Logo Informacje
UKS Chorzów (2001-)


n 09.12.2010 UKS Hajduki Chorzów grający w najwyższej klasie rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów w derbach Chorzowa nie dał żadnych szans drużynie TKKF Chorzów wygrywając z nią 10:0!. Mimo tak wysokiego wyniki spotkanie wcale nie było jednostronne i kilka pojedynków mogło się zakończyć wygranymi gości. Najlepiej w zespole TKKF-u grał Marian Richta, który dwa pojedynki przegrał po 2:3. W ekipie gospodarzy punktowali: Krupa - 3.5, Tomecki 3, Cyrta - 2.5 i Sołtysiak 1 pkt. Po tej wygranej UKS ponownie awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale chorzowianie mają o jeden mecz rozegrany więcej od pozostałych zespołów.
Tabela I Ligi.

n 01.12.2010 Drugi zespół UKS Hajduki Chorzów pokonał n wyjeździe drużynę OSiR Skałka Świętochłowice 7:3 i już prawie na 100% jest pewne awansu do mocniejszej grupy I Ligi w rundzie rewanżowej Śląskiej Ligi Amatorów. Teraz przed młodymi zawodnikami UKS mecze z teoretycznie słabszymi rywalami, ale żeby "postawić kropkę nad i" trzeba jeszcze wygrać 3-4 spotkania, aby nie oglądać się na rywali.

n 22.11.2010 UKS Hajduki Chorzów pokonał na wyjeździe ŁTS Łabędy Gliwice 6:4. Gospodarze zagrali w tym meczu w optymalnym składzie ze Strzałką i Nowakowskim, natomiast w drużynie z Chorzowa zabrakło Mariusza Cyrty. Mecz znakomicie ułożył się dla UKS-u, który po trzech partiach prowadził już 3:0. Rewelacyjne gry zagrali Waldemar Seifried i Laurent Tomecki. Waldek zmierzył się z Witoldem Nowakowskim i do połowy drugiego seta wszystko wyglądało na to, że gospodarze obejmą prowadzenie w meczu 1:0. Ale od stanu 2:7, Waldek już sie praktycznie nie mylił, wygrał tego seta do 9, a następne do 6 i 11 i wygrał cały mecz 3:1. Larek w równie dramatycznych okolicznościach ograł Mariana Strzałkę 3:1, chociaż w 4 secie było 8:10 dla rywala. Mecz mógł się już rozstrzygnąć po grze deblowej, ale grający ze sobą Seifried i Krupa jakoś nie mogą w ważnych momentach zagrać na dobrym poziomie i mimo kilku szans na wygranie meczu (w 3 secie 10:7, przegrana 11:13 i w 5 secie prowadzenie 6:3) ostatecznie przegrali 2:3. W następnych partiach Strzałka pewnie pokonał Seifrieda 3:0, a Nowakowski ograł Krupę 3:1 i w meczu zrobiło się 3:3. Na szczęście następne trzy pojedynki zakończyły się wygranym Chorzowian. Najpierw Tomecki i Seifried pewnie pokonali Marka Sajdaka, Krupa po zaciętym spotkaniu okazał się lepszy od Strzałki i w ostatnim meczu w barwach UKS-u mógł zadebiutować Jerzy Sołtysiak, który postraszył trochę Nowakowskiego, ale ostatecznie Gliwiczanin wygrał 3:1.
Po tej wygranej UKS z 8 punktami jest w piątce najlepszych zespołów ligi i nadal się liczy w walce o tytuł mistrzowski.

n 18.11.2010 UKS Hajduki II Chorzów nie sprostał liderowi rozgrywek UKS Quo-Vadis Zabrze przegrywając we własnej sali 4:6. Szkoda nie wykorzystanej szansy na kolejne ligowe punkty, tym bardziej, że Dawid przegrał dwa pojedynki 2:3, a Sebastian nie zdołał zdobyć punktu.
pokonał 8:2 zawsze groźną drużynę TKKF Aut Łagisza Będzin. Co nie udało się starszym kolegom, dokonali młodsi z trzeciej drużyny UKS-u. Bartłomiej Bzdak, Daniel Wons i Adam Łuczak sprawili sporą niespodziankę i wygrali na wyjeździe z silnym zespołem UKS Leader Katowice 6:4. Po 2,5 punkta w tym meczu zdobyli Bartek i Daniel, a jeden punkt dołożył Adam Łuczak i druga wygrana w lidze stała się faktem.

n 29.10.2010 W szóstej kolejce spotkań II ligi (ŚLA) drugi zespół UKS Hajduki Chorzów pokonał 8:2 zawsze groźną drużynę TKKF Aut Łagisza Będzin. Ta wygrana dała realne podstawy by myśleć o awansie tego zespołu do czołowej ósemki w lidze i grę z najmocniejszymi zespołami w II rundzie rozgrywek.

n 24.10.2010 W trzeciej kolejce rozgrywek I Ligi zespół UKS Hajduki pokonał u siebie drużynę UKS Wolej Ruda Śląska 7:3. Bardzo dobrze zagrał w tym spotkaniu Zbigniew Olszyna (UKS Wolej), który przegrał tylko jedną grę. Trzeci punkt dołożył Michał Wolny wygrywając 3:2 z Laurentem Tomeckim. Punkty dla UKS Hajduki zdobywali: Krupa - 3,5, Seifried 1,5, Cyrta - 1 i Tomecki 1.

