Logo
Podsumowanie

Kursy podstawowe i specjalistyczne RG LZS w Warszawie


Logo LZSCzęść pierwsza "podstawowa" kursu z zakresu przedmiotów podstawowych (Mielno, 14.09 - 25.09.1996 r.) oraz część druga "specjalistyczna" ze specjalnością tenisa stołowego (Gorzów Wlkp. 21.06 - 06.07.1998 r.) były organizowane przez Radę Główną Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie.
Kandydaci na część specjalistyczną musieli ukończyć część podstawową z wynikiem pozytywnym (lub być absolwentem AWF), mieć wykształcenie co najmniej średnie oraz stan zdrowia pozwalający na udział w szkoleniu. Uczestnicy kursu pierwszego jak i drugiego wnosili odpłatność w wysokości 60 + 10 zł za egzamin. Po skończeniu pierwszej części uczestnicy otrzymywali zaświadczenie, a po drugiej legitymację instruktora tenisa stołowego.
  Obydwa kursy były zorganizowane przez LZS na wysokim poziomie. Uczestnicy kursu pochodzili niemal z całej Polski, atmosfera w grupie była bardzo dobra. Wykładowcy oraz opiekunowie włożyli wielką pracę, aby przekazać wiedzę wszystkim uczestnikom i zagwarantować jak najlepszy pobyt na kursach. Dodatkowego uroku dodawały miejscowości, w których zorganizowano obydwa kursy. W Mielnie niezapomniany był szum morza wieczorem w czasie spaceru po plaży, szczególnie dla uczestników z południowej Polski. W Gorzowie natomiast zachwycała nieskazitelna przyroda oraz wiele do myślenia dawał widok życia miejscowych ludzi w tej biedniejszej części naszego Kraju.
Wydawało by się, iż LZS to już tylko relikt minionej epoki, ale okazuje się że ludziom pracującym w tych strukturach zależy by na wysokim poziomie wykształcić i wychować przyszłe pokolenia.

*
Niedługo potem Rada Główna LZS w Warszawie zrezygnowała z prowadzenia kursów szkoleniowych.
Obecnie odchodzi się od szkolenia wg. części I i II zastępując to jedną częścią.
*


Powrót