Logo
Wyróżnienia

Historia (wyróżnienia, nagrody, recenzje, krytyka, wydarzenia ...)
W lutym 1996 roku zostaje wydany w Chorzowie pierwszy numer miesięcznika "Ping-pong" - czasopisma informującego o tenisie stołowym w regionie śląskim. Jednakże jego tematyka wykracza grubo poza region śląski. Są w nim działy: "Z kraju", "Z regionu", "Z życia MDK-u", "Informacje".


Wydanie internetowe miesięcznika powstaje w grudniu 1998 roku pod pierwotną nazwą "Ping-pong śląski", a następnie pod nazwą "Ping-pong polski". Był to wtedy pierwszy i jedyny tego typu magazyn w Polsce uaktualniany na bieżąco!
Ostatecznie strona internetowa jest publikowana do dnia dzisiejszego pod nazwą "Pingpong.pl Magazyn tenisa stołowego".


"Ping-pong polski" - wcześniejsze, już historyczne logo magazynu tenisa stołowego Pingpong.pl
Miesięcznik WWW - notatka

Miesięcznik internetowy "WWW" wrzesień 1999 r.: "Internetowa witryna informacyjna o tenisie stołowym. Szczególnie wiele miejsca autorzy serwisu poświęcają tej dyscyplinie sportu na Śląsku. Znajdziemy tam wyniki rozgrywek w tenisa stołowego odbywających się w tym rejonie kraju w różnych kategoriach wiekowych. Oczywiście są też rezultaty z mistrzostw Polski czy rozgrywek ekstraklasy. Można się też zaznajomić z przepisami w tej dyscyplinie, w rubryce "sprzęt" sprawdzić parametry okładzin i desek. Są też fotografie z imprez tenisowych a także zdjęcia mistrzów tenisa pokazujące jak wykonywać prawidłowo uderzenia".
Wyróźnienie Entera Miesięcznik komputerowy "Enter" wybrał Magazyn "Ping-pong polski" jako jedną z najciekawszych witryn w miesiącu grudniu 1999 r. w Polsce. Krótka recenzja: "Największa polska amatorska witryna dotycząca tego sportu. Doskonale wykonana i atrakcyjna merytorycznie. Zawiera aktualne informacje na temat tenisa stołowego w Polsce. Znaleźć tu można informacje o sprzęcie, przepisy prawne i relacje z najważniejszych wydarzeń sportowych".W lutym 2000 roku wychodzi ostatni numer miesięcznika "Ping-pong śląski". Jest to 37 numer od początku wydawania popularnej "gazetki". Podstawowymi działami miesięcznika były: "Ze świata", "Z kraju", "Z regionu", "Z życia MDK-u" oraz "Informacje", w których oprócz artykułów były zamieszczane, tabele, zestawienia oraz klasyfikacje. Większość powyższych artykułów i informacji od tej pory zostaje przeniesiona i kontynuowana w wersji internetowej.
Patronat PDi

20.03.2000 r. patronat nad internetowym magazynem tenisa stołowego - "Pingpong" przejmuje katowicki oddział jednej z największych firm internetowych w Polsce - "PDI".
Strona tg

Od 04.07.2000 r. opis magazynu znajduje się w dziale "Sport w internecie" na stronie 298 w podstronie nr 5 Telegazety TVP S.A.


Ogólnopolski portal internetowy Hoga.pl przyznał w roku 2000 magazynowi Pingpong dwie gwiazdki w swoim katalogu wyszukiwawczym.Ogólnopolski portal internetowy Arena.pl przyznał w roku 2001 magazynowi Pingpong trzy gwiazdki w swoim katalogu wyszukiwawczym.Ogólnopolski portal internetowy Onet.pl przyznał w roku 2001 magazynowi Pingpong maksymalną ilość sześciu gwiazdek w swoim katalogu wyszukiwawczym.


Miesięcznik internetowy "WWW" grudzień 2001 r.: "Magazyn tenisa stołowego 'Pingpong" powstał w roku 1998. Ma bardzo rozbudowany dział informacyjny, w którym uwzględniono chyba wszystkie wydarzenia związane z pingpongiem. Poznamy w nim terminy i miejsca rozgrywek zawodowców i amatorów, będziemy mogli poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną (m.in. o przepisach i sprzęcie). Stronę uzupełniają wywiady z zawodnikami, zestaw odsyłaczy oraz wykaz książek poświęconych tej dyscyplinie sportu.


Miesięcznik komputerowy "CHIP" grudzień 2001 r. - rubryka Ciekawe Adresy: "Pod tym adresem znajduje się magazyn poświęcony zawodowemu i amatorskiemu tenisowi stołowemu w Polsce i na świecie."


