Logo Informacje
Amatorzy w Polsce (2001-)


n 06.01.2011. Najlepszym zawodnikiem Komputerowego Rankingu Amatorów za rok 2010 ponownie został Sebastian Krupa z UKS Hajduki Chorzów. Chorzowianin zgromadził w 12 turniejach 3072 pkt i o prawie 400 punktów wyprzedził Bogusława Balawajdera (2685 pkt) z MUKS Jedynka Pszów. Trzecie miejsce wywalczył Mirosław Lewczuk (KTS Lędziny) z 2571 punktami.
Klasyfikacja końcowa mogła wyglądać inaczej, gdyby do III ligi zawodowej nie przeszedł Paweł Żołądek, który na półmetku rywalizacji znajdował się na pierwszym miejscu klasyfikacji.
Pierwszy raz zdarzyło się też, że aż 4 zawodników przynajmniej przez kilka tygodni zajmowało 1 miejsce w rankingu (Krupa, Żołądek, Balawajder B. i Fomin).
Najwięcej zwycięstw w 2010 roku, bo aż 10 wygranych zgromadził na swoim koncie Rafał Serwata, który aż 25 razy zajmował miejsca w pierwszej trójce na 46 startów. Rekordzistą w zajmowaniu drugiego miejsca i ilości występów w turniejach zaliczanych do rankingu jest bez wątpienia Jerzy Miśkowiec, który aż 16-krotnie zajmował drugą pozycję. Ale jeszcze bardziej imponująco wygląda liczba startów w turniejach, których było 60!!! Pozazdrościć można na pewno zdrowia i zapału.
Ubiegły rok był również rekordowy pod innymi względami. Na Śląsku zorganizowano mnóstwo ciekawych zawodów, a 78 z nich było wliczonych do komputerowego rankingu. Jeśli do tego dodać, że w czasie jednych zawodów rozgrywano kilka kategorii to wychodzi na to, że do dyspozycji zawodników była ponad setka startów turniejowych. Nic więc dziwnego, że za ilością zawodów idzie też ilość sklasyfikowanych zawodników. W trzech turniejach zagrało 244 zgraczy, a przynajmniej raz udział w turnieju zaliczyło blisko 600 amatorów i weteranów, a dokładnie 597.
Dodatkowo barierę 2 tysięcy punktów przekroczyło, aż 18 zawodników co też jest najlepszym wynikiem w historii Komputerowego Rankingu Amatorów i Weteranów.
W nowym 2011 roku również zapowiada się duża liczba imprez amatorskich, miejmy nadzieję że będzie równie ciekawie jak w 2010 roku.
Ranking za 2010

n 26.06.2010. Drużyna UKS Hajduki Chorzów po 10-letniej przerwie ponownie sięgnęła po Puchar Śląskiej Ligi Amatorów. W finale zespół z Chorzowa zmierzył się w Łabędach z tamtejszym ŁTS Łabędy Gliwice, który w półfinale uporał się z trzecią drużyną ligi MUKS Jedynka Pszów. W meczu finałowym dwie gry były kluczowe dla losów całego spotkania. Najpierw Sebastian Krupa pokonał po zaciętym pojedynku Mariana Strzałkę 3:2, a w grze podwójnej Witold Nowakowski wraz z Marianem Strzałką nie zdołali pokonać Adama Kasperskiego i Sebastiana Krupę, w wyniku czego chorzowianie prowadzili już 3:1 i teoretycznie mieli zapewnione zwycięstwo w całym spotkaniu. Gdyż mimo kolejnych dwóch przegranych: Dawida Kotwicy 2:3 z Nowakowskim i Kasperskiego ze Strzałką 0:3, w ostatniej grze finału Paweł Leszczyna nie był w stanie pokonać Krupę, który wygraną 3:0 przypieczętował zdobycie Pucharu Ligi.
Puchar Ligi

n 26.05.2010. Zespół DDK Brzeziny Piekary Śląskie po raz drugi z rzędu wywalczył mistrzostwo Śląskiej Ligi Amatorów. Rywalizacja w sezonie 2009/2010 była bardzo wyrównana, a o 1 miejsce do końca rywalizowały jeszcze dwie drużyny UKS Hajduki Chorzów i MUKS Jedynka Pszów. Decydującymi spotkaniami jak się okazało były remisowy mecz DDK z UKS oraz dwie porażki z rzędu Jedynki Pszów, która mimo remisu w ostatniej kolejce z DDK nie była już w stanie dogonić rywali. Ostatecznie DDK o punkt wyprzedził UKS i o 3 punkty MUKS Jedynkę.
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem ligi po raz trzeci z rzędu został Sebastian Krupa (UKS Hajduki), który wyprzedził Bogusława Balawajdera (MUKS Jedynka) i Jurija Fomina (DDK).
Tabela I Ligi

n 25.05.2010. Zakończyła się rywalizacja w Śląskiej II Lidze Amatorów. Największym przegranym tych rozgrywek jest bez wątpienia drużyna TKKF Spartakus Katowice. Zespół z Katowic po I rundzie wyraźnie prowadził i był pewnym kandydatem do awansu. Jednak druga runda była katastrofalna w wykonaniu zawodników TKKF Spartakus, którzy doznali aż 5 porażek i raz zremisowali, co spowodowało spadek na trzecie miejsce w tabeli. TKKF Spartakus zachował jeszcze szansę na awans do I ligi, gdyż zagra w barażu z drużyną UKS Jordan 20 Kochłowice.
Ze słabej postawy Spartakusa najbardziej skorzystała drużyna SDK Piekary Śląskie, która odrobiła aż 7 punktów straty z pierwszej rundy i dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań (9:1 i 5:5) awansowała z drugiego miejsca do I ligi. Bezsprzecznie najlepszym zespołem II ligi był ULKS Tajfun Ligota Łabędzka. Zawodnicy mistrza I ligi wygrali wszystkie trzynaście meczy drugiej rundy i spokojnie z 7 punktową przewagą nad najgroźniejszymi rywalami wywalczyli tytuł najlepszej drużyny II ligi i awans do I ligi.
Tabela II Ligi

