Slaska Liga Amatorow 2023

Tiara
Surf
Circus
Circus
Przejdź do treści
    Od 15 stycznia 2024 roku rozpocznie się runda rewanżowa w Śląskiej Lidze Amatorów. Zespoły we wszystkich 4. ligach amatorskich rozegrają po dwie kolejki przed feriami zimowymi, a do pozostałych spotkań II rundy powrócą w połowei lutego br. Ostatnie mecze ligowe zaplanowane są na końcówkę kwietnia, w między czasie dokończony zostanie Puchar Śląskiej Ligi Amatorów, który obecnie jest w facie ćwiećfinłów. W maju br. rozegrane zostaną mecze barażowe o awans i utrzymanie w poszczególnych ligach.

    Zakończyła się pierwsza runda w rozgrywkach Śląskiej Ligi Amatorów. W najwyższej klasie rozgrywkowej prowadzi ALTS Poczesna, który o dwa punkty wyprzeda UKS I Chorzów. Trzecie miejsce zajmuje beniaminek TKKF Michałek Sławków, ale z tą samą liczbą punktów jest również LKS Strażak Mikołów.
W drugiej lidze będzie ciekawa walka o awans do I ligi, bo aż cztery zespoły z podobnym dorobkiem punktowym są na czele tabeli. Z 14-oma punktami są Bartek Quatro Team Siemianowice i KTS Gliwice, ale tylko punkt straty mają TRS Millenium Myszków i Piast Ożarowice.
Klarowna sytuacja przedstawia się w rywalizacji trzeciej ligi. Z kompletem wygranych prowadzi TKKF Aut Łagisza Będzin, który ma aż 5 punktów przewagi nad drugim w tabeli TKKF-em II Chorzów, i aż 7 nad KTS II Gliwice, zajmującym 3. pozycję.
W IV lidze o bezpośredni awans powalcza najprawdopodobniej trzy drużyny. Pierwszyjest Chełm Masters, który wyprzedza Speed Team Stolarzowice i UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza, ale w tabeli dzieli te ekipy niewiele punktów.

    Na dobre trwają rozgrywki ligowe w Śląskiej Lidze Amatorów. W czterech ligach rozegrane są już conajmniej 3 kolejki spotkań, chociaż dużo meczów jest przełożonych. W pucharze ligi dotarliśmy już do fazy 1/8, która zaplanowana jest na 13 listopada br. Najciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy Sokołowem Orzesze i KTS I Gliwice.

    Już 25 września 2023 wracamy do stołów, aby rozpocząć koleny sezon w Śląskiej Ligi Amatorów. Pierwszą kolejkę jako pierwsi rozpoczną zespoły grające w I i II lidze. W tym samym terminie rozegrana zostanie I runda Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów, w której zmierzą się zespoły wylosowane zespoły trzeciej i czwartej ligi, a które swoją walkę w lidze zainaugurują od 2 października 2023 r.
Terminarze rozgrywek I i II ligi oraz zestaw par I rundy pucharu są już dostępne w podstronach w komunikatach Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.

  Od tego sezonu 2023/2024 rywaliacja będzie sie toczyła w klasach rozgrywkowych. Po zakończeniu poprzedniego sezonu dwie trzecie ligi zostały podzielone na jedną trzecią i jedną czwartą ligę.  Z rozgrywek w Śląskiej Lidze Amatorów zrezygnowały 4 zespoły: Schodbud Mysłowice, KS Ogniwo Rogoźna Żory, MUKS Czerwionka-Leszczyny i UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy.
W zamian rozgrywek zgłosiły się trzy nowe drużyny: Chełm Śląski, UKS IV Chorzów i Speed Team Stolarzowice.

