Logo
Medaliści

Medaliści lig amatorskich na Śląsku w latach 1994-2014


Medaliści klasyfikacji drużynowej


Śląska Liga
ekstraklasa
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 TKKF Florek Chorzów TKKF Spartakus Katowice MORiS Chorzów
1995 TKKF Florek Chorzów Saturn Czeladź Siemion Siemianowice
1996 TKKF Florek Chorzów Świt Katowice Światowid Gliwice
1997 MDK Chorzów TKKF Florek Chorzów ITB Czeladź
1998 TKKF Florek Chorzów MDK Chorzów Światowid Gliwice
I liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 MDK Chorzów Światowid Gliwice Baildon Katowice
1995 Światowid Gliwice Huta Jedność Siemianowice Śl. Świt II Katowice
1996 Huta Jedność Siemianowice Śl. Górnik Centrum Lędziny Rezonans Katowice
1997 Huta Katowice Dąbrowa Górn. MOSiR Katowice Katarzyna 58 Chorzów-Batory
1998 MDK II Chorzów MOSiR Katowice Katarzyna 58 Chorzów-Batory


Regionalna Liga
I liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 Bartek Siemianowice Wypoczynek Świętochłowice Gwarek Katowice
1995 MORiS Chorzów Gronie Tarnowskie Góry Bartek Siemianowice Śl.
1996 MORiS Chorzów Gronie Tarnowskie Góry KWK Siemianowice Śl.
1997 MDK Chorzów MORiS Chorzów Gronie Tarnowskie Góry
1998 MDK Chorzów Gronie Tarnowskie Góry MORiS Chorzów
II liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 Ślązok Piekary Śląskie TKKF Siemianowice Śl. Paka Tarnowskie Góry
1995 Wujek Katowice Jacek Tarnowskie Góry Emeryci Siemianowice Śl.
1996 MDK Chorzów Emeryci Siemianowice Paka Tarnowskie Góry
1997 DDK Brzeziny Śląskie Spółdzielnia Piekary Śląskie Emeryci Siemianowice
1998 MOSiR Katowice Siemion Siemianowice Emeryci Siemianowice


Śląska Liga Amatorów (połączona Liga Śląska i Regionalna od 1999 r.)
Ekstraklasa
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1999 UKS Hajduki Chorzów TKKF Chorzów Bartek Siemianowice
2000 UKS Hajduki Chorzów TKKF Chorzów Gronie Tarnowskie Góry
2001 UKS Hajduki Chorzów TKKF Chorzów MTKKF Siemianowice
2002 UKS Hajduki Chorzów TKKF Chorzów DDK Brzeziny Śląskie
2003 TKKF Chorzów UKS Hajduki Chorzów DDK Brzeziny Śląskie
2004 UKS Hajduki Chorzów TKKF Chorzów Jedynka Pszów
2005 TKKF Chorzów UKS Hajduki Chorzów MOSiR Czeladź
2006 TKKF Chorzów MOSiR Czeladź UKS Hajduki Chorzów
2007/08 MUKS Jedynka Pszów UKS Hajduki Chorzów TKKF Chorzów
2008/09 DDK Brzeziny Śląskie UKS Hajduki Chorzów TKKF Chorzów
2009/10 DDK Brzeziny Śląskie UKS Hajduki Chorzów MUKS Jedynka Pszów
2010/11 UKS Hajduki Chorzów ULKS Tajfun Ligota Łabędzka MUKS Jedynka Pszów
2011/12 ULKS Tajfun Ligota Łabędzka UKS Hajduki Chorzów ATS Halex Świerklaniec
2012/13 UKS Chorzów DDK Brzeziny Śląskie MUKS Jedynka Pszów
2013/14 UKS Chorzów UKS Wolej Ruda Śląska DDK Brzeziny Śląskie
2014/15 OSiR Skałka Świętochłowice UKS Chorzów DDK Brzeziny Śląskie
2015/16 OSiR Skałka Świętochłowice UKS Chorzów DDK Brzeziny Śląskie
I liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1999 Iskra Siemianowice MORiS Chorzów Maldeks Siemianowice
2000 Huta Katowice Dąbrowa Górn. MOSiR Katowice Karo Radzionków
2001 DDK Brzeziny Śląskie Siemion Siemianowice Katarzyna 58 Chorzów-Batory
2002 Siemion Siemianowice Bartek Siemianowice Maldeks Siemianowice
2003 Jedynka Pszów Jordan 20 Kochłowice UKS Wolej Bielszowice
2004 Fortuna Wyry UKS Wolej II Bielszowice Bartek Siemianowice
2005 Jordan 20 Kochłowice Siemion Siemianowice UKS Hajduki II Chorzów
2006 Bartek Siemianowice TKKF Aut Łagisza DDK Brzeziny Śląskie
2007/08 MDK Ruda Śląska Strażak Mikołów IUKS Piekary Śląskie
2008/09 UKS Wolej Ruda Śląska SDK Piekary Śląskie ŁTS Łabędy Gliwice
2009/10 ULKS Tajfun Ligota Łabędzka SDK Piekary Śląskie TKKF Spartakus Katowice
2010/11 UKS Wolej Ruda Śląska MDK Ruda Śląska Bartek Siemianowice
2011/12
Grupa A
MOSiR Czeladź TKKF Aut Łagisza Będzin TKKF Spartkaus Katowice
2011/12
Grupa B
UKS Wolej Ruda Śląska UKS Hajduki II Chorzów MORiS Chorzów
2012/13 ZSI Chorzów Bartek Siemianowice Schodbud Mysłowice
2013/14 OSiR Skałka Świętochłowice Bartek Siemianowice UKS Quo Vadis Zabrze
2014/15 UKS II Chorzów UKS Dąbrowiak Dąbrowa G. MORiS Chorzów
2015/16 UKS II Chorzów Bartek Siemianowice Śl. TKKF Aut Łagisza Będzin