n 10.01.2010. Zakończyła się rywalizacja turniejowa w 2009 roku. Kolejny raz na pierwszym miejscu Komputerowego Rankingu Amatorów znalazł się Sebastian Krupa. Zawodnik UKS Hajduki Chozów zagrał w 18 turniejach zaliczanych do w/w klasyfikacji i aż 17-krotnie zajmował miejsce w pierwszej trójce zawodów, w tym 10 razy okazał się najlepszy.
Drugie miejsce po znakomitej grze w końcówce roku wywalczył Jurij Fomin z DDK Brzeziny Śląskie. Jurij na 17-cie startów, aż 8-krotnie nie dał szans swoim rywalom, zwyciężając w zawodach.
Największą niespodziankę minionego roku sprawił Paweł Żołądek reprezentujący obecnie TKKF Chorzów. Siemianowiczanin przez cały rok utrzymywał równą formę i mimo iż nie wygrywał tak często jak wcześniej wymienieni zawodnicy, to niemal zawsze znajdował się w czołówce najważniejszych imprez tenisowych w 2009 roku i zasłużenie wywalczył trzecie miejsce w rankingu.
Tuż za podium uplasowali się zawodnicy MUKS Jednki Pszów, Jacek i Bogusław Balawajder. Szczególnie dobrze w turniejach amatorskich grał Jacek, który, aż 14 razy zajmował miejsce na podium. Na dobrym szóstym miejscu rok 2009 zakończył Marian Kołodziejczyk (TKKF Chorzów), który również może się pochwalić niezłym bilansem 9 miejsc na "pudle" w 12 zawodach. Dopieo siódme miejsce zajął Dariusz Kuczera (MKS Siemianowice), który pozycję wicelidera stracił w grudniu nie pojawiając się na kilku tenisowych turniejach. Odpowiednio 8 i 9 miejsce zajęli Mirosław Świątek (Orkan Chruszczobród) i Mirosław Lewczuk (KS Ogniowo Rogoźna Żory). Pierwszą dziesiątkę zamyka Andrzej Adamczyk (LKS Strażak Mikołów), który zaliczył największą ilość startów w minionym roku, bo aż 35 stawał do walki o zwycięstwo i rankingowe punkty.
Łącznie sklasyfikowano 399 zawodników z całego Śląska.
Komputerowy Ranking Amatorów za rok 2009

n 13.12.2009. W niedzielę 13 grudnia 2009 roku rozegrano ostatni turniej z cyklu Grand Prix Chorzowa. Bezkonkurencyjny w tych ostatnich zawodach okazał się Adam Kasperski (UKS Hajduki Chorzów), który zwyciężył w kategorii do 49 lat i kategorii open. W klasyfikacji generalnej dwukrotnie pierwsze miejsce wywalczył Sebastian Krupa (również UKS), który zwyciężył w wyżej wymienionych kategoriach.
W pozostałych kategoriach najlepsi okazali się:
kobiety - Katarzyna Białową-Woś
kategoria do 16 lat - Mateusz Kalinowski
kategoria do 25 lat - Adam Jarosz
kategoria do 60 lat - Marian Kołodziejczyk
kategoria pow. 60 lat - Antoni Biaduń
Wyniki IV Grand Prix Chorzowa i Klasyfikacja Generalna GP

n 02.11.2009. W niedzielę 8 listopada 2009 roku o godz. 11.00 w Hali MORiS-u Chorzów odbędzie się uroczyste podsumowanie rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów w sezonie 2008/2009. Zostaną wręczone puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i zawodników w minionym sezonie.

n 23.10.2008. W sobotę 25 października br. o godz. 11.00 w Hali MORiS-u Chorzów odbędzie się uroczyste podsumowanie rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów w sezonie 2007/2008. Zostaną wręczone puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i zawodników w minionym sezonie.

n 23.10.2008. W poniedziałek 27 października rozegrana zostanie pierwsza kolejka I Ligi w Śląskiej Lidze Amatorów. O tytuł mistrzowski powinny walczyć dwie drużyny, Jedynka Pszów i TKKF Chorzów.
Terminarz rozgrywek:
I kolejka: 27.10.2008:
MUKS Jedynka Pszów - TKKF Michałek Sławków
UKS Hajduki Chorzów - LKS Strażak Mikołów
TKKF Chorzów - MDK Ruda Śląska
Bartek Siemianowice - UKS Jordan 20 Kochłowice
DDK Brzeziny Śląskie - TKKF Aut Łagisza
II kolejka 03.11.2008:
Strażak - MUKS Jedynka
MDK - UKS Hajduki
Aut Łagisza - TKKF Chorzów
Jordan - DDK
Michałek - Bartek
III kolejka: 10.11.2008:
MUKS Jedynka - MDK
Michałek - UKS Hajduki
Bartek - TKKF Chorzów
Jordan - Aut Łagisza
DDK - Strażak

