Logo Informacje
Zawodowcy w Polsce (2018-2022)

 

n 24.04.2022 W Gliwcach zakończyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie stołowym.
Medaliści w poszczególnych kategoriach:
Gra mieszana:
1. Dawid Michna/Wiktoria Wróbel
2. Damian Korczak/Zuzanna Wielgos
3. Szymon Kolasa/Ilona Sztwiertnia
3. Kuba Kwapiś/Anna Kubiak

Gra podwójna juniorek:
1. Ilona Sztwiertnia/Wiktoria Wróbel
2. Zuzanna Wielgos/Anna Brzyska
3. Aleksandra Jarkowska/Michalina Górska
3. Martyna Stachniak/Zuzanna Kowalczyk

Gra podwójna juniorów:
1. Mateusz Zalewski/Mateusz Żelengowski
2. Damian Korczak/Kuba Kwapiś
3. Patryk Bielecki/Patryk Lewandowski
3. Patryk Dziuba/Miłosz Sawczak

Gra pojedyncza juniorek:
1. Zuzanna Wielgos
2. Wiktoria Wróbel
3. Ilona Sztwiertnia
3. Paula Krysińska

Gra pojedyncza juniorów:
1. Patryk Lewandowski
2. Szymon Kolasa
3. Patryk Bielecki
3. Patryk Dziuba

Klasyfikacja turnieju drużynowego:
Juniorki:
1. MRKS Gdańsk
2. Politechnika Rzeszów
3. KU AZS UE Wrocław
3. Kolping Jarosław

Juniorzy:
1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki
2. ZKS Zielona Góra
3. Energia KTS Toruń
3. Politechnika Rzeszów

n 28.10.2020 W Gdańsku rozegrano drugi turniej Grand Prix Polski Niepełnosprawnych. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Barbara Rompa, Katarzyna Marszał, Joanna Ryba, Ewa Cychowska, Tomasz Jakimczuk, Michał Czułek, Danil Ustynov, Piotr Mańturz, Michał Deigsler, Piotr Grudzień, Dariusz Ścigany, Paweł Włodyka i Maciej Makajew.

n 11.10.2020 W Gliwcach rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym.
W ostatnim piątym niedzielnym finale, Miłosz Redzimski okazał się lepszy od Łukasza Sokołowskiego. Miłosz Redzimski wywalczył podczas tych mistrzostw aż 4 medale (3 złote i 1 srebrny).
Finał gry pojedynczej juniorów:
Redzimski Miłosz - Sokołowski Łukasz   4:0 (11:8, 12:10, 11:3, 11:7)
Brązowe medale: Miastkowski Maksymilian i Michał Małachowski
Relacja video:
www.pzts.pl/aktualnosci/mp-juniorow-transmisja-na-zywo-niedziela/

n 11.10.2020 W Gliwcach rozgrywane są Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym.
W czwartym niedzielnym finale, którym była gra pojedyncza juniorek Martyna Lis pokonała po bardzo zaciętym pojedynku Natalię Szymczyk 4:3.
Finał gry pojedynczej juniorek:
Lis Martyna - Szymczyk Natalia   4:3 (5:11, 10:12, 11:7, 12:14, 11:4, 12:10, 11:9)
Brązowe medale: Kowalczyk Zuzanna i Kubiak Anna
Relacja video:
www.pzts.pl/aktualnosci/mp-juniorow-transmisja-na-zywo-niedziela/

n 11.10.2020 W Gliwcach rozgrywane są Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym.
W trzecim niedzielnym finale doszło do niespodzianki w grze podwójnej juniorów. Para Szymon Kolasa-Maksymilian Miastowski pokonal 3:2 Miłosza Redzimskiego i Patryka Pyśka, mimo iż przegrywali już 0:2 w setach i 8:10 w trzecim secie.
Finał gry podwójnej juniorów:
Kolasa Szymon / Miastowski Maksymilian - Redzimski Miłosz / Pyśk Patryk  3:2 (7:11, 6:11, 12:10, 11:6, 12:10)
Brązowe medale: Kwapis Kuba/Korczak Damian i Bielecki Patryk/Lewandowski Patryk
Relacja video:
www.pzts.pl/aktualnosci/mp-juniorow-transmisja-na-zywo-niedziela/

n 11.10.2020 W Gliwcach rozgrywane są Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym.
W drugim niedzielnym finale - grze podwójnej juniorek najlepsze okazały się zawodniczki Skarbka Tarnowskie Góry: Julia Tomecka i Klaudia Sztwiertnia.
Finał gry podwójnej:
Tomecka Julia / Franaszczuk Klaudia - Gilewska Dominika / Sztwiertnia Ilona    3:0 (11:8, 11:2, 11:6)
Brązowe medale: Lis Martyna/Więckowska Julia i Filipowicz Julia/Łącka Julia
Relacja video:
www.pzts.pl/aktualnosci/mp-juniorow-transmisja-na-zywo-niedziela/