Medaliści klasyfikacji indywidualnej


Śląska Liga
ekstraklasa
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 Kołodziejczyk Marian
(TKKF Florek Chorzów)
Sokołowski Janusz
(TKKF Spartakus Katowice)
Szczypta Adam
(TKKF Świt Katowice)
1995 Kołodziejczyk Marian
(TKKF Florek Chorzów)
Sokołowski Janusz
(Saturn Czeladź)
Seifried Waldemar
(TKKF Florek Chorzów)
1996 Podwórny Roman
(Światowid Gliwice)
Fomin Jurij
(TKKF Florek Chorzów)
Zaik Stefan
(Świt Katowice)
1997 Krupa Sebastian
(MDK Chorzów)
Wilk Piotr
(ITB Czeladź)
Stefankiewicz Stefan
(MDK Chorzów)
1998 Dąbrowski Marek
(Światowid Gliwice)
Krupa Sebastian
(MDK Chorzów)
Kołodziejczyk Marian
(TKKF Florek Chorzów)
I liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 Król Bogusław
(MDK Chorzów)
Leszczyna Paweł
(Światowid Gliwice)
Jasiński Stanisław
(Baildon Katowice)
1995 Białas Jan
(Huta Jedność Siemianowice Śl.)
Wziątek Kazimierz
(SKS 43 Katowice)
Jaskólski Józef
(Huta Jedność Siemianowice Śl.)
1996 Jaskólski Józef
(Huta Jedność Siemianowice Śl.)
Budzyński Henryk
(Górnik Centrum Lędziny)
Łosiniecki Jan
(Rezonans Katowice)
1997 Rogoń Bronisław
(Katarzyna 58 Chorzów Batory)
Bilik Wiktor
(Huta Katowice Dąbrowa Gór.)
Jędras Andrzej
(MOSiR Katowice)
1998 Cyrta Mariusz
(MDK II Chorzów)
Bęben Dawid
(Katarzyna 58 Chorzów Batory)
Łosiniecki Jan
(MOSiR Katowice)