n 12.10.2008. Od 13 października rusza kolejny sezon w Śląskiej Lidze Amatorów. Do rozgrywek przystępuje 10 drużyn w I Lidze i 12 zespołów w II Lidze. Rywalizację w nowym sezonie rozpoczną 2-ligowcy, a dwa tygodnie po nich do walki o mistrzostwo ligi przystąpią zawodnicy I Ligi.
Terminarz trzech pierwszych kolejek w II Lidze:
I kolejka: 13.10.2008:
LKS Strażak II Mikołów - OSiR Skałka Świętochłowice
TKKF Spartakus Katowice - IUKS Piekary Śląskie
MOSiR Czeladź - Energetyk Zabrze
UKS Hajduki II Chorzów - UKS Wolej Bielszowice
ŁTS Łabędy Gliwice - UKS Leader Katowice
Renoma Bryda Katowice - Słowian Katowice
II kolejka 20.10.2008:
OSiR Skałka - TKKF Spartakus
IUKS - LKS Strażak II
UKS Hajduki II - MOSiR
UKS Wolej - Energetyk
UKS Leader - Renoma Bryda
Słowian - ŁTS Łabędy
III kolejka: 27.10.2008:
ŁTS Łabędy - OSiR Skałka
Renoma - IUKS
Słowian - MOSiR
UKS Leader - UKS Wolej
LKS Strażak II - UKS Hajduki II
TKKF Spartakus - Energetyk

n 26.06.2008. Poznaliśmy oficjalne wyniki rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów w sezonie 2007/2008. Tytuł mistrzowski po niesamowicie wyrównanej walce trzech drużyn, wywalczył zespół MUKS Jedynka Pszów w składzie którego grali: Bogusław Balawajder, Jacek Balawajder, Marek Kaczorek, Dariusz Kubin i Leszek Górka. Tytuł wicemistrzów ligi zdobył zespół UKS Hajduki Chorzów (Krupa, Kasperski, Magrowski, Kotwica), a tylko punkt mniej zgromadził obrońca tytułu TKKF Chorzów (Fomin, Seifried, Pęciak, Richta, Kowalczyk) zajmując trzecie miejsce.
Pierwsze miejsce w II Lidze po równie wyrównanej rywalizacji lepszym bilansem setów wywalczył zespół MDK Ruda Śląska (Mariusz Cyrta, Marian Suchoplujew, Bronisław Rogoń, Bartuś Dawid), wyprzedzając drużynę Strażaka Mikołów (Staniczek, Adamczyk, Kryża, Budziński, Kowalski) i IUKS Piekary Śląskie (Baron, Szczupak, Słota, Bartoń, Widera). Wszystkie trzy wymienione zespoły uzyskały bezpośredni awans do I Ligi. Mecz barażowy o prawo gry w I Lidze pomiędzy TKKF Aut Łagisza a IUKS Piakery Śląskie nie był potrzebny, gdyż dwie siemianowickie druzyny (Bartek i Siemion) postanowiły w przyszłym sezonie połączyć siły i wystartować jako jeden zespół, zwalniając w ten sposób miejsce w I Lidze. Do drugiej ligi spadły zespoły TKKF Michałek Sławków i OSiR Skałka Świętochłowice.
Klasyfikacja Końcowa Ligi

n 26.04.2008. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji I Sportu w Chorzowie 11 maja 2008 roku rozegrany zostanie III Ogólnopolski Turniej Weteranów w tenisie stołowym. Impreza skierowana do wszystkich zawodników, którzy weszli już w wiek weterana.
Zobacz regulamin turnieju!


n 10.05.2007. Jurij Fomin został nowym liderem Komputerowego Rankingu Amatorów na Śląsku. Zawodnik TKKF Chorzów zmienił na tej pozycji dotychczasowego wieloletniego lidera tej klasyfikacji Sebastiana Krupę. Zawodnik UKS Hajduki Chorzów przewodził na liście najlepszych amatorów nieprzerwanie od maja 1999 roku, kiedy również po Memoriale im. Jana Szeji odzyskał pozycję lidera, kosztem Piotra Wilka. Komputerowy Ranking Amatorów prowadzony jest od 1995 roku i jak do tej pory tylko pięciu zawodników znajdowało się na pierwszym miejscu tej klasyfikacji. Byli to w kolejności: Marian Kołodziejczyk, Janusz Sokołowski, Sebastian Krupa, Piotr Wilk i obecnie Jurij Fomin. Jednak klasyfikację generalną wygrywało tylko dwóch zawodników: Marian Kołodziejczyk (1995-1996) i Sebastian Krupa (1997-2006). Czy w tym roku dojdzie do tej dwójki trzeci zawodnik? Najprawdopodobniej tak, ponieważ Kołodziejczyk ma już swoje najlepsze lata za sobą, a Krupa ograniczył swoje starty do kilku turnieji i raczej nie będzie się liczył w klasyfikacji końcowej. A kto okaże się najlepszym amatorem na Śląsku w roku 2007 dowiemy się w grudniu. Teraz życzymy wszystkim zawodnikom wspaniałej zabawy przy stole i zaciętej rywalizacji sportowej. Aktualny Komputerowy Ranking Amatorów.

n 13.04.2007. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie 18 kwietnia 2007 (środa) roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące systemu rozgrywek Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. Rywalizacja miałaby się rozpocząć pod koniec kwietnia, a zwycięzca pucharu został by wyłoniony na początku czerwca br. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w salce konferencyjnej (I piętro) Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

n
28.03.2007. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji I Sportu w Chorzowie 13 maja 2007 roku odbędzie się Festiwal Tenisa Stołowego w ramach którego, rozegrany zostanie II Ogólnopolski Turniej Weteranów w tenisie stołowym. Impreza skierowana do wszystkich zawodników, którzy weszli już w wiek weterana.
Zobacz regulamin turnieju!


n
05.04.2006. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji I Sportu w Chorzowie 7 maja 2006 roku zostanie rozegrany I Ogólnopolski Turniej Weteranów w tenisie stołowym. Jest to pierwsza tego rodzaju impreza organizowana w naszym regionie i jest skierowana do wszystkich zawodników, którzy weszli już w wiek weterana. Zobacz regulamin turnieju!

