Logo Informacje
Zawodowcy na Śląsku (2001-2011)

 

n 14.02.2011. Leszek Kucharski powrócił do grania w tenisa stołowego. Gra w II lidze śląsko-opolskiej w zespole Orzeł Mirex Kozy (by utrzymać ten zespół w II lidze). Pierwszy mecz rozegrał przeciwko Tarnowskim Górom gdzie wygrał dwie gry singlowe i grę deblową.
Kucharski w rozgrywkach ligowych nie występowałem od 2007 roku (gdzie grał w zespole AZS AWFiS Gdańsk). Przed kilkoma tygodniami mieszkający na stałe w Krakowie Kucharski wrócił również do Superligi Wschodzący Białystok - został szkoleniowcem SPAR AZS Politechnika Rzeszów.


n
21.02.2010. Beata Nowak z MOSiR Mysłowice i Jarosław Tomicki z BTTS Silesia Miechowice Bytom zostali mistrzami Śląska. Zawody rozegrano w Zawierciu. Były to już 70. mistrzostwa Śląska. Wyniki:
Gry indywidualne Seniorek:
1.Nowak Beata - MOSiR Mysłowice
2.Charkiewicz Marta – RKS Cukrownik Chybie
3.Baran Klaudia – MOSiR Mysłowice
Nowak Marta – KS Górnik 09 Mysłowice

Gry indywidualne Seniorów:
1.Tomicki Jarosław –BTTS Silesia Miechowice Bytom
2.Szotek Karol – BTTS Silesia Miechowice Bytom
3.Gołdyn Michał – KS Viret CMC Zawiercie
Pietraszko Łukasz – BISTS Bielsko Biała

Gry podwójne Seniorek:
1.Nowak Beata- MOSiR Mysłowice/Rusin Anna - KŚ AZS Pol. Śl. Gliwice
2.Strzymszok Lucyna–LKS Lesznianka Leszna Górna/Charkiewicz Marta–RKS Cukrownik Chybie
3. Dytko Rachela – KU AZS AJD Częstochowa/ Nowak Marta – KS Górnik 09 Mysłowice
Guzdek Natalia – JKTS Jastrzębie Zdr. / Majewska Zuzanna – MKS Siemianowice Śl.

Gry podwójne Seniorów:
1. Tomicki Jarosław / Szotek Karol –BTTS Silesia Miechowice Bytom
2.Michalik Kamil–BISTS Bielsko Biała/Kwodawski Bartosz-BTTS Silesia Miechowice Bytom
3. Malcherek Krzysztof / Skop Szymon - KU AZS AJD Częstochowa/
Szołtysek Artur – LKS Rój Żory / Piecowski Mirosław – LKS Naprzód Borucin

Gry mieszane:
1. Szołtysek Artur – LKS Rój Żory / Nowak Beata - MOSiR Mysłowice
2. Tomicki Jarosław / Paszek Patrycja - BTTS Silesia Miechowice Bytom
3-4. Michalik Kamil – BISTS Bielsko Biała / Rusin Anna - KŚ AZS Pol. Śl. Gliwice
Myszewski Adrian - MOSiR Mysłowice / Żyła Joanna – JKTS Jastrzębie Zdrój


n
30.09.2009. Po nieudanych barażach w poprzednim sezonie KS Zawiercie po wzmocnieniu się (Michałem Gołdynem) ponownie zamierza awansować. Po 3 kolejkach prowadzi bez straty punktu w II lidze śląskiej. Bez straty punktu są również: LKS Rój Żory i MOSiR Mysłowice.

n
15.09.2009. Beata Nowak z MOSiRu Mysłowice i Karol Szotek z Silesii Miechowice nie dali żadnych szans rywalom w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Seniorek i Seniorów w Jastrzębiu Zdroju. W turnieju grało 30 seniorek i 77 seniorów. Zwycięzcy zakwalifikowali się do I Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego, który odbędzie się w Nowej Rudzie 17-18.10.09 r. Wyniki:
Seniorki:
1.Nowak Beata - MOSiR Mysłowice
2.Żyła Joanna - JKTS Jastrzębie Zdr.
3.Dytko Rachela - LKS Lesznianka Leszna Górna
4.Baran Klaudia - MOSiR Mysłowice
5.Derlich Małgorzata KS Górnik 09 Mysłowice
6.Paszanda Adriana - RKS Cukrownik Chybie
Seniorzy:
1.Szotek Karol - BTTS Silesia Miechowice
2.Prus-Strowski Karol - BTTS Silesia Miechowice
3.Gołdyn Michał - KS Viret CMC Zawiercie
4.Gołda Łukasz - KS Viret CMC Zawiercie
5.Pietraszko Łukasz - BISTS Bielsko Biała
6.Skop Szymon - KU AZS AJD Częstochowa

n
26.07.2009. KS Viret Zawiercie po pozyskaniu Michała Gołdyna z Miechowic zamierza w sezonie 2009/2010 wejść do I ligi. Oprócz Gołdyna w zespole wystąpią: Tadeusz Piotrowski, Adam Duch, Łukasz Gołda i Łukasz Szata. W poprzedni sezonie Zawiercie odpadło w barażu o I ligę z Granitem Strzelin.