n 11.10.2020 W Gliwcach rozgrywane są Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym.
W pierwszym niedzielnym finale tytuł mistzowski w grze mieszanej wywalczyli Miłosz Redzimski i Martyna Lis, którzy pokonali 3:0 Jakuba Stecyszyna i Natalię Szymczyk.
Finał gry mieszanej:
Redzimski Miłosz / Lis Martyna - Stecyszyn Jakub / Szymczyk Natalia   3:0 (11:8, 11:2, 11:6)
Brązowe medale: Małachowski Michał/Jarkowska Aleksandra i wapis Kuba/Kubiak Anna
Relacja video:
www.pzts.pl/aktualnosci/mp-juniorow-transmisja-na-zywo-niedziela/

n 09.10.2020 W Gliwcach rozgrywane są Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Tenisie Stołowym.
W rywalizacji zespołowej zwyciężyły drużyny juniorek - Skarbek Tarnowskie Góry i juniorów - Bogoria Grodzisk Mazowiecki.
Wyniki turnieju drużynowego juniorek:
1. Skrabek Tarnowskie Góry
2. Bogoria Grodzisk Mazowiecki
3. MKS Rokita Brzeg Dolny
    KS Bronowianka Kraków
Wyniki turnieju drużynowego juniorów:
1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki
2. Politechnika Rzeszów
3. ZKS Zielona Góra
    Ostródzianka Ostróda

n 03.03.2019 W Gliwcach rozegrano 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Tenisie Stołowym.
Tytuły mistrzowskie w grze pojedynczej wywalczyli Natalia Bajor i Patryk Chojnowski.
Wyniki gier finałowych 87. IMP Seniorów:
Gra pojedyncza mężczyzn
Patryk Chojnowski - Patryk Zatówka                                                   4:1 (6:11, 11:4, 11:8, 12;10, 11:9)
Gra pojedyncza kobiet
Natalia Bajor - Natalia Partyka                                                            4:1 (11:7, 12:10, 12:10, 9:11, 11:3)
Gra podwójna mężczyzn
Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski - Patryk Zatówka/Marek Badowski          3:2 (-5,9,4,-8,7)
Gra podwójna kobiet
Natalia Partyka/Natalia Bajor - Katarzyna Węgrzyn/Anna Węgrzyn          3:2 (-8,4,9,-8,4)
Gra mieszana
Katarzyna Węgrzyn/Samuel Kulczycki - Anna Węgrzyn/Robert Floras      3:0 (8,6,8)

Szczegółowe wyniki IMP dostępne są na stronie PZTS - wyniki IMP

n 05.02.2019 Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) i Marek Badowski (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki) zwyciężyli w III Grand Prix Polski seniorów, które rozegrano w Zielonej Górze.
Wyniki finałów:
kobiety:
BAJOR Natalia - WĘGRZYN Katarzyna 4:1 (11:4, 7:11, 11:6, 11:6,11:6)
mężczyźni:
BADOWSKI Marek - KULPA Konrad 4:3 (6:11, 11:5, 7:11,9, 11:6, 7:11, 11:4)

n 24.09.2018 W I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów najlepsi okazali się zawodnicy startujący z nr 1, czyli Agata Paszek i Jarosław Tomicki.
Wyniki I WTK Seniorek:
1. Paszek Agata
2. Razakowska Estera
3. Hetnał Sandra
4. Filiczak Ewa
5. Falarz Kinga
   Szymczyk Natalia
7. Paszek Aleksandra
   Tokarczyk Karolina

Wyniki I WTK Seniorów:
1. Tomicki Jarosław
2. Wróbel Dariusz
3. Kądziela Marek
4. Stecyszyn Jakub
5. Trela Mateusz
   Balcerzak Marcin
7. Glanowski Jakub
   Kwodawski Bartosz

Dokładne wyniki na stronie:
http://www.slzts.pl/pl/aktualnosci/9/s/agata-paszek-i-jaroslaw-tomicki-wywalczyli-awans-do-i-gpp-seniorek-i-seniorow/id/491/

n 14.05.2018 KTS Siarka Enea Tarnobrzeg po raz 27. zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski w tenisie stołowym kobiet. W rewanżowym meczu finałowym pokonała przed własną publicznością KU AZS UE Wrocław 3:0. Pierwsze spotkanie finału tarnobrzeżanki wygrały 3:1.
Siarka od siedmiu lat nie przegrała żadnego meczu w ekstraklasie.
Drużynowym mistrzem Polski tarnobrzeskie tenisistki stołowe były już w latach 1991-2005 oraz 2007-17. Z kolei w sezonach 1989/90 i 2005/06 zdobyły wicemistrzostwo kraju.
Wyniki 1 meczu finałowego:
KU AZS UE Wrocław – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 1:3
Natalia Bajor – Ying Han               0:3 (8:11, 3:11, 2:11)
Ge Xinqi – Elizabeta Samara          1:3 (9:11, 11:7, 9:11, 9:11)
Anna Węgrzyn – Kinga Stefańska   3:1 (6:11, 11:7, 11:4, 11:8)
Natalia Bajor – Elizabeta Samara    1:3 (7:11, 5:11, 11:5, 10:12)
Wyniki 2 meczu finałowego:
KTS Siarka Enea Tarnobrzeg - KU AZS UE Wrocław 3:0
Han Ying - Natlia Bajor                 3:0 (11:2, 13:11, 11:5)
Ge Xinqi - Wiktoria Pawłowicz        3:2 (11:9, 11:7, 4:11, 8:11, 11:7)
Kinga Stefańska - Anna Węgrzyn   3:1 (11:6, 10:12, 11:2, 11:6)

