Logo Informacje
Zawodowcy na świecie (2019-2021)

 

n 30.11.2021 Wyniki Indywidualnych Mistrzostw Świata w Tenisie Stołowym - Houston 2021.
Wyniki finałów:
gra pojedyncza mężczyzn:
Fan Zhendong (Chiny) – Truls Moregard (Szwecja) 4:0 (11:6, 11:9, 11:7, 11:8)
Brązowe medale: Liang Jingkun (Chiny), Timo Boll (Niemcy)

gra pojedyncza kobiet:
Wang Manyu (Chiny) – Sun Yingsha (Chiny) 4:2 (11:13, 11:7, 6:11, 11:6, 11:8, 17:15)
Brązowe medale: Wang Yidi (Chiny), Chen Meng (Chiny)

gra podwójna mężczyzn:
Kristian Karlsson/Mattias Falck (Szwecja) – Jang Woojin/Lim Jonghoon(Korea Płd.)
3:1 (11:8, 15:13, 11:13, 12:10)
Brązowe medale: Lin Gaoyuan/Liang Jingkun (Chiny), Yukiya Uda/Shunsuke Togami (Japonia)

gra podwójna kobiet:
Wang Manyu/Sun Yingsha (Chiny) - Hina Hayata/Mima Ito (Japonia) 3:0 (11:9, 11:7, 11:8)
Brązowe medale: Qian Tianyi/Chen Meng (Chiny), Sarah De Nutte/Ni Xia Lian (Luksemburg)

gra mieszana:
Wang Chuqin/Sun Yingsha (Chiny) – Tomokazu Harimoto/Hina Hayata (Chiny) 3:0 (11:2, 11:5, 11:8)
Brązowe medale: Lin Gaoyuan/Lily Zhang (Chiny/USA), Lin Yun-Ju/Cheng I-Ching (Tajwan)

n 15.11.2020 Reprezentant Chin Fan Zhendong po raz trzeci z rzędu, a czwarty raz w swojej karierze sięgnął po Puchar Świata tenisistów stołowych. Zawody rozegrano w Centrum Sportu Olimpijskiego Weihai Nanhai.
W finale Fan Zhendong pokonał swojejgo rodaka Ma Longa 4:3.
Wyniki finału:
Fan Zhendong - Ma Long             4:3 (9:11, 11:8, 11:3, 11:6, 7:11, 7:11, 11:9)
Mecz o 3 miejsce:
Tomokazu Harimoto - Jang Woojin   4:3 (7:11, 7:11, 11:9, 11:6, 14:12, 6:11, 11:5)
Mecze półfinałowe:
Fan Zhendong - Jang Woojin          4:0 (11:5, 11:8, 13:11, 11:8)
Ma Long - Tomokazu Harimoto        4:3 (11:7, 3:11, 6:11, 8:11, 11:8, 11:6, 11:4)

n 25.01.2020 Kobieca reprezentantki Polski w tenisie stołowym awansowała na igrzyska olimpijskie w Tokio. W decydującym meczu pokonały Ukrainę 3:1.
Polska - Ukraina 3:1
Natalia Bajor/Natalia Partyka – Tetyana Bilenko/Ganna Gaponova   2:3 (11:8, 6:11, 12:10, 4:11, 8:11)
Li Qian – Margaryta Pesotska                                                  3:0 (11:8, 11:3, 13:11)
Natalia Partyka – Ganna Gaponova                                           3:0 (12:10, 14:12, 11:9)
Li Qian – Tetyana Bilenko                                                        3:2 (8:11, 8:11, 12:10, 11:9, 11:8)