n
04.04.2009. KS Zawiercie dzięki wygraniu z MOSIR Mysłowice zajęło pierwsze miejsce w 2. Lidze śląsko-opolskiej i zagra w barażach o 1. Ligę.
Jest to wielki sukces młodych zawodników z Zawierciu trenujących pod okiem grającego trenera Marcina Piotrowskiego. Oprócz niego w zespole występują: Adam Duch, Łukasz Gołda i Łukasz Szata.
W barażach Zawiercie zagra z niezwykle silnym Granitem Strzelin, który w swoich rozgrywkach nie stracił nawet jednego punktu. W drużynie tej występuje Chińczyk Meng Zhen (bez porażki).

n
16.02.2009. W pierwszym meczu II rundy Viret Zawiercie zremisował na wyjeździe z AZS Częstochowa 5:5 w II lidze śląsko-opolskiej. Na prowadzeniu jest zespół z Mysłowic, który posiada tyle samo punktów co Zawiercie. W takich przypadku wystarczy Mysłowicom tylko zremisować z Zawierciem by wejść do baraży o I ligę. Trzeba dodać, że gdyby Zawiercie awansowały do baraży, była by to wielka niespodzianka, ale też szanse wejścia w tym roku do I ligi tego zespołu były by w porównaniu z Mysłowicami niewielkie.

n
14.01.2009. Zawodnicy tenisa stołowego KS Viret Zawiercie mają wielką szansę na wejście do I ligi i chcą ją za wszelką cenę wykorzystać. Obecnie po XIV kolejkach mają punkt przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem MOSiR Mysłowice. W drużynie grają Marcin Piotrowski, Adam Duch, Łukasz Gołda i Łukasz Szata. Jest to drużyna wyrównana, ale przede wszystkim bardzo młoda robiąca z roku na rok postępy. Możliwość awansu spadł na drużynę jak grom z jasnego nieba, to dlaczego ją nie wykorzystać. Za rok może być inne zestawienie drużyn w lidze, a skład Zawiercia może być już inny.
Jeżeli Zawiercie z Mysłowicami wywalczy choćby remis, to ono będzie w barażach (przy założeniu wygrania pozostałych meczy), no chyba, że nie będzie trzeba, gdyż Mysłowice mogą stracić jakiś punkt, a to jest jeszcze więcej prawdopodobne.

n
13.12.2008. Tomasz Redzimski wielokrotny reprezentant i medalista mistrzostw Polski zadebiutował w 2. lidze śląskiej w drużynie Górnika 09 Mysłowice przeciwko LKS Rój Żory. Zawodnik ten ma wprowadzić tą drużynę do I ligi polskiej. Debiut nastąpił w samą porę, bo po porażce Mysłowic z KTS Lędziny, gdyby Mysłowice przegrały ten mecz do baraży najprawdopodobniej weszło by Zawiercie, które w drugiej serii mogło by sobie pozwolić nawet na porażkę z Mysłowicami.
Tomasz Redzimski na mistrzostwach polski seniorów zdobył 9 medali, 3 srebrne i 6 brązowych. Najwartościowszy medal to jedyny w singlu i to srebrny zdobyty na 65. Mistrzostwach Polski w Krakowie w 1995 roku. W półfinale Redzimski wygrał wtedy sensacyjnie po heroicznym boju ze Skierskim 3:2 (-10,-18,22,21,16)! Było co oglądać. W finale Krzeszewski nie dał mu już żadnych szans wygrywając 3:0 (14.17.14). Redzimski walczył wtedy o powrót do kadry, ale według regulaminu PZTS tylko mistrz Polski miał zagwarantowany taki byt z urzędu. Był to najlepszy rok w karierze tego zawodnika, do tego medalu dołożył jeszcze brąz w grze podwójnej z Marcinem Kusińskim i taki sam medal w grze mieszanej z Wandą Lityńską-Sidorenko.
Jednak wydaje się, że najgłośniejszym jego sukcesem jest prowadzenie zespołu Bogoria Grodzisk Mazowiecki, który jest rewelacją Ligi Mistrzów w sezonie 2008/2009. Zespół z Grodziska bez problemu awansował do ćwierćfinału i na tym się chyba nie skończy.


