tomasz Flis, Piotr Przysucha, Łukasz Baran)
3. WSD z Częstochowy (Norbert Tomczyk, Łukasz Dybowski, Sebastian Wyrozumski, Jakub Raczyński)
Klasyfikacja indywidualna
1. Marcin Tabor - WSD Tarnów
2. Tomasz Flis - WSD Sandomierz
3. Jerzy Jabłoński - WSD Łódź

n 07.11.2004. 6 listopada br. wyszedł pierwszy numer nowego magazynu ogólnopolskiego pt. "Polski PINGPONG". Wydawcą jest KU AZS AJD Częstochowa. Redaktorem naczelnym został Paweł Gąsiorski. Magazyn ma być docelowo miesięcznikiem, lecz pierwsze kilka numerów będzie wydawanych raz na kwartał. Pierwszy egzemplarz jest bezpłatny. Pismo ma być dostępne na wiekszych zawodach, tak amatorskich jak i organizowanych przez PZTS i ma informować jak mówi jego redaktor naczelny "o każdej, nawet najmniejszej, imprezie tenisowej w kraju".n 25.10.2004. Firma MODEST jako pierwsza w Polsce wydała swój katalog branżowy pt. "MODEST - profesjonalny sprzęt do tenisa stołowego - oferta handlowa 2004/05". W kolorowym katalogu 32 stronicowym o formacie 16,5 x 23,5 cm znajdziemy wszystko co jest potrzebne kupującemu sprzęt do tenisa stołowego, wraz z niezbędnymi informacjami. Ponadto okładziny i deski zostały podzielone na ofertą podstawową i uzupełniającą. Wydany katalog nie odbiega od innych tego typu katalogów wydanych Zagranicą.


n 05.07.2004. Adam Kasperski - zawodnik Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate wywalczył brązowy medal w kat. 70 kg podczas rozgrywanych we Włocławku XXXI mistrzostw Polski seniorów w karate Kyokushin. To życiowy sukces tego ambitnego młodego sportowca od niedawna uprawiającego sporty walki. Osiągnięcie to tym cenniejsze, że wywalczone w rywalizacji, do której przystąpiła rekordowa ilość 128 karateków z całego kraju. W ćwierćfinale Kasperski pokonał zeszłorocznego mistrza Polski. W półfinale uległ Brunonowi Sokołowskiemu z Kielc, jak się później okazało, złotemu medaliście mistrzostw.
Dotychczasowe osiągnięcia Kasperskiego: 2 miejsce na mistrzostwach Polski Południowej w kyokushin karate (kat. do 70 kg) - Tarnów 2003, mistrz Polski MSWiA (kat do 70 kg) - Szczytno 2003, wicemistrz Polski MSWiA (kat do 70 kg) - Szczytno 2004.
Trzeba dodać, że Adam Kasperski przez kilkanaście lat trenował również tenis stołowy, grał w ekstraklasie i I lidze w zespole Baildonu Katowice, był wychowankiem Ruchu Chorzów. Po wstąpieniu do Policji zmienił dyscyplinę sportu na kyokushin karate.


n 16-19.02.2004. W Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej odbyły się VI Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Wyniki gier drużynowych: 1. Seminarium z Tarnowa (Marcin Tabor, Stanisław Ganczarczyk, Rafał Igielski), 2. Seminarium z Wrocławia (Bartłomiej Lenckowski, Kacper Potrykus, Karol Tyrcha), 3. WSD z Koszalina (ks. dr Tadeusz Ceynowa, Norbert Jastrzębski, Andrzej Pawłowski), 4. WSD z Częstochowy (Norbert Tomczyk, Łukasz Dybowski, Piotr Stawowski). Wyniki gier indywidualnych: 1. Marcin Tabor - WSD Tarnów, 2. Tomasz Flis - WSD Sandomierz, 3. Bartłomiej Lenckowski - WSD Wrocław. Patronem medialnym był Tygodnik Niedziela i TVP1. Seminarium częstochowskie organizuje mistrzostwa nieprzerwanie od 1999 roku.