Miesięcznik komputerowy "PC Format" grudzień 2001 r.: "3 lata ping-ponga w Sieci. W grudniu mijają 3 lata od ukazania się pierwszego wydania w Internecie magazynu poświęconego tenisowi stołowemu. Serwis dotyczy zawodowców i amatorów w Polsce i na świecie."


W Praktycznym Przewodniku Pascala pt. "INTERNET" (wyd. 3 rok 2001 - Angus Kennedy i Krzysztof Żywczak) zamieszczono w dziale Sport - katalogu polskich stron WWW wśród 37 wybranych adresów - informację: "Pingpong. Serwis magazynu tenisa stołowego: dużo i fachowo".


W nowym roku 06.01.2002 r. tygodnik ogólnopolski WPROST zamieszcza w dziale internetowym INTERMEDIA recenzję magazynu Pingpong: "Tenis stołowy jest w Polsce wciąż bardzo popularną dyscypliną sportu. Świadczy o tym liczba rozgrywanych u nas zawodów i ciągle powiększające się grono młodych ludzi trenujących w klubach i szkółkach sportowych. Strona www.pingpong.pl to najobszerniejsze, a zarazem fachowe źródło informacji o tenisie stołowym. Znajdziemy na niej terminy zawodów i turniejów organizowanych w Polsce i za granicą dla amatorów i profesjonalistów. W witrynie zamieszczono też ranking zawodników."


W styczniu 2002 roku dwutygodnik "Komputer ŚWIAT" wydał książkę pt. "Najlepsze adresy WWW - przewodnik" z serii Biblioteczka Komputer ŚWIATA. Jest w nim opisanych 270 najciekawszych serwisów polskich i zagranicznych. W dziale "Sport" wśród wybranych 15 stron jest opisany Magazyn Pingpong: "obszerny serwis z mnóstwem wiadomości dotyczących tenisa stołowego. Koncentruje się na wiadomościach z Polski. Ponadto prezentacje najlepszego sprzętu oraz bardzo dużo informacji dla amatorów - na przykład o turniejach dla nich. W serwisie są informacje o salach sportowych, w których możemy zagrać w ping-ponga"


Miesięcznik komputerowy "CHIP" styczeń 2003 r. - rubryka Ciekawe Adresy: "Adres strony wyjaśnia wszystko: witryna poświęcona jest tenisowi stołowemu. Aktualności, rankingi zawodników, przepisy - jednym słowem to, co miłośnicy celuloidowej piłeczki wiedzieć powinni."


Serwis internetowy Reporter.pl 25. kwietnia 2003 roku przyznał magazynowi Pingpong.pl tytuł "Ciekawa strona" jako wyróżniającej się polskiej stronie internetowej. Jego krótka recenzja: "Solidnie opracowana strona na temat wydarzeń ze świata tenisa stołowego. Oprócz najnowszych doniesień z kraju można zobaczyć zdjęcia z imprez, przejrzeć rankingi zawodników lub poczytać o zasadach gry. Bardzo przydatne miejsce dla miłośników ping-ponga, szczególnie dla tych, którzy chcą brać udział w turniejach."Katalog dobrych stron internetowych "dobre.pl" wybrał w 2003 roku magazyn Pingpong jako najlepszy serwis w tematyce "tenis stołowy".
Magazyn dla studentów "Dlaczego" marzec 2004 r.: "Jak się okazuje, tenis stołowy ma w Polsce wielu wielbicieli. Wiele jest także miejsc w sieci, gdzie znaleźć można informacje o tej dyscyplinie. Strona, którą polecamy, zasługuje jednak na szczególną uwagę. Jest tutaj wszystko, co powinno interesować prawdziwych pingpongistów. Od szczegółowych terminów rozgrywek amatorów, zawodowców i zawodników niepełnosprawnych, przez tabele wyników i rankingi, po cały dział teorii, przepisy, opis sprzętu oraz diety, jakie wspomagają zawodników. Przydałoby się trochę zadbać o stronę graficzną serwisu. Wtedy z pewnością byłby bardziej atrakcyjny dla młodych ludzi".

PDi
27.12.2004 r. Magazyn Pingpong zostaje przeniesiony z wysłużonego serwera PDI na nowoczesny Vega - firmy Netii
W styczniu 2005 roku serwer PDI wygasł ..... 

14.01.2011 r. Magazyn Pingpong zostaje przeniesiony z serwera firmy Netii na serwer firmy Ogicom.

 
We wrześniu 2011 r. Magazyn Pingpong odwiedził półmilionowy internauta.

 

Wyniki | Ranking | Miejsca gierUKS | ŚLA | Oscary | Galeria | Informacje | Kalendarz | Polska | Niemcy | Foto | Druki | Przepisy | Sprzęt
Dieta | Prezentacje | w Polsce | na świecie | Ankieta | Linki | Inni | Patronat | Archiwum | Sylwetki | Ciekawe | Redakcja | Nasze Życie


Powrót