n 22.10.2010 Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odnieśli młodzi zawodnicy z UKS III Hajduki Chorzów. W meczu z Renomą Bryda Katowice znakomicie zagrał Bartłomiej Bzdak zdobywając komplet punktów. Po jednym punkcie dołożyli jeszcze Daniel Krajewski i Daniel Wons, co przy wygranym deblu Bzdak-Krajewski dało zwycięstwo 6:4!

n 20.10.2010 Bardzo dobry mecz zagrał zespół UKS Hajduki II z TKKF Spartakus II Katowice w rywalizacji II ligowców. Dawid Okwiek z Sebastianem Magrowskim praktycznie we dwójkę pokonali rywali zdobywając razem 6 punktów. Bez porażki w tym meczu był Dawid, grając w całym spotkaniu bardzo skutecznie. Natomiast Sebastian wygrał mecz o zwycięstwo, mimo że przegrywał z Tadeuszem Wyskielem w 5 secie już 5:9. Ta wygrana pozwoliła zawodnikom drugiej drużyny myśleć o awansie do czołowej ósemki II ligi.

n 04.10.2010 Występujący w Śląskiej I Lidze Amatorów UKS Hajduki Chorzów, przegrał w drugiej kolejce na wyjeździe z DDK Brzeziny Śląskie 4:6. W drużynie gospodarzy punktowali: Jurij Fomin i Robert Dudek - 2,5 pkt. i Wojciech Romik - 1 pkt. W zespole z Chorzowa zagrali: Sebastian Krupa - 3 pkt., Laurent Tomecki - 1 pkt. i bez punktu Waldemar Seifried.
Źle rozpoczęły rozgrywki pozostałe dwie drużyny UKS-u grające w II lidze. Oba zespoły przegrały wyraźnie dwa spotkania i z zerowym dorobkiem punktowym zajmują dalsze pozycje w tabeli.

n 21.09.2010 Rozpoczęła się rywalizacja o tytuł najlepszej amatorskiej drużyny w Śląskiej Lidze Amatorów. W sezonie 2010/2011 walka o mistrzostwo zapowiada się bardzo interesująco. Praktycznie 5-6 zespołów stać na zdobycie mistrzostwa ligi. Oprócz trzech medalistów z ubiegłego roku (DDK, UKS i Jedynka) równie mocne składy mają w tym roku ŁTS Łabędy i beniaminek ULKS Tajfun Ligota Łabędzka. Jeśli do tego dodać TKKF Chorzów i UKS Wolej Bielszowice to wychodzi na to, że z każdą drużyną trzeba się liczyć i o punkty nie będzie łatwo.
Pierwsza drużyna UKS Hajduki Chorzów przystąpiła do rozgrywek w całkowicie zmienionym składzie. Po odejściu do zawodowych klubów Adama Kasperskiego, Dawida Kotwicy i Adriana Noworolnika właściwie w zespole pozostał jedynie Sebastian Krupa, dlatego potrzebne były poważne wzmocnienia.
Do zespołu powrócił po kilku latach przerwy Mariusz Cyrta, który w 2001 roku był trzecim zawodnikiem I Ligi amatorskiej. Po rozpadzie zespołu UKS Jordan Kochłowice do UKS przeszedł Laurent Tomecki, który również kiedyś miał przygodę z UKS, jeszcze grającym pod nazwą MDK Chorzów. Oprócz niego do UKS doszli pozostali zawodnicy Jordana, Jerzy Sołtysiak i Adam Noparlik. Jednak najsilniejszym wzmocnieniem jest Waldemar Seifried. Były zawodnik TKKF-u Chorzów mimo rocznej przerwy w grze w lidze amatorskiej, wydaje się być pewnym punktem drużyny, która w takim składzie może powalczyć o najwyższe pozycje.
W pierwszym meczu ligowym przeciwnikiem UKS Hajduki był zespół LKS Strażak Mikołów. Mecz był zacięty, ale pewne zwycięstwo 8:2 odnieśli gospodarze, czyli UKS. Teraz przed zawodnikami z Chorzowa pierwsza poważna próba, a mianowicie mecz z aktualnym mistrzem ligi Drużyną DDK Brzeziny Śląskie, która w składzie ma m.in. Jurija Fomina i Roberta Dudka.

n 17.06.2010 W Chorzowie zakończyły się XIV Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa UKS w tenisie stołowym. Bezkonkurencyjna w całych zawodach była Patrycja Gramińska, która zdobyła trzy złote medale (gra mieszana, gra podwójna i gra pojedyncza). Niemal równie dobrze zaprezentował się Adrian Noworolnik, który zwyciężył w deblu i singlu. Patrycja w finale gry pojedynczej pokonała pewnie 4:1 Natalię Szajnę. Brązowe medale zdobyły Roksana Palińska i Anna Kula. Adrian w meczu o tytuł mistrzowski pokonał 4:2 Dawida Okwieka. Trzecie miejsca wywalczyli Ireneusz Musik i Sebastian Magrowski. W grze podwójnej chłopców tytuł obroniła para Noworolnik-Okwiek pokonując w finale Sebastiana Magrowskiego i Kamila Kuczerę 3:1. W deblu dziewcząt wygrały Patrycja Gramińska i Roksana Palińska, mimo iż w decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu przegrywały już 0:2, by ostatecznie zwyciężyć 3:2 z Natalią Szajna i Anną Kula. W grze mieszanej najlepsi okazał się duet Gramińska-Magrowski, pokonując w finale Roksanę Palińską i Bartłomieja Bzdaka 4:1.
Zobacz dokładne wyniki turnieju.