n 24.02.2006. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 29 rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Chorzowa w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 14 zespołów, po 7. wśród dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa zdominowały trzy szkoły, które podzieliły się między sobą miejscami na podium. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyły uczennice SP nr 17, drugie miejsce wywalczyły dziewczęta z SP nr 22, a trzecią lokatę zdobył zespół SP nr 1. W turnieju chłopców wynik finału był odwrotny. Tytuł mistrzowski przypadł reprezentantom SP nr 22, miejsce drugie zajęli uczniowie SP nr 17, a na najniższym stopniu podium ponownie stanęli chłopcy z SP nr 1. Pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii otrzymały dyplomy oraz drobne upominki, a ponadto uzyskały prawo reprezentowania Chorzowa w rejonowych zawodach tenisa stołowego. Zobacz wyniki mistrzostw!

n 23.02.2006. W poniedziałek 27 lutego 2006 roku rozpocznie się kolejny sezon w Śląskiej Lidze Amatorów. Jako pierwsze do gier przystąpią zespoły mające do rozegrania mecze w I rundzie Pucharu Ligi. Tydzień później do gier przystąpią pozostałe drużyny. W sumie do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się 20. zespołów, które będą rywalizowały w Ekstraklasie i I Lidze. Oprócz zmagań ligowych i pucharowych przewidziane jest również współzawodnictwo indywidualne w poszczególnych ligach. Prawdopodobnie zostaną również rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Ligi, w ramach których zostaną wyłonieni zwycięzcy w grze pojedynczej i deblowej.
Zobacz drabinkę Pucharu Ligi na rok 2006!

n 23.12.2005. W piątek 23 grudnia 2005 roku rozegrano VII Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wzięło udział 18 młodych zawodników grających na co dzień w UKS Hajduki Chorzów. W finale tej imprezy zagrali najwyżej rozstawieni zawodnicy, Dawid Kotwica i Dawid Magrowski. Od początku spotkanie finałowe było niezwykle zacięte. Przy stanie 3:2 w setach Dawid Kotwica nie wykorzystał trzech piłek meczowych prowadząc 10:7! W ostateczności tą partię 15:13 wygrał 15:13 Dawid Magrowski i od początku decydującego siódmego seta objął kilkupunktowe prowadzenie. Kiedy wydawało się, że Magrowski bez problemu "dowiezie" bezpieczną przewagę do końca meczu lepiej zaczął grać Kotwica i ze stanu 5:9 wyrównał na 9:9! Pierwszą piłkę meczową miał w tym meczu Dawid Magrowski, ale przestrzelił dogodną piłkę z forhendu, jednak już przy kolejnej piłce meczowej, wygrywającym topspinem z forhandu zakończył ten dramatyczny mecz. Trzecie miejsce wywalczył Michał Klimczak po wygranej 4:2 nad Mateuszem Ogrodnikiem. Wyniki turnieju: >>

n 17.12.2005. Niezwykły przebieg miały mecze finałowe Pucharu Ligi, gdzie zmierzyły się zespoły Jedynki Pszów i TKKF Chorzów. W pierwszym spotkaniu zespół z Pszowa wysoko pokonał Chorzowian 5:1 i raczej byli pewnymi faworytami w meczu rewanżowy. TKKF wzmocniony nieobecnym w pierwszym spotkaniu Jurijem Fominem, nie dał za wygraną i zdołał odrobić straty! Chorzowianie również wygrali 5:1, i o zwycięstwie jednej z drużyn decydowały sety. Lepszy bilans setów miał TKKF i to ten zespół zdobył Puchar Ligi. >>

n 13.12.2005. Dobiegły końca rozgrywki Śląskiej Ligi Amatorskiej w tenisie stołowym. Mistrzostwo w ekstraklasie zdobyła drużyna TKKF Chorzów (Piotr Wilk, Marian Kołodziejczyk, Mirosław Lewczuk, Jurij Fomin). Drugie miejsce zajął UKS Hajduki Chorzów (Bogusław Król, Sebastian Krupa, Adam Kasperski i Adam Cypek). Trzecie przypadło MORiS Czeladź (Janusz Sokołowski, Henryk Różalski, Ryszard Rdest).
W pierwszej lidze mistrzostwo i awans zarazem wywalczyli zawodnicy z Jordanu 20 Kochłowice w składzie: Laurent Tomecki, Jerzy Sołtysiak, Mariusz Łozak, Adam Noparlik i Dariusz Kubicki. Drugie miejsce i udział w barażach o ekstraklasę wywalczyli zawodnicy Siemiona Siemianowice (Zygfryd Wichary, Jacek Słomiany, Roman Hadaś, Bogdan Stefankiewicz). Trzecie miejsce przypadło po fantastycznej grze w lidze młodym zawodnikom UKS Hajduki Chorzów, grających w składzie: Dawid Magrowski, Michał Klimczak, Dawid Kotwica i Mateusz Ogrodnik.


n 06.11.2005. W Gliwicach rozegrano XXIII Drużynowe Mistrzostwa Województwa w ramach Turnieju Miast. Zawody zgromadziły najlepszych zawodników, którzy występowali w barwach swoich miast. W turnieju wzięły udział zespoły: Wodzisławia Śląskiego, Piekar Śląskich, Chorzowa i gospodarze Gliwice. Wszystkie spotkania były niezwykle zacięte i praktycznie każda z drużyn grających w imprezie mogła pokusić się o wygraną. Ostatecznie zwyciężyli zawodnicy Gliwic, którzy w swoim składzie mieli dwóch najlepszych graczy tego dnia, Mariana Strzałkę i Mariana Dąbrowskiego. O drugim miejsce  zadecydowała lepsza różnica setów! Wodzisław Śląski okazał się w tym elemencie najlepszy i to do tej miejscowości powędrował puchar za drugą lokatę. Trzecie miejsce przypadło Piekarom Śląskim. Dopiero czwartą pozycję zajęli faworyci, ekipa z Chorzowa, która przez ostatnie cztery lata nie miała sobie równych w tym turnieju.