n
07.12.2008. Czy Dominik Dziedzic jeszcze powróci do tenisa stołowego. Kto pamięta tego zawodnika o szybkiej szczupłej ręce?
Dominik Dziedzic wychowanek trenera Henryka Fornalaka nadal jest w dobrej formie, ale już od 5 lat czynnie nie trenuje. To był jeden z większych młodych talentów na Śląsku. Zdobywał medale na mistrzostwach Śląska juniorów, kwalifikował się na Mistrzostwa Polski. Występował w drugoligowych klubach: Mysłowic, Dąbrowie, gdzie wygrywał z najlepszymi w lidze. Zaliczył również występy w ekstraklasie w drużynie Baildonu Katowice. Swego czasu Lucjan Błaszczyk występujący w Baildonie powiedział o Nim, że: „Nie widział lepszej ręki …”
Dziś Dominik ma 29 lat i wciąż jest dobry, wciąż może grać, ale czy jeszcze zagra? …


n
06.12.2008 MKS Sokół Orzesze pod wodzą zawodnika i trenera Daniela Michaela zajmuje niezagrożone pierwsze miejsce w trzeciej lidze 2 grupy i pewnie zmierza do II ligi śląskiej. Wraz z Michaelem w drużynie grają Krzysztof i Piotr Czyrnia, Marek Tkocz oraz Grzegorz Jurowicz.
W ramach awansu do II ligi w sezonie 2009/2010 Orzesze planuje wzmocnienia na miarę spokojnego bytu, a nawet zajęcia miejsca w czołówce tabeli. 


n 25.11.2008 Zawodnicy Górnika 09 Mysłowice mają największe szanse na zajęcie pierwszego miejsca w II lidze śląskiej i wygranie baraży. Po dziewięciu kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli pokonując wcześniej najgroźniejszych rywali z Zawiercia. Podstawowy skład Mysłowic to doświadczony Adrian Myszewski oraz młodzi Dawid Kurowski, Piotr Wołowik i Łukasz Zieliński. W sezonie 20008/2009 dokupiono do składu Białorusina Mikołaja Misaka, który poziomem gry dorównuje Myszewskiemu.
W barażach dojdzie jeszcze Tomasz Redzimski, który ma przypieczętować pewny awans do I ligi. To nie wszystko, Mysłowice dążą do tego by zastosować ten sam wariant co Polsport Bielsko-Biała z Xu Kajem, a mianowicie by Redzimski pograł jeszcze w I lidze by młodzi Mysłowiczanie okrzepli i na dłużej zadomowili się w grupie południowej pierwszej ligi.

n
23.11.2008 Beata Nowak z MOSiRu Mysłowice i Karol Szotek z Silesii Miechowice wygrali II WTK Seniorów w województwie śląskim. Wyniki:
Seniorki:
1. Nowak Beata - MOSiR Mysłowice
2. Adamaszek Beata - JKTS Jastrzębie Zdrój
3. Nowak Marta - KS Górnik 09 Mysłowice
4. Paluch Natalia - JKTS Jastrzębie Zdrój
5. Urbańczyk Anna - MOSiR Mysłowice
6. Charkiewicz Marta - RKS Cukrownik Chybie
7. Wodarska Patrycja - KS Górnik 09 Mysłowice
8. Dytko Rachela - KU AZS AJD Częstochowa
Seniorzy:
1. Szotek Karol - BTTS Silesia Miechowice Bytom
2. Kwodawski Bartosz - BTTS Silesia Miechowice Bytom
3. Suchy Mieczysław - Niestowarzyszony
4. Białek Artur - LITS Anders Jedność Żywiec
5. Michalik Kamil - BISTS Polsport Bielsko Biała
6. Myszewski Adrian - MOSiR Mysłowice
7. Michael Daniel - MKS Sokół Orzesze
8. Kądziela Marek - KŚ AZS Pol.Śl.Gliwice


n
20.06.2008 Wojciech Waldowski zdecydowanie wygrał w wyborach i został nowym prezesem Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.
Skład Zarządu: Wojciech Waldowski, Krystian Cichoń, Stefan Dryszel, Roman Fajkus, Jan Kaczyński, Stefan Kostur, Przemysław Kozłowski, Tadeusz Piotrowski, Jerzy Schrebier, Stanisław Szydło, Bogdan Urbańczyk, Michał Wolny.


n 05.06.2008 Grzegorz Iwaniuk (Wojtpol Korfantów) był bezkonkurencyjny w klasyfikacji indywidualnej II ligi śląskiej zdobywając 57,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Michael z AKS Mikołów - 48 pkt, na trzecim Kamil Michalik z Polsportu Bielsko-Biała - 46,6 pkt.
Dalsze miejsca: 4. Adrian Myszewski - MOSiR Górnik 09 Mysłowice, 5. Xu Kai - Posport Bielsko-Biała, 6. Adam Duch - KS Zawiercie, 7. Jacek Przewłocki - Dąb Gaszowice, 8. Łukasz Szata - KS Zawiercie, 9. Łukasz Pietraszko - Polspot Bielsko-Biala, 10. Piotr Wołowik - MOSiR Górnik 09 Mysłowice.