n 17.05.2010 W ZSI Chorzów rozegrano XIII Indywidualne Mistrzostwa UKS Seniorów, który był zarazem turniejem z okazji 10-lecia istnienia sekcji UKS Hajduki Chorzów. W zawodach zagrało wielu "starych mistrzów", którzy kiedyś reprezentowali klub w lidze i turniejach. W grze pojedynczej seniorów tytuł mistrzowski wywalczył Adam Kasperski pokonując w finale Sebastiana Krupę 4:2. Brązowe medale zdobyli Mariusz Cyrta i Dawid Kotwica.
W singlu pań najlepsza okazała się Barbara Matros wygrywając w finale z Katarzyną Pietrzyk 3:1. Trzecie miejsca przypadły Patrycji Gramińskiej i Annie Kuli, które okazały się bezkonkurencyjne w grze podwójnej kobiet. Drugie były Magdalena Wróbel i Dominika Jędroszczyk, a trzecie pozycje zajęły pary Pietrzyk-Palińska i Matros-Szajna.
W deblu mężczyzn zwyciężył duet Krupa-Cyrta, który pokonał parę Dawid Magrowski i Dawid Kotwica 3:1. Trzecie lokaty zajęli Adam Cypek z Adamem Ruszkiewiczem oraz Adrian Noworolnik i Dawid Okwiek.
W grze mieszanej po zaciętej rywalizacji tytuł najlepszej pary wywalczyli Magdalena Wróbel i Adam Kasperski pokonując 3:2 duet Pietrzyk-Kotwica. Na miejscu trzecim uplasowali się Natalia Szajna z Sebastianem Krupą i Patrycja Gramińska z Dawidem Magrowskim.
Łącznie w całych mistrzostwach wzięło udział 40 zawodniczek i zawodników, którzy aktualnie bądź kiedyś reprezentowali barwy UKS Hajduki Chorzów.
Zobacz dokładne wyniki turnieju.

n 30.12.2009 Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Hajduki Chorzów w XI Wigilijnym Turnieju Tenisa Stołowego dla Dzieci i Młodzieży w Żorach. Swoje kategorie wiekowe wygrali Olaf Kałdus (klasy IV i młodsze) oraz Daniel Krajewski (klasy VI-V). Olaf w całym turnieju nie stracił nawet jednego seta.
Trzecie miejsca wywalczyli Patrycja Gramińska i Bartłomiej Bzdak, a czwarte: Karolina Kijas, Klaudia Fuhrman i Magdalena Wróbel. W punktowanej ósemce były jeszcze: Roksana Palińska, Natalia Szajna (obie 6 miejsce) oraz Dominika Jędroszczyk (8 lokata). Łącznie we wszystkich kategoriach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników, głównie z województwa Śląskiego.
Zobacz dokładne wyniki turnieju.

n 16.11.2009 Po znakomitym występie w zawodach drużynowych zawodnicy UKS Hajduki Chorzów równie dobrze zagrali w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska UKS-ów zdobywając 4 medale. Tytuły wicemistrzów wywalczyli Bartłomiej Bzdak i Roksan Palińska, a Daniel Krajewski i Patrycja Gramińska zdobyli brązowe medale. Dodatkowo czwarte miejsce zajęła Klaudia Fuhrman. Łącznie zawodnicy UKS Hajduki zdobyli siedem medali w Mistrzostwach Śląska UKS-ów, i zajęli 3 miejsce w klasyfikacji punktowej mistrzostw.

n 12.11.2009 Młodzi zawodnicy UKS Hajduki Chorzów odnieśli największy sukces w historii sekcji tenisa stołowego zdobywając w Pszowie tytuł najlepszego zespołu w kategorii chłopców młodszych podczas Drużynowych Mistrzostw Śląska UKS-ów. Tytuł ten wywalczyli wspólnie Bartłomiej Bzdak i Daniel Krajewski, którzy w finałowym meczu pokonali po zaciętym spotkaniu gospodarzy turnieju zespół MUKS Jedynka Pszów 3:2. Niemal równie wspaniale zagrały dziewczęta w grupie młodszej Patrycja Gramińska i Roksan Palińska, które wywalczyły srebrny medal w drużynie, przegrywając decydującą o losach meczu partię na przewagi w piątym secie. Do złotego i srebrnego medalu dołożono jeszcze brąz, który zdobyły dziewczyny w grupie starszej Magdalena Wróbel i Dominika Jędroszczyk.