n 25.10.2005. W Pszowie w dniach 23-24.10.2005 roku rozegrano IV Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska UKS-ów. W kategorii juniorów życiowy sukces osiągnął Michał Klimczak (UKS Hajduki Chorzów) zdobywając tytuł Mistrza Śląska. W finale chorzowianin pokonał zawodnika gospodarzy (MUKS Jedynka Pszów) Szymona Święcickiego 3:1. Trzecie miejsce wywalczył również reprezentant Jedynki Pszów, Paweł Balawajder.
W tej samej kategorii, ale w rywalizacji drużynowej zwyciężyli gospodarze MUKS Jedynka Pszów (grający w składzie Paweł Balawajder i Łukasz Borek), którzy pokonali w finale zespół UKS Hajduki Chorzów 3:2 (Dawid Magrowski i Mateusz Ogrodnik). Brązowy medal zdobyła druga drużyna MUKS Jedynka Pszów (Szymon i Marcin Święcicki).

n 19.10.2005. Niespodziewanym finalistą Pucharu Ligi została drużyna Jedynki Pszów. Chociaż faworytem spotkania był zespół UKS Hajduki Chorzów, który w pierwszym meczu pokonał rywali 5:3 to jednak chorzowianie nie wykorzystali atutu własnej sali. Zawodnicy Jedynki zdołali odrobić straty i ostatecznie zwyciężyli 5:2 co zagwarantowało im zwycięstwo w dwumeczu. W finale Jedynka zagra najprawdopodobniej z drużyną TKKF Chorzów, która gładko pokonała w pierwszym spotkaniu MORiS Chorzów 5:1.

n 11.09.2005. Rozpoczęła się II runda rozgrywek w Śląskiej Lidze Amatorów. Jako pierwsi zmagania zainaugurowali półfinaliści Pucharu Ligi. W derbach Chorzowa zwyciężył TKKF, który pokonał MORiS 5:1 i najprawdopodobniej mecz rewanżowy będzie formalnością. W drugim półfinale zespół Jedynki Pszów nie sprostał innemu chorzowskiemu zespołowi UKS Hajduki przegrywając u siebie 3:5. Tutaj sprawa awansu do finału nie jest jeszcze przesądzona, ale wygrana Chorzowian na wyjeździe stawia ich w rewanżu w roli faworytów.

n 09.07.2005. Na Helu w wakacje zorganizowano Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w trzech kategoriach (kategoria seniorów, kategoria dzieci i kategoria kobiet). W kategorii seniorów zawody wygrał zawodnik z Dąbrowy Górniczej - Mariusz Grzesiczak. Drugi był Ryszard Śliwiński z Władysławowa, a trzeci Marcin Budda z Jastarni. W turnieju startowało 47 zawodników i 8 zawodniczek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i piękne puchary.

n 25.06.2005. Śląscy amatorzy od dnia 25 czerwca do 1 września br. rozpoczęli zasłużony wypoczynek po ligowych zmaganiach i udziale w licznych turniejach. W I półroczu 2005 roku na Śląsku, a przede wszystkim w regionie katowickim amatorzy uczestniczyli w ponad 50 większych turniejach amatorskich (nie licząc licznych mniejszych), gdzie zdarzały się i rozpiski na 64 zawodników. Równolegle uczestniczyli w 222 meczach ligowych Śląskiej Ligi Amatorskiej granych sprawdzonym od lat systemem 10 meczowym i w 18 meczach Pucharu Ligi. Wszystkim życzymy dużo słońca, a przede wszystkim udanego wypoczynku w wakacje!

Aleksander Morawiecn 20.06.2005. W szpitalu po ciężkim wypadku zmarł Aleksander Morawiec, zawodnik Jedynki Pszów. Olek miał 33 lata, często występował również na turniejach amatorskich, przede wszystkim w Pszowie. W pamięci pozostanie jako spokojny kolega i zawodnik, który był zawsze uśmiechnięty.

n 10.04.2005. W sali MORiS-u Chorzów rozegrano VIII Turniej Top-16 Amatorów. Do rywalizacji przystąpili niemal wszyscy najlepsi obecnie amatorzy na Śląsku. Już w fazie grupowej doszło do kilku niespodzianek. Pierwszą z nich był brak w fazie ćwierćfinałowej zawodników UKS Hajduki Chorzów, co się zdarzyło po raz pierwszy w historii tego turnieju. Drugą niespodzianką in-minus było odpadnięcie Henryka Różalskiego, który był cichym faworytem tych zawodów. Znakomicie  natomiast grali tenisiści Jedynki Pszów i TKKF Chorzów. Ci pierwsi do 1/4 wprowadzili aż czterech zawodników, a gospodarze w komplecie awansowali do ćwierćfinałów. Zawodnicy TKKF mogli także wszyscy zagrać w półfinale, ale Marian Kołodziejczyk na własne życzenie przegrał z Jackiem Balawajderem 2:3, chociaż w trzecim przegranym przez siebie secie prowadził 9:4 i 10:6! Do finału awansowali pewni faworyci. Mirosław Lewczuk pokonał 3:1 Jacka Balawajdera, a Jurij Fomin pewnie 3:0 ograł Janusza Makowskiego. Mecz finałowy nie obfitował może w ciekawe wymiany, ale był bardzo zacięty. Po czterech setach Lewczuk prowadził 3:1 i gdyby to był zwykły pojedynek byłby już zwycięzcą. Jednak w finale Turnieju Top-16 gra się do 4. wygranych setów i w  następnych dwóch setach Fomin udowodnił że gra do końca wygrywając dwa następne sety i o wygranej w turnieju zadecydował 7. set. Znakomicie rozpoczął go Lewczuk wychodząc na prowadzenie najpierw 3:0 potem 5:1 i 9:3. Od tego momentu lepiej zaczął grać Fomin, a Lewczuk grał tak jakby już wygrał mecz. Fomin doszedł najpierw na 6:9, a następnie 9:10! Jednak następna piłka była dla Mirosława Lewczuka i to on mógł się cieszyć z pierwszej wygranej w Turnieju Top-16. Trzecie miejsce wywalczył Jacek Balawajder po wygranej 3:1 nad Januszem Makowskim. Na zakończenie najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a triumfator otrzymał dodatkową pamiątkowy puchar. Na uwagę zasługuje fakt, że w dotychczasowych ośmiu turniejach z cyklu Top-16 zawsze zwyciężali zawodnicy reprezentujący zespoły z Chorzowa. Czy za rok będzie inaczej? Musimy poczekać do 2006 roku, a jak na razie obrońcą tytułu jest Mirosław Lewczuk, który w pełni zasłużył na to zwycięstwo.
Wyniki VIII Turnieju Top-16 Amatorów.