n W dniach 31.05-01.06.2003 r. w hali sportowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski MSWiA w Karate Kyokushin. W kategorii do 70 kg Adam Kasprerski zdobył złoty medal. W turnieju startowali najlepsi zawodnicy z poszczególnych jednostek wojewódzkich. Tytuł mistrza Polski Policjantów Kasperski zdobył również w 1997, lecz w innej dyscyplinie, a mianowicie w tenisie stołowym.
Na zdjęciu od lewej zwycięzcy w kategorii do 70 kg: Artur Nawrański - KWP Katowice (2 miejsce), Adam Kasperski - KWP Katowice (1 miejsce), Seweryn Zięba - KWP Katowice (3 miejsce) i Piotr Pasek - KWP Kielce (3 miejsce).

n
09.03.2003. W Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej (17-19.02.2003 r.) odbyły się V Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Wystąpiło 16 zespołów, a w turnieju indywidualnym 60 zawodników z 17 seminariów. Klasyfikacja indywidualna: 1. Łukasz Lewandowski (Poznań), 2. Tomasz Flis (Sandomierz), 3. Marcin Tabor (Tarnów) i Michał Wieczorek (Częstochowa). Klasyfikacja drużynowa: 1. Częstochowa, 2. Łódź, 3. Sandomierz, 4. Tarnów.

Sriver
n 24.09.2002 r. Okładziny marki Sriver renomowanej firmy japońskiej Butterfly są coraz słabsze. Już po drugim treningu występują purchle, a po kilku treningach pękają. Zdarzają się sytuacje, iż okładzina wierzchnia kompletnie odchodzi od podkładu. Dotyczy to zarówno okładzin marki Sriver jak i Sriver FX. Jeszcze kilka lat temu było to nie do pomyślenia. Dzisiaj zaczyna się odchodzić od tych okładzin, zalecając już młodym adeptom granie innymi. Po prostu szkoda jest pieniędzy. I chyba wiadomo jaka była jedna z przyczyn, iż okładziny marki Sriver zdrożały w sklepach.

n
14-16.06.2002 r. W Lubniewicach koło Gorzowa Wlkp. startowali zawodnicy z siedemdziesięciu siedmiu klubów w Indywidualnych Mistrzostwach Polski LZS. Wyniki zawodów (pierwsze czwórki):

Seniorki:
1. Balcer Ewa - Zenit Międzybórz (dolnośl.)
2. Zaradna Marta - Tajfun Skra Ostrów (wielkop.)
3. Grabowska Anna - LZS Mańkowice (opolskie)
4. Kisielewicz Anna - Orlęta Krosnowice (dolnośl.)
Seniorzy:
1. Such Bartosz - Odra Księginice (dolnośl.)
2. Girulski Jarosław - Erjot Oława (dolnośl.)
3. Such Błażej - Odra Księginice (dolnośl.)
4. Kulczycki Szymon - Gorzovia Gorzów Wlkp. (lubus.)
Juniorki:
1. Sabat Katarzyna - GLKS Nadarzyn (mazow.)
2. Jelonek Katarzyna - GLKS Nadarzyn (mazow.)
3. Smelkowska Karolina - Stella Gniezno (wielkop.)
4. Balicka Natalia - Gorzovia Gorzów Wlkp. (lubus.)
Juniorzy:
1. Sposób Tomasz - Kormoran Ostróda (warm.-maz.)
2. Kućmierowski Sebastian - Kormoran Ostróda (w.)
3. Chmiel Paweł - Odra Księginice (dolnośl.)
4. Perek Jakub - Odra Księginice (dolnośl.)
Kadetki:
1. Dudzińska Daria - LUKS Stawiguda (warm.-maz.)
2. Walna Weronika - Smecz Konin (wielkop.)
3. Olendzka Aneta - LUKS Stawiguda (warm.-maz.)
4. Bąk Natalia - GLKS Nadarzyn (mazow.)
Kadeci:
1. Szarmach Bartosz - Kormoran Ostróda (w.-m.)
2. Szarmach Karol - Kormoran Ostróda (warm.-maz.)
3. Jędryszka Daniel - Lewart Lubartów (lubels.)
4. Bednarkiewicz Bartosz - Stella Gniezno (wielkop.)
Młodziczki:
1. Jaworska Izabela - Odra Księginice (dolnośl.)
2. Żak Anna - Odra Księginice (dolnośl.)
3. Szulc Adrianna - SKS Gorzkowice (łódzkie)
4. Konieczna Magdalena - Wisła Szczucin (małop.)
Młodzicy:
1. Karmoliński Maciej - Stella Gniezno (wielkop.)
2. Zagajewski Mateusz - LITS Żywiec (śląskie)
3. Ordza Rafał - Stella Gniezno (wielkop.)
4. Filas Tomasz - Śnieżnik Stronie Śląskie (dolnośl.)