n 18.06.2009 We wtorek 16 czerwca 2009 roku rozegrano turniej deblowy zaliczany do Indywidualnych Mistrzostw UKS-u. W rywalizacji wzięło udział 11 par, a niespodziewanymi mistrzami zostali Adrian Noworolnik i Dawid Okwiek. W finale pokonali braci Magrowskich po wyrównanej grze, ale pewnie 4:0. Na trzeciej pozycji znaleźli się Kamil Kuczera z Bartłomiejem Bzdakiem i Daniel Rygus z Adamem Ruszkiewiczem.
Zobacz dokładne wyniki turnieju.

n 15.06.2009 W dniach 9-10 czerwca 2009 roku w sali UKS Hajduki odbyły się Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa UKS-u. Wśród dziewcząt tytuł najlepszej zawodniczki niespodziewanie wywalczyła Patrycja Gramińska, która w finale pewnie pokonała faworyzowaną Paulinę Cuper 3:0. Na trzecim miejscu uplasowały się Natalia Szajna i Magdalena Wróbel. W rywalizacji chłopców nie było niespodzianek. W finale zmierzyli się dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy, Dawid Magrowski i Adrian Noworolnik. Mecz o pierwsze miejsce nie był zbyt zacięty, pewne zwycięstwo odniósł Dawid pokonując Adriana 4:0. Trzecią lokatą podzielili się Sebastian Magrowski i Daniel Rygus.
Zobacz dokładne wyniki turnieju.

n 30.12.2008 W dniach 18-19 grudnia 2008 roku w sali UKS Hajduki odbył się tradycyjny Turniej Świąteczny dla zawodników klubu. Po raz pierwszy w historii tych turniejów rozegrano osobno kategorię dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zagrało 16 zawodniczek z których najlepsza okazała się Paulina Cuper, pokonując w finale Patrycję Gramińską 3:0. Trzecie miejsce wywalczyła Dominika Jędroszczyk.
Wśród chłopców zwyciężył Dawid Magrowski wygrywając w finale z Adrianem Noworolnikiem 4:0. Trzecie miejsce przypadło Dawidowi Okwiekowi, który pokonał 3:0 Daniela Rygusa. Łącznie w zawodach 46 uczestników.
Zobacz dokładne wyniki turnieju.

n 05.02.2007 UKS Hajduki Chorzów po kapitalnym meczu z drugoligowym LITS Anders Żywiec wygranym 4:3 awansował do szóstej rundy na szczeblu województwa śląskiego!
W meczu V rundy punktowali punktowali:
UKS Hajduki: Sebastian Krupa - 2, Adam Kasperski i Dawid Magrowski po 1
Anders Żywiec: Stanisław Szydło i Trela Mateusz po 1,5 , Bartosz Norek - 0
W meczu szóstej rundy Hajduki Chorzów spotkają się prawdopodobnie z pierwszą drużyną drugoligowego Górnika 09 Mysłowice.


n 06.06.2006 W sobotę 3 czerwca br. w sali gimnastycznej SP nr 29 w Chorzowie rozegrano X  Mistrzostwa UKS Seniorów. W zawodach wzięło udział 17-tu zawodników grających na  co dzień w UKS Hajduki Chorzów. W grze pojedynczej do tytułu pretendowali Sebastian Krupa i Bogusław Król. Niespodziewanie do walki o najwyższe miejsca włączył się również Dawid Kotwica. W półfinale gry pojedynczej ten młody zawodnik spotkał się z Bogusławem Królem. Przez cały mecz trwała wyrównana walka o zwycięstwo. Decydujący okazał się 5. set tego pojedynku. Przy stanie 2:2 w setach Kotwica prowadził 7:3, ale niestety nie zdołał utrzymać tej przewagi i przegrał tego seta. Gdyby wygrał tego seta to pewnie zwyciężył by w całym meczu ponieważ kolejnego seta wygrał bez problemów. W ostatnim 7. secie szybko prowadzenie objął Król i nie oddał go już do końca wygrywając całe spotkanie 4:3. W finale zmierzyli się podobnie jak w poprzednich latach Bogusław Król i Sebastian Krupa. Do meczu finałowego Krupa stracił tylko jednego seta, ale w pojedynku finałowym zagrał słabo. Jeszcze pierwszego seta wygrał Krupa i w drugim prowadził 7:4, ale od tego momentu inicjatywę przejął dobrze dysponowany tego dnia Król i rozstrzygnął tą partię na swoją korzyść. W kolejnych setach Król kontrolował cały czas grę nie dając praktycznie pograć rywalowi. Bogusław Król wygrał to spotkanie 4:1 zdobywając w ten sposób swój czwarty indywidualny tytuł Mistrza UKS Seniorów. w pojedynku o trzecie miejsce Dawid Kotwica pokonał swojego imiennika Dawida Magrowskiego 3:1.
W grze podwójnej walka toczyła się właściwie tylko o miejsce 2. i 3. ponieważ pierwsze miejsce było niemal w 100% zarezerwowane dla pary Król - Krupa, która w tym składzie deblowym wystąpiła po raz pierwszy na tej imprezie, ale siłą gry przewyższali pozostałych zawodników. Tytuł wicemistrzowski wywalczył duet aktualnych mistrzów UKS juniorów Dawid Kotwica i Michał Klimczak. Niespodziankę sprawili "starzy mistrzowie" Mirosław Tabor i Maciej Niesler, którzy w meczu o trzecią lokatę pokonali faworyzowany debel Mateusz Ogrodnik i Dawid Magrowski.
Po zakończeniu mistrzostw najlepsi zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego.
Zobacz dokładne wyniki mistrzostw.