n
24.05.2008 Żeńska drużyna Górnika 09 Mysłowic (Beata Nowak, Patrycja Wszołek, Marta Nowak, Daria Bidzińska, Anna Urbańczyk i Klaudia Baran) awansowała do I ligi. W dwumeczu barażowym pokonała MKSTS Polkowice (Justyna Kaczor, Fang Yang, Paulina Nowacka i Monika Madziarczyk). W pierwszym meczu Mysłowice wygrały u siebie z Polkowicami 6:4, a w rewanżu zremisowały 5:5. Punktowały: Beata Molik - 2,5 pkt, Patrycja Wszołek - 1,5 pkt, Marta Nowak - 1.

n 07.05.2008 W pierwszym meczu barażowym o bezpośredni awans do I ligi kobiet KS Górnik 09 Mysłowice (Beata Nowak - 1.5, Patrycja Wszołek - 2,5, Marta Nowak - 1, Daria Bidzińska, Anna Urbańczyk i Klaudia Baran) wygrał u siebie z MKSTS Polkowice (Justyna Kaczor, Fang Yang - 2,5, Paulina Nowacka - 1, i Monika Madziarczyk - 0,5) 6:4.

n
04.05.2008 Rój MOSiR Żory podczas turnieju barażowego w Brennej wywalczyło awans do II ligi śląskiej w sezonie 2008/2009. Kolejne miejsca zajęły: LKS Beskid Brenna, MKS Skarbek Tarnowskie Góry, UKS Sokół 43 Katowice i ŁTS Łabędy Gliwice.

n 06.04.2008 Górnik 09 Mysłowice (Beata Nowak, Patrycja Wszołek, Marta Nowak, Daria Bidzińska, Anna Urbańczyk i Klaudia Baran) zagra w barażach z MKSTS II Polkowice (Justyna Kaczor, Fang Yang, Paulina Nowacka i Monika Madziarczyk) o bezpośredni awans do I ligi kobiet grupy południowej.

n 24.02.2008 W Zawierciu rozegrano Mistrzostwa Śląska dające najlepszym przepustkę na mistrzostwa Polski, które odbędą się w Białymstoku w dniach od 7 do 9 marca 2008 roku.
Medaliści:
Gra pojedyncza seniorek:
1. Pastor Agata KU AZS AJD Częstochowa
2. Walna Weronika KU AZS AJD Częstochowa
3. Adamaszek Beata JKTS Jastrzębie Zdrój
3. Wszołek Patrycja KS Górnik 09 KHW Mysłowice
Gra pojedyncza seniorów:
1. Gołdyn Michał BTTS Miechowice Bytom
2. Kwodawski Bartosz BTTS Miechowice Bytom
3. Michalik Kamil BISTS Polsport Bielsko-Biała
3. Szołtysek Artur MOSiR Żory
Gra podwójna seniorek:
1. Pastor Agata KU AZS AJD Częstochowa / Walna Weronika KU AZS AJD Częstochowa
2. Nowak Marta KS Górnik 09 KHW Mysłowice / Myrmus Aneta OSiR Kłobuck
3. Wszołek Patrycja KS Górnik 09 KHW Mysłowice / Nowak Beata KS Górnik 09 KHW Mysłowice
3. Adamaszek Beata JKTS Jastrzębie Zdrój / Paluch Natalia JKTS Jastrzębie Zdrój
Gra podwójna seniorów:
1. Michael Daniel AKS Mikołów / Dorsz Jacek AKS Mikołów
2. Szołtysek Artur MOSiR Żory / Zwoliński Mariusz MOSiR Żory
3. Gołdyn Michał BTTS Miechowice Bytom / Kwodawski Bartosz BTTS Miechowice Bytom
3. Kurowski Dawid MOSiR Górnik 09 KHW Mysłowice / Wołowik Piotr MOSiR Górnik 09 KHW Mysłowice
Gra mieszana:
1. Malcherek Krzysztof KU AZS AJD Częstochowa / Pastor Agata KU AZS AJD Częstochowa
2. Pietraszko Łukasz BISTS Polsport Bielsko Biała / Walna Weronika KU AZS AJD Częstochowa
3. Piotrowski Marcin KS Viret CMC Zawiercie / Adamaszek Beata JKTS Jastrzębie Zdrój
3. Szołtysek Artur MOSiR Żory / Nowak Beata KS Górnik 09 KHW Mysłowice

n
14.01.2008 Górnik 09 KHW Mysłowice spotka się z RKS Cukrownik Chybie oraz KTS Lędziny z KU AZS AJD II Częstochowa w barażowych meczach półfinałowych. Zwycięzca meczu finałowego zagra w dwumeczu ze zwycięzcą grupy dolnośląsko-lubuskiej o bezpośrednie wejście do I ligi kobiet. Przegrany z tego meczu nie straci jeszcze szany na wejście do I ligi.