n 03.03.2002 r. W Gdańsku równolegle z 70. Mistrzostwami Polski Seniorów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Medaliści: gra pojedyncza: 1. Marcin Kwintkiewicz ("Gazeta Wyborcza" Łódź), 2. Stanisław Maliszewski ("Życie Warszawy"), 3. Tomasz Kuczyński ("Dziennik Zachodni") i Paweł Stężała ("Głos Szczeciński"); gra podwójna: 1. Jacek Grabarski i Marcin Kwintkiewicz ("GW" Łódź), 2. Wojciech Osiński ("GW" Warszawa) i Stanisław Maliszewski, 3. Krzysztof Gajdka i Tomasz Kuczyński ("DZ") oraz Andrzej Wasik ("Sport" Katowice) i Paweł Stężała. Organizatorzy uhonorowali najlepszych zawodników takimi samymi medalami, które otrzymali zawodnicy występujący w mistrzostwach Polski seniorów.
Wśród uczestników wystąpili trzej reprezentanci Śląska: Tomasz Kuczyński z działu sportowego Dziennika Zachodniego (aktualny mistrz Śląska), Krzysztof Gajdka (z oddziału zagłębiowskiego Dziennika Zachodniego, aktualny wicemistrz Śląska) oraz Andrzej Wasik z katowickiego Sportu.

n 25-28.02.2002 r. W Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej odbyły się IV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Zwycięzcy: gra pojedyncza: 1. Dawid Ostrowski z Wrocławia, 2. Sławomir Wentczuk z Drohiczyna, 3-4. Tomasz Flis i Michał Wieczorek z Częstochowy; drużynowo: 1. Sandomierz, 2. Tarnów, 3. Częstochowa, 4. Łódź. Startowało 64 zawodników i 19 zespołów.

n W Częstochowie przeprowadzono Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. W poszczególnych kategoriach wygrywali, seniorki: 1. Sylwia Rożek (LUKS Galaktyka Rudy Rysie), 2. Ewa Balcer (Zeniz Międzybórz), 3. Monika Rzeźnik (LUKS Stawiguda); seniorzy: 1. Dariusz Kabaciński (Top Bolesławiec), 2. Michał Gieraga (Stomil Bełchatów), 3. Jarosław Góralik (LUKS Anders Żywiec); juniorki: 1. Katarzyna Gieryń (LUKS Stawiguda), 2. Katarzyna Jelonek (GLKS Nadarzyn), 3. Edyta Potocka (Budowlani Lubsko); juniorzy: 1. Jarosław Maćkowiak (Stella Gniezno), 2. Tomasz Sposób (Kormoran Ostróda), 3. Łukasz Grzyb (Grom Poczesna); kadetki: 1. Aneta Olendzka (LUKS Stawiguda), 2. Karolina Smelkowska (Stella Gniezno), 3. Beata Osińska (LUKS Stawiguda); kadeci: 1. Paweł Chmiel, 2. Piotr Chmiel, 3. Jakub Perek (wszyscy Odra Księginice).

n Jeszcze przed 2001 rokiem Tibhar wyprodukował nowe koszulki z serii "RIPP" bez nadruków o jednolitej formie z haftem ripp z przodu i wycięciem "V" pod szyją. Kolory: czarno-biały, niebiesko-szary, granatowo-żółty (rozmiary XXS-XXXL).


Powrót