n 15.04.2006 W czwartek 14 kwietnia w sali UKS Hajduki Chorzów rozegrano Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wzięło udział, aż dwudziestu młodych zawodników UKS-u. W finale spotkali się Dawid Kotwica i Dawid Magrowski. Po 7-mio setowej walce lepszy okazał się Dawid Kotwica, dla którego była to pierwsza wygrana w tego typu imprezie. Trzecie miejsce zdobył Michał Klimczak, który pokonał 3:1 Mateusza Ogrodnika. Wyniki turnieju.

n 30.06.2005 W piątek 24 czerwca w sali gimnastycznej SP nr 29 w Chorzowie rozegrano IX Młodzieżowe Mistrzostwa UKS. W turnieju, prawdopodobnie z powodu rozpoczynających się wakacji, wzięło udział mało zawodników, ale wszyscy najlepsi stawili się na starcie zawodów. W grze pojedynczej zwyciężył drugi raz z rzędu Adam Cypek. W finale spotkał się tak jak rok wcześniej z Mateuszem Ogrodnikiem. Po wyrównanym pojedynku Adam wygrał 4:2. Drugie miejsce Mateusza jest dla niego i tak znakomitym wynikiem, gdyż w ćwierćfinale pokonał 4:3 Michała Klimczaka, broniąc w 6. secie, aż trzy piłki meczowe! Trzecie miejsca zajęli Dawid Kotwica i Dawid Magrowski.
Niezwykle dramatyczny mecz rozegrany został w finale gier podwójnych. W pojedynku o I miejsce zmierzyły się pary Ogrodnik - Magrowski z duetem Klimczak - Kotwica. Faworytami tego meczu byli Mateusz i Dawid, którzy jak dotąd nie przegrali wcześniej ze swoimi finałowymi rywalami. Od początku spotkania gra była bardzo wyrównana. Przy stanie 3:2 w setach dla Klimczaka i Kotwicy wydawało się, że wynik finału już jest rozstrzygnięty, gdyż para ta prowadziła w 6. secie, aż 9:1!!! Od tego momentu słabiej zaczął grać Dawid Kotwica lekceważąc trochę rywali i Ci zaczęli odrabiać straty. Od stanu 4:10,  Mateusz i Dawid obronili sześć piłek meczowych, a przy pierwszej sposobności wygrali tą partię. W siódmym secie duet Ogrodnik - Magrowski szybko objął prowadzenie i przy zmianie stron prowadził 5:1! I w tym momencie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego seta. Lepiej zaczęli grać Michał z Dawidem wyrównując najpierw na 5:5, a następnie szybko doprowadzili do stanu 10:7 i mieli kolejne piłki meczowe. Tym razem "cudu" już nie było. Ten emocjonujący mecz zakończył się po pierwszej piłce meczowej w tym secie i mistrzami na rok 2005 zostali Michał Klimczak i Dawid Kotwica. Trzecie miejsce zdobyła para Adam Cypek i Adrian Okwiek.
Po zakończeniu mistrzostw najlepsi zostali uhonorowani medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu sportowego.
Zobacz dokładne wyniki mistrzostw.

n 23.12.2004 W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia w sali SP nr 29 w Chorzowie odbył się tradycyjny Turniej Świąteczny dla młodych zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego "Hajduki". W zawodach wzięło udział 17. graczy, wśród których głównym faworytem do zwycięstwa był Adam Cypek. Jednak aktualny młodzieżowy mistrz UKS i świeżo upieczony drużynowy mistrz Śląskiej Ligi Amatorów o mało nie zakończył swego startu jeszcze w fazie grupowej turnieju! W walce o półfinał niespodziankę sprawił Dawid Kotwica wygrywając z Cypkiem 3:1. Adam, aby awansować z grupy musiał kolejny mecz z Michałem Klimczakiem wygrać 3:0 i tak też się stało. Małe doświadczenie turniejowe sprawiło, że Dawid Kotwica mimo iż wygrał z Cypkiem nie wyszedł z grupy. Szansę zaprzepaścił w meczu z Klimczakiem, gdzie przegrał 0:3 i mając gorszy bilans setów odpadł z walki o zwycięstwo. W drugiej grupie ćwierćfinałowej liczyło się tylko dwóch zawodników: Dawid Magrowski i Mateusz Ogrodnik. Obaj stoczyli zacięty pojedynek o I miejsce w grupie, a minimalnie lepszy okazał się Dawid wygrywając 3:1. W pierwszym półfinale zmierzyli się Klimczak i Magrowski. O losach wygranej zadecydowała lepsza odporność psychiczna. Niemal każdy set kończył się w grze na przewagi i po 4. setach był remis 2:2. W decydującym 5. secie Michał prowadził już 5:1, ale szybko roztrwonił przewagę, a przy stanie 9:10 zepsuł podanie przegrywając w ten sposób cały mecz 2:3. Drugi półfinał nie był tak emocjonujący. Ogrodnik wprawdzie starał się nawiązać walkę z Cypkiem, ale jeszcze tym razem rywal był za mocny i Adam wygrał 3:1. W finale nie było niespodzianki. Nauczony grupowymi perypetiami Adam grał pewnie przez większość meczu i tylko w trzecim secie pozwolił sobie na małe rozluźnienie co szybko wykorzystał Dawid doprowadzając do wyniku 1:2 w setach. Jednak w następnych dwóch setach Dawid nie miał wiele do powiedzenia i VI Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego w UKS Hajduki Chorzów zakończył się zwycięstwem Adama Cypka. Trzecie miejsce wywalczył Michał Klimczak po wygranej 3:0 z Mateuszem Ogrodnikiem. Po zakończeniu zawodów na wszystkich uczestników czekały nagrody rzeczowe, a dla najlepszych również puchar i dyplomy!