n
10.04.2005. W sali SP nr 29 w Chorzowie rozegrano Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego dla młodych zawodników UKS Hajduki Chorzów. W meczu finałowym spotkali się Adam Cypek i Dawid Magrowski. Po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężył Adam Cypek 4:2. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Kotwica, który był rewelacją tego turnieju. Bowiem w półfinale prowadził już 3:1 w setach z późniejszych zwycięzcą tych zawodów, ale ostatecznie uległ 3:4. W meczu o trzecią pozycję Kotwica pokonał Michała Klimczaka 3:1. Po zakończeniu gier najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyniki turnieju.

n 17.03.2005. Janusz Makowski z Jedynki Pszów oraz Ryszard Maraszkiewicz z UKS Wolej Bielszowice przeszli na zawodowstwo. Makowski pod koniec lat 90 występował w szeregu turniejów amatorskich. W 2003 roku grał w I lidze w Śląskiej Lidze Amatorskiej w nowo utworzonej drużynie Jedynce Pszów, by w następnym sezonie awansować do ekstraklasy. W ekstraklasie w raz z drużyną wywalczył brązowy medal. Jego największy sukces życiowy to awans do 16 najlepszych zawodników w Mistrzostwach Polski Młodzików. W lutym 2005 roku przeszedł do zawodowego klubu KS Przyszłość Rogów, który po pierwszej połówce zajmuje w III lidze pierwsze miejsce i ma zamiar awansował do II ligi.
Ryszard Maraszkiewicz za młodego występował w drużynie Wawel Wirek wraz z takimi zawodnikami jak Malejka, Miodek, czy Olender. W ostatnim roku działalności klubu z Wirka grał w sezonie 1999/2000 w II lidze wraz z Adrianem Piotrowskim. W 2003 roku zagrał w zespole UKS Wolej Bielszowice w I lidze ŚLA zajmując 3. miejsce. Jednak dzięki barażom zespół z Bielszowic zdołał awansować do ekstraklasy. W 2004 wraz z drużyną wywalczył w ekstraklasie 6. miejsce. Na początku 2005 roku Maraszkiewicz przeszedł do zawodowego klubu Wolej Bielszowice, by z tą drużyną awansować do III, a następnie II ligi.
Warto dodać, iż największy transfer w Polsce amatora do zawodowstwa nastąpił w sezonie 1997/98, gdzie Adam Kasperski występujący wraz z Bogusławem Królem i Sebastianem Krupą w amatorskiej drużynie MDK Chorzów, przeszedł do Baildonu Katowice występującego w ekstraklasie polskiej. Kasperski grał wtedy wraz z Krzysztofem Smolikiem, Bartłomiejem Wszołkiem, Danielem Michaelem oraz Dominikiem Dziedzicem, będąc wtedy kapitanem drużyny. W następnym sezonie po spadku drużyny, Kasperskiego zastąpił Kolekta. Kasperski zrezygnował w ogóle z czynnego uprawiania tenisa stołowego. Niedługo później Baildon Katowice został rozwiązany.


n 29.01.2005. W Katowicach w dniu 7 lutego 2005 r. w siedzibie TKKF "Spartakus" przy ul. Warszawskiej 27 o godz. 16.00 odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu 2004 Śląskiej Ligi Amatorskiej.
>> Zapraszamy wszystkich na to zebranie, a przede wszystkich nowych chętnych pragnących założyć swoja drużynę, by wystartować w rozgrywkach 2005, które rozpoczną się na początku marca br. i zmierzyć się z najsilniejszymi amatorami na Śląsku w tenisie stołowym <<

n 03.09.2004. UKS Hajduki Chorzów został mistrzem Śląskiej Ligi Amatorskiej w sezonie 2004. W ostatnim decydującym i po bardzo dramatycznym meczu w Chorzowie Hajduki (Król, Krupa, Cypek) pokonały TKKF Chorzów (Lewczuk, Fomin, Wilk) 6:4. TKKF-owi wystarczyłby do mistrzostwa w tym meczu remis. Tak się nie stało. Trzeba dodać, że UKS przed II rundą miał 3 pkt straty do TKKF, a mimo to odrobił je z nawiązką gromadząc w całym sezonie w 17. meczach 31 pkt (o dwa więcej niż TKKF i aż o 11 pkt więcej niż Jedynka Pszów). Jest to już piąty tytuł mistrzowski zdobyty przez zespół z Hajduk w rozgrywkach Śląskiej Ligi Amatorskiej i ósmy w całych rozgrywkach lig amatorskich na Śląsku.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Sebastian Krupa (UKS Hajduki Chorzów) przed Mirosławem Lewczukiem (TKKF Chorzów) i Bogusławem Królem (UKS Hajduki Chorzów). W grze podwójnej najlepsi byli Sebastian Krupa i Bogusław Król.
Wyniki ostatniego spotkania TKKF - UKS Hajduki:
Jurij Fomin - Adam Cypek 3:1, Mirosław Lewczuk - Bogusław Król 2:3, Piotr Wilk - Sebastian Krupa 1:3, Lewczuk/Fomin - Król B./Krupa 3:1, Lewczuk - Cypek 3:0, Fomin - Krupa 2:3, Wilk - Król 0:3, Lewczuk - Krupa 2:3, Wilk - Cypek 3:1, Fomin - Król 1:3.