n 10.05.2018 Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Samuel Kulczycki (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz)
zostali indywidualnymi mistrzami Polski juniorów w tenisie stołowym. W turnieju drużynowym triumfowały zespoły KU AZS UE Wrocław i KS AZS AWFiS Gdańsk.
Wyniki finałów:
gra drużynowa juniorek:
KU AZS UE I Wrocław - LUKS Chełmno                                                      3:0
gra drużynowa juniorów:
KS AZS AWFiS Gdańsk - ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz                               3:0
gra mieszana:
GRELA Artur / MICHALAK Aleksandra - ZANDECKI Jan / WĘGRZYN Katarzyna  3:1 (11:7, 7:11, 11:9, 11:9)
gra podwójna juniorek:
WĘGRZYN Anna / WĘGRZYN Katarzyna - MICHALAK Aleksandra / MIKLASZEWSKA Maja  
                                                                                                       3:0 (11:4, 11:8, 11:8)
gra podwójna juniorów:
GRELA Artur / ZANDECKI Jan - WALASZEK Przemysław / PETAŚ Kacper      3:1 (10:!2, 11:8, 11:5, 13:11)
gra pojedyncza juniorek:
WĘGRZYN Anna - WĘGRZYN Katarzyna                                  4:2 (12:10, 4:11, 6:11, 11:5, 11:8, 11:2)
gra pojedyncza juniorów:
KULCZYCKI Samuel - WALASZEK Przemysław                          4:2 (11:4, 11:9, 11:6, 4:11, 4:11, 11:6)

n 04.03.2018 W Raszkowie rozegrano 86. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. W grze pojedynczej tytuły wywalczyli Natalia Bajor i Jakub Dyjas.
Wyniki medalistów:
Gra mieszana:
półfinały:
Ślązak Julia / Zatówka Patryk - Załomska Roksana / Szymon Malicki                    3:0 (12:10, 11:6, 11:5)
Sikorska Magdalena / Perek Jakub - Krzysiek Paulina / Lewandowski Tomasz   3:1 (6:11, 11:5, 11:9, 11:5)
finał:
Ślązak Julia / Zatówka Patryk - Sikorska Magdalena / Perek Jakub               3:1 (16:14, 11:5, 3:11, 11:7)

Gra podwójna kobiet:
półfinały:
Partyka Natalia / Grzybowska-Franc Katarzyna - Miklaszewska Maja / Michalak Aleksandra
                                                                                                             3:0 (11:4, 11:4, 11:5)
Kusińska Klaudia / Krzysiek Paulina - Bajor Natalia / Wabik Sandra       3:2 (-6:11, 11:9, 5:11, 11:4, 11:7)
finał:
Partyka Natalia / Grzybowska-Franc Katarzyna - Kusińska Klaudia / Krzysiek Paulina    
                                                                                                               3:0 (11:8, 11:4, 11:5)
Gra podwójna mężczyzn:
półfinały:
Lewandowski Tomasz / Perek Jakub - Dyjas Jakub / Górka Daniel                  3:1 (9:11, 11:9, 14:12, 11:9)
Grela Artur / Malicki Szymon - Bąk Daniel / Floras Robert                             3:1 (8:11, 11:9, 11:9, 11:2)
finał:
Lewandowski Tomasz / Perek Jakub - Grela Artur / Malicki Szymon     3:2 (8:11, 12:10, 6:11, 11:5, 11:6)

Gra pojedyncza kobiet:
półfnały:
Partyka Natalia - Stefańska Kinga                                                 4:1 (11:7, 11:6, 8:11, 12:10, 11:5)
Bajor Natalia - Węgrzyn Anna                                              4:2 (11:7, 11:7, 11:8, 6:11, 4:11, 13:11)
finał:
Bajor Natalia - Partyka Natalia                                             4:2 (11:8, 12:10, 1:11, 10:12, 11:7, 11:2)

Gra pojedyncza mężczyzn:
półfinały:
Dyjas Jakub - Zatówka Patryk                                                   4:1 (11:4, 9:11, 11:5, 11:8, 11:7)
Badowski Marek - Kotowski Tomasz                                            4:1 (11:9, 10:12, 11:9, 11:9, 11:8)
finał:
Dyjas Jakub - Badowski Marek                                                   4:1 (12:10, 3:11, 11:3, 11:5, 11:6)


Powrót