Regionalna Liga
I liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 Wilk Piotr *
(Bartek Siemianowice Śl.)
Stefankiewicz Stefan
(Bartek Siemianowice Śl.)
Seifried Waldemar
(Wypoczynek Świętochłowice)
1995 Kołodziejczyk Marian
(MOSiR Chorzów)
Seifried Waldemar
(MORiS Chorzów)
Żurek Mariusz
(Gronie Tarnowskie Góry)
1996 Seifried Waldemar
(MOSiR Chorzów)
Żurek Mariusz
(Gronie Tarnowskie Góry)
Popanda Ireneusz
(Gronie Tarnowskie Góry)
1997 Krupa Sebastian
(MDK Chorzów)
Seifried Waldemar
(MORiS Chorzów)
Żurek Mariusz
(Gronie Tarnowskie Góry)
1998 Krupa Sebastian
(MDK Chorzów)
Król Bogusław
(MDK Chorzów)
Popanda Ireneusz
(Gronie Tarnowskie Góry)
II liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1994 Romik Eugeniusz
(Ślązok Piekary Śląskie)
Białas Jan
(TKKF Siemianowice Śl.)
Świerczek Roman
(Paka Tarnowskie Góry)
1995 Łosiniecki Jan
(Wujek Katowice)
Białas Jan
(Emeryci Siemianowice Śl.)
Niemiec J.
(Jacek Tarnowskie Góry)
1996 Król Bogusław
(MDK Chorzów)
Krupa Sebastian
(MDK Chorzów)
Białas Jan
(Emeryci Siemianowice Śl.)
1997 Romik Eugeniusz
(DDK Brzeziny Śląskie)
Wieczorek Wiesław
(Spółdzielnia Piekary Śląskie
Bartoń Aleksander, Białas Jan
(Sp-lnia P. Śl), (Emeryci S. Śl.)
1998 Wichary Zygfryd
(Emeryci Siemianowice Śl.)
Łosiniecki Jan
(MOSiR Katowice)
Białas Jan
(Emeryci Siemianowice Śl.)