n 22.12.2007 Polsport Bielsko-Biała po 13. kolejkach w II lidze śląskiej jest bez straty punktu z imponującym dorobkiem 26 punktów przy 112 wygranych i tylko 18 przegranych pojedynczych meczach w lidze, pomimo iż gra pięcioma zawodnikami.
Tabela po 13. kolejach:
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
BISTS Polsport Bielsko Biała
KS Viret CMC Zawiercie
MOSiR Górnik 09 KHW Mysłowice
LKS Dąb Gaszowice
MKS Sokół Euroserwices Niemodlin
LZKS Wojtpol Korfantów
AKS Mikołów
KTS Lędziny
UKS Wolej Ruda Śląska
KS Naprzód Borucin
ULKS Tajfun Ligota Łabędzka
KS Przyszłość Rogów
LITS Anders Jedność Żywiec
MCKS Czeladź
KU AZS AJD Częstochowa
LKS Grom Złota Dama Poczesna
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
26:0
23:3
20:6
20:6
18:8
16:10
15:11
12:14
12:14
10:16
9:17
9:17
7:19
6:20
4:22
1:25
112:18
90:40
85:45
78:52
66:64
70:60
77:53
57:73
60:70
59:71
53:77
55:75
54:76
49:81
46:84
29:101

n 08.12.2007 Jedynym zespołem bez porażki w II lidze śląskiej jest Polsport Bielsko-Biała, pewny kandydat do I ligi.
Tabela II ligi po 11 kolejkach:

  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
BISTS Polsport Bielsko Biała
KS Viret CMC Zawiercie
MOSiR Górnik 09 KHW Mysłowice
LKS Dąb Gaszowice
MKS Sokół Euroserwices Niemodlin
LZKS Wojtpol Korfantów
KTS Lędziny
AKS Mikołów
KS Naprzód Borucin
KS Przyszłość Rogów
UKS Wolej Ruda Śląska
ULKS Tajfun Ligota Łabędzka
MCKS Czeladź
LITS Anders Jedność Żywiec
KU AZS AJD Częstochowa
LKS Grom Złota Dama Poczesna
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
11
22:0
19:3
18:4
18:4
14:8
12:10
12:10
11:11
10:12
9:13
8:14
7:15
6:16
5:17
4:18
1:21
98:12
74:36
73:37
68:42
53:57
58:52
54:56
60:50
51:59
52:58
48:62
42:68
43:67
42:68
40:70
24:86

n 29.11.2007 Już tylko Bielsko-Biała jest bez straty punktu w II lidze śląskiej. Podobnie i UTKS Granit Strzelin w lidze dolnośląskiej. I te drużyny spotkają się w barażu o I ligę. Bielsko Biała występuje w składzie: Xu Kai, Kamil Michalik, Mateusz Zagajewski, Łukasz Pietraszko i Waldemar Pal. Natomiast Granit gra w składzie: Zheng Meng, Mateusz Jurewicz, Piotr Bereziuk i Dominik Skorupski. Najlepszym zawodnikiem w Strzelinie jest Chińczyk Zheng, który nie stracił w 8 kolejkach nawet pół punktu. W barażu o I ligę grupy południowej pomiędzy Bielskiem a Strzelinem decydującym o awansie będzie mecz dwóch Chińczyków, Zhenga z Xu Kajem.

n 20.11.2007 Kto wejdzie do I ligi kobiet grupy południowej?
Z grupy śląskiej największe szanse mają Górnik 09 Mysłowice z grupy II (Beata Nowak, Patrycja Wszołek, Marta Nowak, Daria Bidzińska, Anna Urbańczyk i Klaudia Baran) i KTS Lędziny z grupy I (Izabela Ksol, Mariola Winiarska, Magdalena Halapacz i Ewa Kufel). Obydwie te drużyny nie zaznały jeszcze porażki i w systemie półfinałów i finałów zwycięzca z nich zmierzy się w dwumeczu barażowym o I ligę ze zwycięzcą grupy dolnośląsko-lubuskiej, gdzie najprawdopodobniej będzie to MKSTS II Polkowice (Justyna Kaczor, Fang Yang, Paulina Nowacka i Monika Madziarczyk).
Jednak scenariusz będzie taki, że druga drużyna grupy II jakim jest AZS Częstochowa (Elżbieta Małczak, Olga Myga, Wei Sheuo, Aleksandra Pięta i Marzena Budzyńska) wygra w półfinale z KTS Lędziny i zmierzy się w finale z Mysłowicami o prawo wejścia do baraży.

n 17.11.2007 Kto wygra klasyfikację indywidualną w II lidze śląskiej, Grzegorz Iwaniuk z Korfantowa czy Daniel Michael z Mikołowa? A może ktoś inny zostanie najlepszym zawodnikiem II ligi? Największe na to szanse ma Grzegorz Iwaniuk, zawodnik doświadczony i bardzo ambitny, a co najważniejsze zawsze nadzwyczaj poważnie traktujący tenis stołowy, niekiedy do przesady. Tym zawodnikiem, który może mu odebrać palmę pierwszeństwa na Śląsku może być Daniel Michael. O tym zadecyduje ich bezpośrednie spotkanie. Wydaje się, że Michael ze swoją szybkością, bo doświadczenia mu nie brakuje ma większe na to szanse.

