Logo

Mistrzostwa Polski Policjantów


Lublin 15.09.1995 r.
III Mistrzostwa Polski Policjantów

15 września 1995 roku w Lublinie odbyły się III Indywidualne Mistrzostwa Polski Policjantów w tenisie stołowym organizowane przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie na zlecenie KGP w Warszawie. Całe zawody odbyły się w hali klubu sportowego "Start". W mistrzostwach wzięło udział 36 zawodników z całej Polski. Województwo katowickie reprezentował m.in. świeżo upieczony policjant z KRP Katowice posterunkowy Adam Kasperski. Z powodu debiutu w tych mistrzostwach nie mógł być rozstawiony.
Stawka turnieju była nie mała, cenne nagrody oraz pierwsza trójka miała zagwarantowane miejsce w Mistrzostwach Europy Policjantów w barwach Polski.

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Przy okazji zwiedzono w Lublinie wiele ciekawych miejsc, jak np. Katolicki Uniwersytet Lubelski. Od lewej: Bogusław Król, Sebastian Krupa i Robert Wilk.

Sala do gier, choć nie duża, była dobrze przygotowana, stoły odgrodzono płotkami własnej produkcji. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 21. Zaskoczeniem było, iż sprawą sędziowania zajęli się zawodowi sędziowie.
  W grach przedpołudniowych w eliminacjach grupowych Adam przebrnął bez straty meczu. Jeszcze pod koniec gier na sali pojawili się jego koledzy: Bogusław Król, Sebastian Krupa i Robert Wilk by wspomóc go swoim dopingiem. Radość ze spotkania była wielka ponieważ Adam się tego nie spodziewał, a tym bardziej w Lublinie. Po obiedzie najlepsi z grup mecze rozgrywali już według drabinki w turnieju głównym. W ćwierćfinale Kasperskiego czekał najważniejszy mecz w tym turnieju. Spotykał się z Olszewskim, policjantem o wiele starszym lecz grającym "do przodu" bardzo dobry tenis. Po dwóch setach w tym pojedynku było 1:1. W trzecim secie Olszewski prowadził 18:17 i miał swój serwis. Kasperski zadziwił wszystkich odpornością psychiczną i wjechał 2 razy z pierwszej piłki bekhendowym topspinem, co zadecydowało o jego wygranej. To był jego jeden z najtrudniejszych i najważniejszych meczów w życiu. Nie bez znaczenia był tu fakt, iż dawało to rozstawienie w przyszłych turniejach. Po wygraniu łatwo w półfinale z Kazimierczakiem katowiczanin w finale spotkał się z broniącym tytułu Arturem Mularczykiem z Lubina. Przeciwnik okazał się o pół jak nie o klasę lepszym tenisistą stołowym. Tytuł vice mistrza Polski przypadł więc młodemu policjantowi z Katowic dopiero co rozpoczynającemu służbę w Organach Ścigania. Brązowy medal zdobył Przepióra, policjant z Krakowa.

Wyniki gier Adama Kasperskiego w III MPP

Grupa nr 11
Kasperski - Stołecz 2:0 (11, 14)
Kasperski - Białobrzeski 2:0 (9, 13)

Turniej główny
1/16:
1/8:
1/4:
1/2:
finał:
Kasperski - Kata 2:0 (12, 14)
Kasperski - Drzewiecki 2:1 (17, -18, 10)
Kasperski - Olszewski 2:1 (11, -18, 19)
Kasperski - Kazimierczak 2:0 (9, 18)
Kasperski - Mularczyk 0:2 (-11, -9)

*
Żaden z medalistów III Mistrzostw Polski nie pojechał na Mistrzostwa Europy.
Rok później Kasperski ponownie zajął drugie miejsce, po przegranej z Mularczykiem.
W 1997 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Policjantów po wygranej w finale z Dariuszem Wrońskim z Gdańska.
W 1998 roku jeszcze raz spotkał się z Mularczykiem ogrywając go od tyłu i zajumjąc II miejsce w VI Mistrzostwach Polski.
Później zakończył swoje występy.
Obecnie poświęcił się treningom karate Kyokushin.
Może jeszcze powróci do tenisa stołowego.
*


Powrót