n 07.11.2004. Amatorski zespół Jedynki Pszów zdobył brązowy medal w drużynowych rozgrywkach Śląskiej Ligi Amatorskiej w sezonie 2004. Trzon drużyny stanowią: Bogusław Balawajder, Jacek Balawajder i Janusz Makowski. Rezerwowym jest Marek Kaczorek. Liderem drużyny jest Bogusław Balawajder, który potrafi wygrać z najlepszymi w lidze. Drużyna powstała na początku 2003 roku i w tym też sezonie błyskawicznie awansowała do ekstraklasy zajmując w I lidze pierwsze miejsce, tracąc zaledwie 2 pkt na 28 możliwych.

n 23.10.2004. W przeciągu zaledwie kilku dni zmarli dwaj wieloletni, oddani działacze dla śląskiego przede wszystkim amatorskiego tenisa stołowego: Andrzej Badura - Wiceprezes Zarządu Głównego TKKF w Warszawie i Organizator Śląskiej Ligi Amatorów oraz Janusz Stachowski - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.
Andrzej Badura był organizatorem Śląskiej Ligi Amatorów Tenisa Stołowego jako prezes Klubu Rekreacyjno- Sportowego TKKF "Spartakus" w Katowicach. Swoim zaangażowaniem przyczynił się do rozwoju Śląskiej Ligi Amatorskiej, która w sezonie 2004 zrzesza, aż 21 amatorskich zespołów tenisa stołowego z całego Śląska. Jego solidność w pracy, a przede wszystkim opanowanie było wzorem dla wielu.
Janusz Stachowski był organizatorem wielu turniejów amatorskich w tenisie stołowym na dawnej hali przy ul. Bałtyckiej, a następnie MORiS przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie. Zawsze znajdował miejsce w kalendarzu by liczne turnieje przeprowadzić, a jego powiedzenie "nie ma problemu" na długo pozostanie w pamięci.

n 20.08.2004. Zdecydowanym faworytem zmagań w Ekstraklasie Śląskiej Ligi Amatorów jest TKKF Chorzów. Zespół ubiegłorocznego mistrza ma aż 3 pkt. przewagi nad UKS Hajduki Chorzów i 4 pkt. nad beniaminkiem Jedynką. Prawdopodobnie te trzy drużyny podzielą się miejscami na podium, gdyz pozostałe 2. zespoły (DDK i Światowid) walczące w "silniejszej grupie" mają zbyt dużą stratę punktową.

n 20.08.2004. Przed II rundą w Ekstraklasie Śląskiej Ligi Amatorów w klasyfikacji na najlepszego zawodnika prowadzi Marian Strzałka. Jego drużyna Światowid Gliwice niespodziewanie awansowła do czołowej piątki drużyna walczących o mistrzostwo ligi i dzięki temu Gliwiczanin może nadal walczyć o tytuł najlepszego zawodnika ligi. Drugie miejsce zajmuje Mirosław Lewczuk z TKKF Chorzów, a trzeci jest Sebastian Krupa (UKS Hajduki Chorzów).

n 04.08.2004. Po pierwszej rundzie w I Lidze Śląskiej Ligi Amatorów na czele wszystkich klasyfikacji znajduje się Mariusz Cyrta. Zawodnik UKS Hajduki Chorzów prowadzi w klasfikacji gry pojedynczej, gdzie wyprzedza o 2. pkt. Stefana Stefankiewicza (Bartek Siemianowice) i Leona Kopca (Fortuna Wyry). W grze podwójnej w parze z Andrzejem Pilnym mają dużą przewagę nad pozostałymi duetami. W najważniejszej klasyfikacji czyli rywalizacji drużynowej Mariusz Cyrta wraz z kolegami z drużyny jak narazie przewodzą stawce walczącej o grę w ekstraklasie, ale walka o awans będzie bardzo ciężka.

n 21.06.2004. Na półmetku rywalizacji o tytuł najlepszego amatora na Śląsku prowadzi zawodnik Sebastian Krupa, przed Mirosławem Lewczukiem i Bogusławem Królem. Zawodnik UKS Hajduki Chorzów jak dotąd 14-krotnie zwyciężał w turniejach zaliczanych do Komputerowego Rankingu Amatorów.

n 06.06.2004. W Chorzowie odbył się 46. Wojewódzki ZLOT Ognisk TKKF. W ramach tej imprezy rywalizowano w licznych dyscyplinach sportowych. Nie zabrakło również turnieju tenisa stołowego, który rozegrano na Hali MORiS-u Chorzów. W kategorii kobiet zagrało jedynie osiem pań. Nie po raz pierwszy zwyciężyła Halina Siewert, która była raczej poza zasięgiem pozostałych uczestniczek turnieju. W finale pani Halina pewnie pokonała Darię Kołodziejczyk. Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Susek po wygranej nad Anną Miastkowską. Sensacyjnie zakończył się turniej mężczyzn, w którym zagrało aż 61. zawodników. Rewelacyjnie zagrał w nim zawodnik UKS Hajduki Chorzów Mariusz Cyrta. Chorzowianin w znakomitym stylu eliminował faworytów tych zawodów wygrywając kolejno z Piotrem Wilkiem, Marianem Kołodziejczykiem i Sebastianem Krupa. W finale Mariusz zmierzył się z Mirosławem Lewczukiem i nie przestraszył się bardziej utytułowanego przeciwnika. Wprawdzie po trzech setach było 2:1 do Lewczuka, ale dwa następne sety były popisem Cyrty, dla którego zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju jest chyba największym sukcesem w gronie amatorów. Trzecie i czwarte miejsce również wywalczyli chorzowianie. Trzeci był Krupa, a czwarty Bogusław Król.