Po ośmiu kolejkach II ligi Iwaniuk ma bilans 18,5:1,5 a Michael 18:2. Za nimi są jeszcze młodzi Łukasz Szata i Adam Duch z Zawiercia (czeka ich jeszcze potracenie punktów z Bielskiem). Jest jeszcze Adrian Eliasz z Czeladzi, grający dopiero pierwszy sezon w II lidze. Natomiast Xu Kai i Kamil Michalik z Bielska-Białej nie mają już większych szans ponieważ w każdym meczu grają (i będą grać) piątką zawodników, gdy by nie to Xu Kai miałby maksymalny bilans zwycięstw.

n
16.11.2007 Jeśli Chińczyk Xu Kai poprowadzi Bielsko-Białą w następnym sezonie, drużyna ta może zagościć w I lidze na dłużej. W drużynie grają: Michalik, Zagajewski, Pietraszko i Pal i powinien im wystarczyć jeden sezon w I lidze by ci zawodnicy w miarę tam okrzepli przy pomocy Kaja, który i w I lidze będzie robić komplety punktów.
Obecnie Xu Kai ma podpisany kontrakt na rok, a Bielsko-Biała gromi w II lidze wszystkie drużyny w stosunkach 10:0, 9:1 i 8:2. W poprzednim sezonie Chińczyk wraz z Waldemarem Palem grał w pierwszoligowym Opoka Trzebinia.


n 27.10.2007 Tylko Polsport Bielsko-Biała i Viret Zawiercie są bez straty punktu w II lidzie śląskiej po 6. kolejkach. Układ tabeli po 6. kolejkach:

1. Polsport Bielsko-Biała
2. Viret Zawiercie
3. Dąb Gaszowice
4. MOSiR Mysłowice
5. KTS Lędziny
6. Wojtpol Korfantów
6  12:0
6  12:0
6  11:1
6  10:2
6  8:4
6  7:5

n 13.10.2007 Polsport Bielsko-Biała (Xu Kai, Michalik, Zagajewski, Pietraszko, Pal), Viret Zawiercie (Piotrowski, Duch, Gołda, Szata) i MOSiR Mysłowice (Myszewski, Kurowski, Wołowik, Wons, Wszołek) nie zawodzą, po 5. kolejkach są bez straty punktu w II lidze śląskiej. To między nimi rozegra się walka o jedno premiowane awansem miejsce. Bielsko-Biała kupiła Chińczyka Xu-Kaja by raczej pewnie dostać się do I ligi. Xu Kaj będzie robił po 2,5 punkta w każdym meczu i nie powinien stracić nawet punktu w barażach.
Tabelę II ligi zamykają Naprzód Borucin i LKS Poczesna.


n 30.09.2007 Po 3 kolejkach w II lidze śląskiej bez straty punktu są: Polsport Bielsko Biała, Viret Zawiercie, Dąb Gaszowice i Górnik 09 Mysłowice. Już teraz widać, że drużynami które będą mogły zagrozić Bielsku pewnemu kandydatowi do baraży o I ligę będą Viret Zawiercie i MOSiR Mysłowice. Jednak większe szanse wydaje się mieć Mysłowice, które dysponuje młodszymi zawodnikami dobrze już grającymi w Polsce: Dawidem Kurowskim i Piotrem Wołowikiem. Do tego składu dochodzą jeszcze wcale nie starzy rutyniarze: Adrian Myszewski, Paweł Wons i Maciej Wszołek.

n 15.09.2007 Ruszyły rozgrywki II ligi mężczyzn na Śląsku. O awans do I ligi będą się liczyły przede wszystkim Polsport Bielsko-Biała i MOSiR Mysłowice. Czarnym koniem może być Korfantów.
Wyniki pierwszej rundy:
KU AZS AJD Częstochowa - MCKS Czeladź 4 : 6
KS Przyszłość Rogów - BISTS Polsport Bielsko Biała 2 : 8
MKS Sokół Euroserwices Niemodlin - MOSiR Mysłowice 3 : 7
AKS Mikołów - LKS Dąb Gaszowice 4 : 6
LKS Grom Złota Dama Poczesna - KS Viret CMC Zawiercie 1 : 9
KS Naprzód Borucin - ULKS Tajfun Ligota Łabędzka 5 : 5
UKS Wolej Ruda Śląska - KTS Lędziny 3 : 7
LZKS Wojtpol Korfantów - LITS Anders Jedność Żywiec 8 : 2


n 28.06.2003 Klasyfikacja Końcowa Pucharu Polski (Województwo Śląskie) - sezon 2002 / 2003.