n 15.01.2020 Zespół KTS Enea Siarka Tarnobrzeg wygrała pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń. Polska drużyna grająca na wyjeździe z czeskim zespołem SKST Hodonin (gra tam Natalia Partyka), po zaciętym spotkaniu zwyciężyła 3:2.
Wyniki spotkania:
SKST Hodonin - KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 2:3
Natalia Partyka - Wu Yue                3:1 (7:11, 11:9, 12:10, 11:4)
Marketa Stevcikova – Han Ying        0:3 (4:11, 6:11, 2:11)
Sołomija Bratejko – Kinga Stefańska  3:1 (9:11, 11:9, 11:9, 11:8)
Natalia Partyka – Han Ying              0:3 (7:11, 4:11, 1:11)
Marketa Stevcikova - Wu Yue          0:3 (7:11, 5:11, 8:11)

n 09.09.2019 Z brązowym medalem kobiet i 5 miejsce mężczyzn wróciły do kraju nasze zespoły, które rywalizowały w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które rozegrano we Francji.
Polki w półfinale uległy najlepszej drużynie starego kontynentu, czyli Rumunkom i jako jedyne zdołały urwać punkt rywalkom przegrywając 1:3. Natomiast męski zespół w ćwierćfinale uległ gospodarzom 2:3.

n 10.07.2019 Kobieca reprezentacja Polski zajęła trzecie miejscewIgrzykach Europejskich, które rozegrano na Białorusi. W meczu o brąż Polki pokonały Węgierki 3:2.
Wyniki spotkania o 3 miejsce:
Polska - Węgry 3:2
Natalia Bajor, Natalia Partyka - Szandra Pergel, Dora Madarasz     2:3 (8:11, 11:5, 3:11, 11:5, 9:11)
Li Qian - Georgina Pota                                                         3:1 (11:5, 3:11, 11:8, 13:11)
Natalia Partyka - Dora Madarasz                                             3:2 (13:11, 4:11, 11:8, 1:11, 11:8)
Natalia Bajor - Georgina Pota                                                 1:3 (8:11, 11:9, 8:11, 5:11)
Li Qian - Szandra Pergel                                                        3:1 (11:3, 10:12, 11:1, 11:9)
Niestety Polki nie zdołały wywalczyć w tych zawodach awansu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

n 20.06.2019 Drużyna Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki został drużynowym Mistrzem Polski. W decydującym spotkaniu na neutralnym terenie (Hala Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku).
Mecz finałowy:
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo 3:0
Panagiotis Gionis – Shang Kun       3:2 (11:7, 6:11, 6:11, 12:10, 11:8)
Marek Badowski - Wang Yang        3:0 (11:6, 11:9, 11:7)
Pavel Sirucek – Jiri Vrablik             3:1 (11:9, 11:9, 8:11, 11:6)

n 15.05.2019 KTS Enea Siarka Tarnobrzeg została zwyciężcą Ligi Mistrzyń. Zawodniczki polskiego zespołu dwukrotnie pokonały chorwacki zespół 3:2.
W ubiegłorocznej edycji LM była trzecim zespołem w Europie.
Tenisistki stołowe Dr. Casl Zagrzeb przed rokiem triumfowały w LM, pokonując w finale TTC Berlin Eastside.
Wyniki 2 meczu finałowego:
Dr. Casl Zagrzeb - KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 2:3
Hoi Kem Doo - Han Ying     0:3 (5:11, 9:11, 7:11)
Mengyu Yu - Elizabeta Samara  2:3 (3:11, 11:7, 10:12, 13:11, 4:11)
Ni Xia Lian - Li Qian      3:0 (11:5, 11:6, 11:7)
Hoi Kem Doo - Elizabeta Samara 3:1 (2:11, 11:8, 11:7, 11:8)
Mengyu Yu - Han Ying      0:3 (4:11, 8:11, 9:11)
Pierwszy mecz: 2:3. Trofeum zdobyła KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

n 05.05.2019 Chińczyk Ma Long po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w tenisie stołowym, które rozgrywane były na Węgrzech.
Wyniki finałów:
Gra pojedyncza mężczyzn:
Ma Long (Chiny) - Mattias Falck (Szwecja)                   4:1 (11:5, 11:7, 7:11, 11:9, 11:5)
Brązowe medale: Liang Jingkun (Chiny) i An Jaehyun (Korea Płd.)