n 02.02.2003. W Śląskiej Lidze Amatorów nadchodzący sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Ekstraklasa licząca 10. zespołów po pierwszej rundzie zostanie podzielona na grupy: "mocną i słabszą". W grupie "mocnej" zespoły będa walczyć o mistrzostwo, a w grupie "słabszej" drużyny będą się bronić przed spadkiem z Ekstraklasy. W I Lidze zagra 11. drużyn, które zagrają systemem dwurundowym, a bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczy tylko najlepszy zespół.

n 23.11.2003. W Gliwcach odbył się XXI Wojewódzki Turniej Drużynowy Miast. Po raz trzeci z rzędu zwyciężyli w tym turnieju zawodnicy reprezentujący Chorzów. Drugie miejsce wywalczył Wodzisław Śląski, trzecie miejsce przypadło Siemianowicom, a czwartą lokatą musieli się zadowolić zawodnicy gospodarzy.

n 27.01.2003. W Katowicach w siedzibie Spartakusa odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2002 w Śląskiej Lidze Amatorskiej. Nagrodzono pierwsze trójki klasyfikacji drużynowej i indywidualnej w ekstraklasie i I lidze. Omówiono sprawy dotyczące regulaminu i przyszłych rozgrywek w 2003 roku. Do rozgrywek I ligi zgłosiła się rekordowa ilość 16 drużyn. W ekstraklasie występować będzie tak jak dotychczas 10 drużyn.

n 25.11.2002. XX Wojewódzki Turniej Drużynowy Miast rozegrano w Gliwicach. Turniej ten różnił się od poprzednich edycji tym, iż zgromadził najsilniejszych zawodników w poszczególnych miastach śląskich. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy z Chorzowa. W pierwszej grze Bogusław Król ograł wszystkich zawodników z Wodzisławia, a w ostatniej Sebastian Krupa ograł podobnie Piekary Śląskie. Natomiast Mariusz Cyrta dodał cenny punkt w walce z Robertem Dudkiem.
Wyniki: Chorzów - Wodzisław Śląski 5:3, Gliwice - Piekary Śląskie 5:2, Gliwice - Chorzów 1:5, Wodzisław Śląski - Piekary Śląskie 0:5, Wodzisław - Gliwice 2:5, Piekary Śląskie - Chorzów 4:5.
Kolejność zajętych miejsc: 1. Chorzów - 3 pkt, 2. Gliwice - 2 pkt, 3. Piekary Śląskie - 1 pkt, 4. Wodzisław Śląski - 0 pkt.
Składy drużyn: Chorzów (Król Bogusław, Krupa Sebastian, Cyrta Mariusz), Gliwice (Podwórny Roman, Miszka Stefan, Ciężkowski Eryk, Kwodawski Marian), Piekary Śląskie (Kuczera Dariusz, Dudek Robert, Romik Eugeniusz, Wawrzyniak Florian) i Wodzisław Śląski (Makowski Janusz, Balawajder Bogusław, Balawajder Jacek).


n 22.03.2002. W finałowym turnieju po czterech Grand Prix w Rudzie Śląskiej zwyciężyli: dziewczęta: 1. Katarzyna Prasołek, 2. Ewelina Plago, 3. Ewa Maroń; chłopcy: 1. Kamil Durak, 2. Paweł Pilawski, 3. Arkadiusz Molągowski; seniorzy: 1. Laurent Tomecki, 2. Zbigniew Olszyna, 3. Michał Wolny.

n
28.01.2002 W siedzibie Ogniska TKKF Spartakus w Katowicach odbyło się oficjalne uroczyste podsumowanie amatorskiego sezonu ligowego 2001. Najlepszym zespołom i amatorom ekstraklasy i I ligi przyznano nagrody i pamiątkowe puchary. Na zebraniu omówiono sprawy dotyczące regulaminu i przyszłych rozgrywek w 2002 roku. Zatwierdzono Zarząd Śląskiej Ligi Amatorskiej (nowa nazwa) w składzie: przewodniczący Jan Kaczyński, sekretarz Jan Guzik, weryfikator Sebastian Krupa, i członkowie: Bogusław Król, Józef Jaskólski, Marian Kołodziejczyk.

n 13.12.2001 Finał Pucharu Ligi Śląskiej zakończył się zwycięstwem TKKF Chorzów (Marian Kołodziejczyk, Piotr Wilk, Mirosław Lewczuk) nad UKS Chorzów (Jurij Fomin, Bogusław Król, Sebastian Krupa) 5:4.

n W roku 2001 UKS Chorzów (Sebastian Krupa, Jurij Fomin, Bogusław Król, Janusz Król) został drużynowym mistrzem Amatorskiej Ligi w województwie śląskim. Zespół UKS wygrał w lidze wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyna TKKF Chorzów (Mirosław Lewczuk, Marian Kołodziejczyk, Piotr Wilk, Waldemar Seifried i Bogusław Kozak). Nowa edycja zostanie rozpoczęta pod koniec lutego 2002 r.

n W dniu 8 lutego 2001 r. odbyło się w Katowicach uroczyste podsumowanie amatorskiego sezonu za 2000 rok. Tradycyjnie najlepszym zespołom i zawodnikom przyznano atrakcyjne nagrody rzeczowe i puchary.


Powrót