Kobiety Mężczyźni

M

Nazwa klubu

Pkt

M

Nazwa klubu

Pkt

1.
2.
3.

5.9.13.AZS WSP Częstochowa
JKTS Jastrzębie Zdrój
TKKF Chorzów
Górnik 09 - MOSiR Mysłowice
ULKS Pławniowice
RKS Cukrownik Chybie
ULKTS Pszczyna
AZS WSP II Częstochowa
SKS Spartakus Gliwice
MKS Cieszko Cieszyn
MOKSiR Krzepice
LKS 45 Bujaków
ULKS Tęcza Nakło Śląskie
MKS Sokół Orzesze
JKTS II Jastrzębie Zdrój
ULKS Ruch Pniów
RKS Cukrownik II Chybie
ULKS Tajfun Ligota Łabędzka
KTS Lędziny
TKKF II Chorzów

Sklasyfikowano 28 zespołów.

2200
800
700
700
600
600
600
600
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500

1.
2.
3.

5.9.13.AZS Poliechnika Śląska Gliwice
AZS WSP Częstochowa
TS Górnik Miechowice
LKS Dąb Gaszowice
STS Borucin - Bojanów
KTS Lędziny
AZS II Politechnika Gliwice
LKS Grom Poczesna
AZS WSP II Częstochowa
KS Przyszłość Rogów
TS Górnik II Miechowice
LITS Anders Jedność II Żywiec
LITS Andres Jedność Żywiec
UKS Hajduki Chorzów
OSiR Kłobuck
UKS Kolejarz Gliwice
JKTS Jastrzębie Zdrój
MKS Skarbek Tarnowskie Góry
Górnik 09 - MOSiR Mysłowice
ULKS Tajfun II Ligota Łabędzka

Sklasyfikowano 75 zespołów.

1870
800
700
700
600
600
600
600
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500
500

n 24.02.2002 Wyniki 57. Indywidualnych Mistrzostw Śląska Seniorów: gra poj. kobiet: 1. Beata Molik, 2. Patrycja Molik, 3. Ewa Bednarska, 4. Joanna Łacińska (wszystkie AZS WSP Częstochowa); gra poj. mężczyzn: 1. Karol Szotek (AZS Gliwice), 2. Patryk Matuszewski (AZS WSP Częstochowa), 3-4. Jarosław Tomicki, Michał Gołdyn (obydwaj AZS Gliwice); gra podw. kobiet: 1. Patrycja Molik/Beata Molik, 2. Ewa Bednarska/Joanna Łacińska, 3-4. Izabela Ksol/Mariola Świniarska (AKS Chorzów), Marlena Kolber (Cukrownik Chybie)/Wioletta Świniuch (AZS WSP Częstochowa); gra podw. mężczyzn: 1. Karol Szotek/Jarosław Tomicki, 2. Michał Gołdyn/Grzegorz Iwaniuk, 3-4. Bartosz Kwodawski/Tomasz Pisarczyk (wszyscy AZS Gliwice), Jacek Koziarski/ Patryk Matuszewski (obaj AZS WSP Częstochowa); gra mieszana: 1. Patrycja Molik/Karol Szotek, 2. Wioletta Świniuch/Przemysław Korzec (LKS Grom Poczesna), 3-4. Ewa Bednarska/Michał Gołdyn, Mariola Świniarska/Patryk Matuszewski.

n Wyniki I Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Seniorek i Seniorów im. Witolda Kawczyka - Jastrzębie Zdrój 15.09.2001 r.

Seniorki:
1. Xu Jie
2. Świniuch Wioletta
3. Molik Beata
4. Kolber Marlena
5. Minkus Anna
6. Smołka Anna
7. Macioł Sabina
8. Łacińska Joanna
9-12.
Wróbel Ewa
Kuznicius Marta
Gumula Renata
Świniarska Mariola
13-16.
Nowak Marta
Pawlik Beata
Ksol Izabela
Staniek Monika
17-24.
Strzymszok Lucyna
Grzywacz Kamila
Malik Aneta
Grudzińska Olga
Szwarczewska Patrycja
Dytko Rachela
Dytko Estera
Kołodziejczyk Aneta
25-32.
Wojtala Natalia
Zygma Dorota
Maik Barbara
Gabryś Gabriela
Heppa Aleksander
Zborowska Izabela
Borowska Joanna
Laszczak Gabriela
33. Lisek Ewelina

Seniorzy:
1. Tomicki Jarosław
2. Gołdyn Michał
3. Jadczyk Marcin
4. Matuszewski Patryk
5. Koziarski Jacek
6. Przybylik Miłosz
7. Szołtysek Artur
8. Korzec Przemysław
9-12.
Jezik Piotr
Szydło Stanisław
Iwaniuk Grzegorz
Michael Daniel
13-16.
Kwodawski Bartosz
Kowalczyk Marcin