Lista aktualnie zgłoszonych drużyn do Śląskiej Ligi Amatorów:
I Liga:
ALTS Poczesna
UKS Chorzów
UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy
LKS Strażak Mikołów
UKS Wolej Ruda Śląska
LKS Wilki Wilcza
UKS Huragan Sosnowiec
UKTS Sokół OrzeszeTKKF Michałek Sławków
II Liga:
TKKF Chorzów
UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza
UKS Wolej Solver II Ruda Śląska
Bartek Siemianowice
Piast Ożarowice
KTS Gliwice
KS Viret CMC Zawiercie
Bartek Quatro Team Siemianowice
TRS Millenium Myszków
TKKF III Chorzów
III Liga
LKS Strażak II Mikołów
UKS III Chorzów
TKKF II Chorzów
Spartakus Katowice
TKKF Aut Łagisza Będzin
LKS Wilki II Wilcza
KTS II Gliwice
KS Viret CMC II Zawiecie
UKS Huragan II Sosnowiec
Piast II Ożarowice
IV Liga
TKKF IV Chorzów
UKS Wolej Solver III Ruda Ślaska
AKS Mikołów
Słowian Katowice
UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza
Chełm Masters
UKS IV Chorzów
Speed Team Stolarzowice
Pink-Pong Tychy

Sezon 2022/2023

   W klasyfikacjach indywidualnych I ligi triumfowali zawodnicy UKS Chorzów. W grze pojedynczej pierwszy był Sebastian Krupa, przed Krzysztofem Schanielem. Trzecie miejsce wywalczył zawodnik LKS Strażak Mikołów, Marek Szafarczyk. W grze podwójnej najlepszy był duet Krzystof Schaniel-Jacek Słomiany (UKS II Chorzów), drugie miejsce zajęli Sebastian Krupa i Rafał Wójcik (UKS Chorzów), a podium uzupełnili Marek Szafarczyk i Dawid Bartuś (LKS Strażak Mikołów).
   W drugiej lidze z tą samą liczbą zwycięstw było dwóch zawodników, Sylwester Miśta (KS Viret CMC Zawiercie) i Andrzej łód (UKS DąbrowiakDąbrowa Górnicza). Lepszy bilans spotkań 3:0 i 1:3 miał zawodnik z Zawiercia i to on zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej. Na trzecim miejscu uplasował się Waldemar Glanowski z TKKF Michałek Sławków. W rywalizacji par deblowych bezkonkurencyjni byli zawodniy UKTS Sokół Orzesze Grzegorz Jurowicz i Wacław Suchecki, którzy wygrali wszystkie swoje rozegrane spotkania w lidze. Drugie miejsce zdobyli Andrzj głód i Dariusz Parkitny (UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza), a nanajniższym stopniu podium znaleźli się Roman Wiża i Marcin Zygmunt (KTS Gliwice).
    W trzecich ligach w grze pojedynczej triumforali: Rafał Krawczyk (TKKF III Chorzów) - grupa 1 oraz Damian Malik (Bartek Quattro Team Siemianowice) - grupa 2. W grach podwójnych najlepsi byli: Artur Pierzchała/Rafał Krawczyk (TKKF III Chorzów) - grupa 1 i Paweł Nowak/Jerzy Pniak (TKKF Aut Łagisza Będzin) - grupa 2.

    W walce o II ligę pewny awans po spotkaniach barażowych wywalczył Bartek Quttro Teeam Siemianowice. Drugie premiowane awansem miejsce w turnieju barażowym wywalczył zespół TRS Millenium Myszków. Trzecia drużyna z tej rywalizacji, czyli TKKF III Chorzów miał jeszcze szansę w spotkaniach z 8 zespołem II ligi UKS Dąbrowiak, ale drużyna z Dąbrowy Górniczej okazała sie a mocna zwyciężając dwukrotni po 6:4.

    W meczach barażowych o prawo gry w I lidze amatorów UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy dwukrotnie pokonał drugoligowy KTS Gliwice i utrzymałsię w gronie najlepszych drużyn Śląskiej Ligi Amatorów.

    Drużyny UKS II i UKS III Chorzów wywalczyły odpowiednio 2 i 3 miejsce w Śląskiej I Lidze Amatorów. Do II ligi spadły zespoły LKS Wilki Wilcza i KS Ogniwo Rogoźna Żory.

   Zespół ALTS Poczesna zapewnił sobie tytuł mistrzowski już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Drużyna z Poczesnej była w tym roku poza zasięgiem pozostałych zespołów, z których UKS i UKS II Chorzów oraz LKS Strażak Mikołów walczą jeszcze o dwa miejsca na podium. Do drugiej ligi spadł beniaminek KS Ogniwo Rogoźna Żory, a o utrzymanie rywalizują jeszcze trzy drużyny: UKS Hurgan Sosnowiec, UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy i LKS Wilki Wilcza.