n 29.06.2004 Zgodnie z przewidywaniami toczyła się walka w VIII Młodzieżowych Mistrzostwach UKS. W grze podwójnej w meczu o 1. miejsce zmierzyły się pary Adam Cypek - Maciej Niesler z Mateuszem Ogrodnikiem i Dawidem Magrowskim. Po bardzo wyrównanym pojedynku minimalnie lepsi okazali się "weterani" tych mistrzostw, czyli Adam i Maciek wygrywając 3:1.
Niesamowita dramaturgia towarzyszyła meczom w grze pojedynczej. Już w ćwierćfinale odpadł Dawid Magrowski, który po wyjściu z grupy na 1. miejscu przegrał z młodym Adrianem Słapkiem 2:3, który mógł sprawić jeszcze większą niespodziankę, gdyby w półfinale pokonał Mateusza Ogrodnika. Mateusz z dużymi problemami, ale jednak pokonał młodszego rywala 4:3 i awansował do finału! Drugi półfinał był jeszcze bardziej zacięty. Najpierw Adam Cypek wygrał I seta, potem Maciej Niesler wygrał dwa następne. Kolejne dwie partie dla Adama a 6. set ponownie dla Maćka. W decydującym secie Adam objął prowadzenie 5:1, a potem 8:5 i wydawało się, że pewnie wygra. Ale Maciej udowodnił, że z tym rywalem gra mu się dobrze wyrównując na 10:10. Maciek miał szansę wygrać ten mecz, ale mając jedną jedyną przewagę fatalnie przestrzelił. Mecz zakończył się po szóstej piłce meczowej dla Adama, który wygrał ostatecznie 16:14! Finał dobrze rozpoczął się dla Mateusza Ogrodnika. Po wygraniu I seta w drugim Mateusz prowadził już z Adamem Cypkiem 8:5, ale nie zdołał dowieź tej przewagi i przegrał tego seta do 9. Od tego momentu pewniej zaczął grać Adam i tylko jeszcze w piątym secie pozwolił sobie na małe rozluźnienie, ale 6. set był już jego popisem. Dla Adama Cypka był to pierwszy tytuł mistrzowski, a właściwie dwa tytuły po zwyciężył również w deblu z Maciejem Nieslerem.

n 21.06.2004 W sobotę 26 czerwca o godzinie 9.00 zostaną rozegrane Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa UKS. Faworytem w grze pojedynczej jest Adam Cypek, który w obecnym sezonie spisuje się znakomicie. Najgroźniejszym rywalem Adama będzie najprawdopodobniej obrońca tytułu mistrzowskiego Maciej Niesler, który bardzo dobrze gra w zawodach o dużą stawkę.

n 20.04.2004 W sobotę 17 kwietnia 2004 roku rozegrano VII Indywidualne Mistrzostwa UKS Seniorów. W zawodach wzięło udział 18 tenisistów, a z klubowej czołówki zabrakło jedynie Andrzeja Pilnego. W finale gry pojedynczej nie po raz pierwszy spotkali się: Sebastian Krupa i Bogusław Król. Po bardzo wyrównanym pojedynku tytuł wywalczył Krupa zwyciężając 4:3! W grze podwójnej bezkonkurencyjni okazali się Bogusław Król i Marcin Donot. W całym turnieju debel ten nie stracił nawet seta!

n 04.12.2003 Tydzień po ostatnim meczu ligowym rozegrano finał Pucharu Ligi Śląskiej pomiędzy TKKF Chorzów (Jurij Fomin, Mirosław Lewczuk, Kołodziejczyk Marian), a UKS Hajduki Chorzów (Sebastian Krupa, Bogusław Król i Adam Kasperski). W drużynie UKS dokonano zmiany Adama Cypka na Adama Kasperskiego, który pomimo dobrych meczów nie zdołał zdobyć punktu. Drużyna TKKF wygrała u siebie po zaciętym pojedynku 5:3.
Protokół finału Pucharu Ligi pomiędzy TKKF Chorzów - UKS Hajduki Chorzów 5:3:
Kołodziejczyk Marian - Kasperski Adam
Fomin Jurij - Król Bogusław
Lewczuk Mirosław - Krupa Sebastian
Fomin Jurij - Kasperski Adam
Kołodziejczyk Marian - Krupa Sebastian
Lewczuk Mirosław - Król Bogusław
Fomin Jurij - Krupa Sebastian
Lewczuk Mirosław - Kasperski Adam
3:2
3:1
2:3
3:2
2:3
2:3
3:1
3:0
11:5, 11:6, 5:11, 9:11, 11:5
11:8, 8:11, 11:9, 11:6
11:9, 8:11, 11:5, 9:11, 10:12
11:9, 7:11, 8:11, 11:6, 11:5
7:11,11:13, 11:8, 11:5, 2:11
11:9, 7:11, 11:8, 6:11, 7:11
11:7, 11:6, 9:11, 11:9
11:9, 14:12, 12:10
1:0
2:0
2:1
3:1
3:2
3:3
4:3
5:3