Gra pojedyncza kobiet:
Liu Shiwen (Chiny) - Chen Meng CHN                           4:2 (7:11, 11:6, 11:7, 7:11, 11:0, 11:9)
Brązowe medale: Ding Ning i Wang Manyu (obie Chiny)

Gra podwójna kobiet
Sun Yingsha, Wang Manyu (Chiny) - Hina Hayata, Mima Ito (Japonia)
4:2 (8:11, 3:11, 11:8, 11:3, 12:10, 11:8)
Brązowe medale: Honoka Hashimoto, Hitomi Sato (Japonia) i Chen Meng, Zhu Yuling (Chiny)

Gra podwójna mężczyzn:
Ma Long/Wang Chuqin (Chiny) - Ovidiu Ionescu/Alvaro Robles (Rumunia/Hiszpania)
4:1 (11:3, 8:11, 11:7, 11:3, 11:5)
Brązowe medale: Liang Jingkun/Lin Gaoyuan i Tiago Apolonia i Joao Monteiro

Gra mieszana:
Liu Shiwen/Xu Xin (Chiny) - Kasumi Ishikawa/Maharu Yoshimura (Japonia)
4:1 (11:5, 11:8, 9:11, 11:9, 11:4)
Brązowe medale: Petrissa Solja/Patrick Franziska (Niemcy) i Ding Ning/Fan Zhendong (Chiny)


n 14.02.2019 Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg awansowały do półfinału Ligi Mistrzyń.
W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym pokonały u siebie Sporting Lizbona 3:1.
Pierwsze spotkanie także wygrały 3:1.
Półfinałowym rywalem polskiej drużyny będzie austriacki zespół Linz AG Froschberg.
W ubiegłorocznej edycji LM Enea Siarka była trzecim zespołem w Europie. Rok wcześniej zajęła drugie miejsce.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - Sporting Lizbona 3:1

Han Ying          - Li Fen                            2:3 (11:7, 9:11, 7:11, 11:8, 3:11)
Gu Rouchen      - Daniela Dodean Monteiro   3:0 (11:9, 11:4, 11:5)
Li Qian             - Zhenqi Barthel                 3:0 (11:1, 11:6, 11:3)
Kinga Stefańska - Daniela Dodean Monteiro   3:2 (13:11, 7:11, 5:11, 11:8, 14:12)
Szkołass

n 14.02.2019 W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU) zespół Dekorglassu Działdowo pokonał u siebie belgijski zespół Sokah Hoboken 3:1 i awansowal do półfinału tych rozgrywek.
Pierwsze spotkanie, rozegrane w Belgii, zawodnicy Dekorglassu wygrali 3:0.
Kolejnym przeciwnikiem działdowian będzie FC Saarbruecken, który wyeliminował w ćwierćfinale francuski Chartres ASTT.
Dekorglass triumfował w poprzedniej edycji Pucharu ETTU, który jest odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Europejskiej. Tym razem awansował bezpośrednio do ćwierćfinału tych rozgrywek po zajęciu trzeciego miejsca w grupie B Ligi Mistrzów.
Wynik rewanżowego meczu ćwierćfinałowego Pucharu ETTU:

Dekorglass Działdowo - TTC Sokah Hoboken 3:1

Wang Yang   - Jeremy Petiot     3:0 (11:6, 11:8, 11:9)
Jiri Vrablik     - Rajko Gommers   3:2 (11:6, 5:11, 9:11, 11:8, 11:6)
Wenliang Xu  - Laurens Devos   2:3 (8:11, 11:7, 8:11, 11:4, 3:11)
Wang Yang   - Rajko Gommers  3:1 (11:4, 11:4, 6:11, 11:4).


Powrót