Śląska Liga Amatorów (połączona Liga Śląska i Regionalna od 1999 r.)
Ekstraklasa
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1999 Król Bogusław
(UKS Chorzów)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Żurek Mariusz
(Gronie Tarnowskie Góry)
2000 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Lewczuk Mirosław
(TKKF Chorzów)
Żurek Mariusz
(Gronie Tarnowskie Góry)
2001 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Fomin Jurij
(UKS Chorzów)
Cyrta Mariusz
(UKS II Chorzów)
2002 Fomin Jurij
(UKS Chorzów)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Lewczuk Mirosław
(TKKF Chorzów)
2003 Lewczuk Mirosław
(TKKF Chorzów)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Król Bogusław
(UKS Chorzów)
2004 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Lewczuk Mirosław
(TKKF Chorzów)
Król Bogusław
(UKS Chorzów)
2005 Fomin Jurij
(TKKF Chorzów)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Lewczuk Mirosław
(TKKF Chorzów)
2006 Fomin Jurij
(TKKF Chorzów)
Lewczuk Mirosław
(TKKF Chorzów)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
2007/08 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Balawajder Bogusław
(Jedynka Pszów)
Tomecki Laurent
(Jordan 20 Kochłowice)
2008/09 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Pęciak Krzysztof
(TKKF Chorzów)
Dudek Robert
(DDK Brzeziny Śląskie)
2009/10 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Balawajder Bogusław
(MUKS Jedynka Pszów)
Fomin Jurij
(DDK Brzeziny Śląskie)
2010/11 Zemła Piotr
(ULKS Tajfun Ligota Łabędzka)
Balawajder Bogusław
(MUKS Jedynka Pszów)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
2011/12 Zemła Piotr
(ULKS Tajfun Ligota Łabędzka)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Wiża Roman
(UKS Quo-Vadis Zabrze)
2012/13 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Wiża Roman
(UKS Quo-Vadis Zabrze)
Noparlik Adam
(UKS Chorzów)
2013/14 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Tomecki Laurent
(UKS Chorzów)
Kaczorek Marek
(MUKS Jedynka Pszów)
2014/15 Gąsiorski Paweł
(OSiR Skałka Świętochłowice)
Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Wielgosz Robert
(OSiR Skałka Świętochłowice)
2015/16 Krupa Sebastian
(UKS Chorzów)
Gąsiorski Paweł
(OSiR Skałka Świętochłowice)
Romik Wojciech
(DDK Brzeziny Śląskie)
I liga
Rok I miejsce II miejsce III miejsce
1999 Gaudyn Tadeusz
(Iskra Siemianowice)
Stefankiewicz Stefan
(Maldeks Siemianowice Śl.)
Świątek Piotr
(Iskra Siemianowice Śl.)
2000 Stefankiewicz Stefan
(Maldeks Siemianowice Śl.)
Wichary Zygfryd
(Siemion Siemianowice Śl.)
Bilik Wiktor
(Huta Katowice Dąbrowa Górn.)
2001 Dudek Robert
(DDK Brzeziny Śląskie)
Romik Eugeniusz
(DDK Brzeziny Śląskie)
Stefankiewicz Stefan
(Maldeks Siemianowice Śl.)
2002 Gaudyn Tadeusz
(Bartek Siemianowice)
Stefankiewicz Stefan
(Siemion Siemianowice Śl.)
Wziątek Kazimierz
(MOSiR II Katowice)
2003 Maraszkiewicz Ryszard
(UKS Wolej Bielszowice)
Makowski Janusz
(Jedynka Pszów)
Tomecki Laurent
(Jordan 20 Kochłowice)
2004 Cyrta Mariusz
(UKS Hajduki Chorzów)
Szafarczyk Marek
(UKS Wolej Bielszowice)
Kopiec Leon
(Fortuna Wyry)
2005 Słomiany Jacek
(Siemion Siemianowice)
Sołtysiak Jerzy
(Jordan Kochłowice)
Cieluszke Rafał
(Bartek Siemianowice)
2006 Romik Eugeniusz
(DDK Dąbrówka Wielka)
Jaskólski Józef
(Bartek Siemianowice)
Stefankiewicz Stefan
(Bartek Siemianowice)
2007/08 Baron Mariusz
(IUKS Master Piekary Śląskie)
Wziątek Kazimierz
(Słowian Katowice)
Adamczyk Andrzej
(LKS Strażak Mikołów)
2008/09 Baron Mariusz
(SDK Piekary Śląskie)
Wziątek Kazimierz
(Słowian Katowice)
Kazek Zygmunt
(MOSiR Czeladź)
2009/10 Steuer Rudolf
(ULKS Tajfun Ligota Łabędzka)
Baron Mariusz
(SDK Piekary Śląskie)
Kopiec Leon
(TKKF Spartakus Katowice)
2010/11 Suchoplujew Marian
(MDK Ruda Śląska)
Koźluk Andrzej
(UKS Quo-Vadis Zabrze)
Wilk Piotr
(
Bartek Siemianowice)
2011/12
Grupa A
Kopiec Leon
(TKKF Spartakus Katowice)
Nowak Paweł
(TKKF Aut Łagisza Będzin)
Wyparło Arkadiusz
(MOSiR Czeladź)
2011/12
Grupa B
Kołodziejczyk Marian
(TKKF Chorzów)
Wójcik Rafał
(OSiR Skałka Świętochłowice)
Wolny Marek
(UKS Wolej Ruda Śląska)
2012/13 Wójcik Rafał
(OSiR Skałka Świętochłowice)
Gorczowski Jakub
(Schodbud Mysłowice)
Świątek Mirosław
(Bartek Siemianowice)
2013/14 Wójcik Rafał
(OSiR Skałka Świętochłowice)
Krause Marcin
(UKS Quo Vadis Zabrze)
Kołodziejczyk Marian
(MORiS Chorzów)
2014/15 Żmijewski Artur
(UKS Dąbrowiak Dąbrowa G.)
Kazek Andrzej
(MOSiR Czeladź)
Kołodziejczyk Marian
(MORiS Chorzów)
2015/16 ? ? ?


Uwaga: w 1999 r. MDK Chorzów zmienił nazwę na UKS Hajduki Chorzów, a TKKF Florek Chorzów na TKKF Chorzów.


Powrót