n 27.11.2003 W tym dniu rozegrano ostatni mecz w lidze pomiędzy UKS Hajduki Chorzów (Bogusław Król, Sebastian Krupa i Adam Cypek), a TKKF Chorzów (Jurij Fomin, Mirosław Lewczuk, Piotr Wilk i Marian Kołodziejczyk). Na jedną kolejkę przed końcem mistrzostwo ekstraklasy zapewnił sobie TKKF, jednak sam mecz był niezwykle ciekawą konfrontacją. TKKF (gospodarz) w tym spotkaniu wystawił najlepszy skład w całej swojej historii. UKS mógł przeciwstawić się przede wszystkim grą Bogusława Króla, Sebastiana Krupy oraz młodym Adamem Cypkiem. I stało się, po dziesięciu partiach wynik brzmiał 5:5, co stanowiło dla UKS-u fantastyczny wynik. UKS w sezonie 2003 był "tylko" drugi, ale mecz pozostanie na długo w pamięci, jako jeden z najlepszych jakie zagrał. Na zdjęciu zwycięski debel Bogusław Król- Sebastian Krupa.
Protokół meczu ligowego TKKF Chorzów - UKS Hajduki Chorzów 5:5:

Kołodziejczyk Marian - Krupa Sebastian
Fomin Jurij - Cypek Adam
Lewczuk Mirosław - Król Bogusław
Lewczuk/Fomin - Król B./Krupa
Fomin Jurij - Krupa Sebastian
Kołodziejczyk Marian - Król Bogusław
Lewczuk Mirosław - Cypek Adam
Fomin Jurij - Król Bogusław
Lewczuk Mirosław - Krupa Sebastian
Wilk Piotr - Cypek Adam
0:3
3:0
1:3
1:3
3:1
1:3
3:0
3:2
2:3
3:1
0:1
1:1
1:2
1:3
2:3
2:4
3:4
4:4
4:5
5:5

Wyjściowy skład UKS w 2003 r.n 26.06.2003 W sezonie 2003 pierwsza drużyna UKS Chorzów przystępuje do rozgrywek Ś.L.A. w nowym składzie. W wyjściowym zestawieniu grają: Bogusław Król, Sebastian Krupa i Marcin Donot. Uzupełniają ich Adam Kasperski, Adam Cypek i Janusz Król.
W pierwszej części sezonu drużyna wypełnia plan minimum i po dwóch porażkach z Siemionem Siemianowice 4:6 i TKKF Chorzów 3:7 zajmuje drugie miejsce w lidze. Natomiast w Pucharze Ligi, UKS wchodzi do półfinału. Najlepsze występy zawodników to Bogusława Króla z Hutą i TKKF, Krupy z Siemionem i DDK, Donota z DDK oraz Kasperskiego z MOSiR-em. W klasyfikacji indywidualnej po I rundzie Bogusław Król jest na drugim miejscu, Sebastian Krupa na trzecim.
Na fakt zasługuje uwaga, iż wszyscy zawodnicy UKS pochodzą z jednego klubu (wcześniej MDK Chorzów), a bracia Królowie, Krupa i Kasperski są wychowankami dawnego Ruchu Chorzów. Na zdjęciu od lewej: Bogusław Król, Sebastian Krupa, Marcin Donot.


n
07.01.2003 W roku 2002 UKS Chorzów (Sebastian Krupa, Jurij Fomin, Bogusław Król, Adam Cypek, Janusz Król) został drużynowym mistrzem Amatorskiej Ligi Śląskiej. Zespół UKS wygrał w lidze wszystkie spotkania. Druga drużyna (Andrzej Pilny, Mariusz Cyrta, Dawid Bęben) zajęła w ekstraklasie 7. miejsce, a trzecia występująca w I lidze - 8. miejsce.
Jurij Fomin został zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej Ligi Śląskiej. Dalsze miejsca zawodników UKS (pierwsza dziesiątka): 2. Sebastian Krupa, 5. Bogusław Król, 7. Mariusz Cyrta. W klasyfikacji gier podwójnych zwyciężyli: Bogusław Król i Sebastian Krupa. Na trzecim miejscu znaleźli się Andrzej Pilny i Mariusz Cyrta. W nowo otwartej w tym roku klasyfikacji młodzieżowej (do 18 lat) zwyciężył młody zawodnik UKS: Łukasz Ifczok (4. Mirosław Tabor, 5. Maciej Niesler)
W finale Pucharu Ligi Śląskiej UKS Chorzów (Sebastian Krupa, Bogusław Król, Jurij Fomin) przegrał na wyjeździe z TKKF Chorzów (Marian Kołodziejczyk, Piotr Wilk, Mirosław Lewczuk) 5:3.