AZS WSP Częstochowa
AZS WSP Częstochowa
AZS WSP Częstochowa
RKS Cukrownik Chybie
AKS Chorzów
AZS Gliwice
LKS Pszczyna Piasek
AZS Gliwice

LKS Pszczyna Piasek
JKTS Jastrzębie Zdrój
JKTS Jastrzębie Zdrój
AKS Chorzów

Górnik 09 Mysłowice
AKS Chorzów
AKS Chorzów
RKS Cukrownik Chybie

MKS Sokół Orzesze
AKS Chorzów
JKTS Jastrzębie Zdrój
JKTS Jastrzębie Zdrój
JKTS Jastrzębie Zdrój
JKTS Jastrzębie Zdrój
MKS Cieszko Cieszyn
Górnik 09 Mysłowice

JKTS Jastrzębie Zdrój
RKS Cukrownik Chybie
JKTS Jastrzębie Zdrój
RKS Cukrownik Chybie
Górnik 09 Mysłowice
JKTS Jastrzębie Zdrój
JKTS Jastrzębie Zdrój
RKS Cukrownik Chybie
JKTS Jastrzębie Zdrój


AZS Gliwice
AZS Gliwice
AZS WSP Częstochowa
AZS WSP Częstochowa
AZS WSP Częstochowa
Energetyk Rybnik
LKS Dąb Gaszowice
LKS Grom Poczesna

AZS Gliwice
LKS Grom Poczesna
AZS Gliwice
AZS WSP Częstochowa

AZS Gliwice
AZS Gliwice

90
80
72
72
60
60
60
60

50
50
50
50

35
35
35
35

30
30
30
30
30
30
30
30

25
25
25
25
25
25
25
25
20


90
80
72
72
60
60
60
60

50
50
50
50

35
35
Pisarczyk Tomasz
Kufel Dominik
17-24.
Myszewski Adrian
Strof Łukasz
Grzyb Łukasz
Morcinek Michał
Struś Piotr
Galant Przemysław
Piwowar Krzysztof
Polaczkiewicz Damian

Darmosz Łukasz
Wons Paweł
Jabłoński Filip
Walarus Dariusz
Steuer Dariusz
Borycka Dawid
Ormaniec Bartłomiej
Piotrowski Tomasz
33-48.
Knesz Dariusz
Rybak Kazimierz
Suchy Mieczysław
Dytko Dawid
Wszołek Maciej
Fomin Jurij
Tomzik Janusz
Mrowca Michał
Kupczak Krzysztof
Pal Waldemar
Malcherek Krzysztof
Łoziński Krzysztof
Bejman Robert
Malcherek Adam
Kufel Tadeusz
Wasilewski Damian
49-64.
Ihas Janusz
Bryś Roman
Jakubiec Krzysztof
Friebe Roman
Szalbód Przemysław
Juzek Sebastian
Knesz Krzysztof
Rekus Mariusz
Franasik Łukasz
Dziendziel Piotr
Grabski Dawid
Konieczny Szymon
Dymitr Piotr
Rokicki Wiktor
Macioł Grzegorz
Cieślar Marcin
65. Krawczyk Marek
AZS Gliwice
AZS WSP Częstochowa

Górnik 09 Mysłowice
AZS Gliwice
LKS Grom Poczesna
MKS Skarbek Tarn. Góry
LKS Grom Poczesna
Górnik 09 Mysłowice
AZS WSP Częstochowa
LKS Grom Poczesna

Górnik 09 Mysłowice
Górnik 09 Mysłowice
JKTS Jastrzębie Zdrój
Lesznianka Leszna G.
Hutnik Łabędy
MKS Skarbek Tarn. Góry
LUKS Gilowice
LKS Grom Poczesna

LKS Dąb Gaszowice
Energetyk Rybnik
Energetyk Rybnik
Sokół Zebrzydowice
Górnik 09 Mysłowice
niestowarzyszony
LKS Beskid Brenna
JKTS Jastrzębie Zdrój
LITS Jedność Żywiec
LITS Jedność Żywiec
Górnik 09 Mysłowice
LMKTS Sokół Szczyrk
HKS Odra Miasteczko Śl.
MKS Siemianowice Śl.
KTS Lędziny
JKTS Jastrzębie Zdrój

LKS Beskid Brenna
ULKS Tajfun Ligota Łab.
LITS Jedność Żywiec
LKS Pszczyna Piasek
Lesznianka Leszna G.
KS Przyszłość Rogów
LKS Dąb Gaszowice
MKS Skarbek Tarn. Góry
LMKTS Sokół Szczyrk
RKS Cukrownik Chybie
JKTS Jastrzębie Zdrój
JKTS Jastrzębie Zdrój
Lesznianka Leszna G.
JKTS Jastrzębie Zdrój
LKS Pszczyna Piasek
Lesznianka Leszna G.
Górnik 09 Mysłowice
35
35

30
30
30
30
30
30
30
30

25
25
25
25
25
25
25
25

20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20
20

15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
15
8Powrót