n 07.06.2002 W dniach 05-06.06.2002 r. przeprowadzono Mistrzostwa UKS Seniorów w Szkole Podstawowej Nr 29 w Chorzowie. Na starcie stanęli prawie wszyscy zawodnicy grający i trenujący w sekcji UKS Chorzów. Ten wewnętrzny turniej był już organizowany po raz szósty. Gry od samego początku były zacięte, a każdy z zawodników chciał udowodnić swoją wyższość. I nie atrakcyjność nagród, ale prestiż w tym turnieju spowodował, iż mistrzostwa te przejdą do historii jako najbardziej dramatyczne i niezwykle zacięte. W singlu Sebastian Krupa zagrał w finale z Bogusławem Królem bodaj najlepszy swój mecz popisując się atomowymi uderzeniami z drugiej linii. W grze podwójnej Andrzej Pilny wzniósł się na wyżyny (kończące topspiny w najtrudniejszych momentach) i wraz z Mariuszem Cyrtą wywalczyli złoty medal. Natomiast Janusz Król po ponad dwuletniej przerwie w regularnych treningach zagrał niezwykle ambitnie w grze podwójnej z Bogusławem Królem, co pozwoliło wywalczyć im srebrny medal. Zadecydował tu pewny blok i zbicie Janusza. Młodzi zawodnicy tacy jak Marcin Łukasiak, Adam Cypek, czy Mirosław Tabor deptali po pętach starszym i należy się spodziewać że za jakiś czas to oni mogą się liczyć w walce o medale. Na uwagę zasługuje fakt, iż kierownik UKS Sebastian Krupa bardzo dobrze przygotował mistrzostwa (rozszerzenie czasu godzinowego, system gier, atrakcyjne nagrody). Medaliści IV Mistrzostw UKS: gra pojedyncza: 1. Sebastian Krupa, 2. Bogusław Król, 3. Mariusz Cyrta; gra podwójna: 1. Mariusz Cyrta / Andrzej Pilny, 2. Bogusław Król / Janusz Król, 3. Sebastian Krupa / Robert Wilk.

Zwycięzca TOP-16 Sebastian Krupa ze swoją córeczkąn 12.05.2001 r. Podobnie jak przed roku w nowo wybudowanej hali MORiS Chorzów przeprowadzono jeden z najsilniej obsadzonych na Śląsku turniejów tenisa stołowego. W turnieju TOP-16 startuje 16 najlepszych amatorów z rankingu komputerowego za rok 2001. Zawody te współorganizują zawodnicy z sekcji UKS Chorzów, a system gier oparty jest na zasadach ITTF. Pierwsze miejsce wywalczył najlepszy zawodnik UKS Hajduki Chorzów Sebastian Krupa. Było to jego pierwsze zwycięstwo w topie, który jest już organizowany po raz piąty.

n W klasyfikacji indywidualnej Ligi Śląskiej w roku 2001 na pierwszych trzech miejscach znaleźli się zawodnicy UKS Hajduki Chorzów. 1. Sebastian Krupa - UKS I, 2. Jurij Fomin - UKS I, 3. Mariusz Cyrta - UKS II. Na uwagę zasługuje fakt, iż zawodnik drugiej drużyny UKS doszedł w tej prestiżowej klasyfikacji na Śląsku tak wysoko.

n
W roku 2001 UKS Chorzów (Sebastian Krupa, Jurij Fomin, Bogusław Król, Janusz Król) został drużynowym mistrzem Amatorskiej Ligi w województwie śląskim. Zespół UKS wygrał w lidze wszystkie spotkania. Sebastian Krupa został zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej Ligi Śląskiej.

n Rewelacyjnie spisał się Mariusz Cyrta w XIX Wojewódzkim Turnieju Drużynowym Miast, ogrywając w decydującym meczu najlepszych zawodników Gliwic. Miasto Chorzów ostatecznie zajęło pierwsze miejsce, przed Gliwicami, Wodzisławiem Śląskim i Katowicami. Reprezentacja Chorzowa wystąpiła w składzie: Bogusław Kozak (TKKF), Bogusław Król (UKS) i Mariusz Cyrta (UKS).

n Po rocznej przerwie powrócił do gry zawodnik UKS Chorzów Bogusław Król! Zagrał w meczu ligowym 23 listopada 2001 r. z drugą drużyną UKS nie przegrywając meczu. Ostatni raz ten zawodnik wystąpił 23 listopada 2000 r. w finale Pucharu Ligi Śląskiej przeciwko drużynie TKKF Chorzów.

n W Indywidualnych Mistrzostwach Ligi Śląskiej zorganizowanych przez wojewódzki TKKF zwyciężył Sebastian Krupa z UKS Chorzów. W turnieju deblowym wygrali Piotr Wilk i Marian Kołodziejczyk z TKKF Chorzów. Turniej został zorganizowany w Katowicach dnia 18.03.2001 r. przed zbliżającymi się rozgrywkami drużynowymi.


Powrót