   Do końca rozgrywek w drugiej lidze pozostała jeszcze tylko jedna kolejka, ale już wiadomo, że do najwyższej ligi awansują zespoły: TKKF Michałek Sławków i UKTS Sokół Orzesze. Drużynę, która zagra w barażu o I ligę wyłonią ostatnie mecze Bartka Siemianowice i KTS Gliwice. Do trzeciej ligi spadną TKKF Chorzów i LKS Strażak II Mikołów. W barażu o utrzymanie w II lidze zagra UKS Dąbrowiak Dabrowa Górnicza.

   TKKF III Chorzów, UKS III Chorzów, Bartek Quattro Team Siemianowice i TRS Millenium Myszków zagrają w barażach o prawo gry w II lidze amatorów. Do drugiej ligi zakwalifikują się dwa najlepsze zespoły, a trzecia drużyna będzie miała jeszcze jedną szanę na awans rywalizując w dwumeczu z 8 drużyną II ligi.

    W lutym 2023 roku rozpocznie się II runda rozgrywek Ślaskiej Ligi Amatorów. Wszystkie ligi amatorskie do gier przystąpią od 6 lutego br. Dokładny terminarz spotkań jest już dostępny na stronie pingpong.pl.

    Zakończyła się I runda rozgrywek w Śląskiej I, II i III lidze amatorów. Na czele I ligi z bezpieczną przewagą prowadzi ALTS Poczesna, która raczej nie powinna mieć problemów z wywalczeniem tytułu mistrzowskiego. O pozostałe miejsca na podium będą walczyć UKS I i UKS II Chorzów oraz LKS Strażak Mikołów i UKS Wolej Ruda Śląska.
W drugiej lidze cztery drużyny liczą się w walce o awans. Prowadzi KTS Gliwice, który ma lepszy stosunek setów z Bartkiem Siemianowice. Tuż za tymi zespołami jest UKTS Sokół Orzesze i TKKF Michałek Sławków i zapowiada się ciekawa walka do samego końca rozgrywek.
W trzecich ligach prowadzą odpowiednio: grupa 1 - TKKF III Chorzów, grupa 2 - Bartek II Quattro Team Siemianowice. Ale w obu tych grupach walka o prawo gry w II lidze będzie się toczyć do ostatnich spotkań drugiej rundy, a następnie w meczach barażowych.

    Puchar Śląskiej Ligi Amatorów jest już w fazie ćwierćfinałów. Najciekawiej zapowiada się spotkanie zespołów: LKS Strażak Mikołów i UKS I Chorzów. W meczu ligowym padł remis, ale tym razem to drużyna z Mikołowa będzie gospodarzem spotkania. Ciekawie może też być w rywalizacji Schodbudu Mysłowice i Sokoła Orzesze. W pozostałych dwóch meczach faworytami są ALTS Poczesna i UKS Huragan I Sosnowiec, ale obie drużyny gają na wyjeździe, więc gospodarze: UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy i Piast Ożarowice będą na pewno walczyły.

    Już od dwóch miesięcy toczy się walka o punkty w Śląskiej Lidze Amatorów. W pierwszej lidze bardzo dobrze radzi sobie zespół UKS Wolej Solver Ruda Śląska, który z czterema zwycięstwami prowadzi w tabeli. Po trzy wygrane mają drużyny ALTS Poczesna i UKS I Chorzów, które mają po jednym spotkaniu zaległym. Bez punktów na razie są dwa zespoły: UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy i UKS Huragan Sosnowiec.
    W drugiej lidze powoli pewnym kandydatem do awansu jest drużyna Bartka Siemianowice. Bez porażki jest również KTS Gliwice. Trzeba dodać, że mecze w tej klasie rozgrywkowej są bardzo zacięte i o wygranej jednej z drużyn decydują ostatnie pojedynki.
    W grupie 1 na czele tabeli jest niespodziewanie TKKF III Chorzów, który wygrał jak na razie wszystkie swoje mecze. UKS Quo Vadis II Zabrze również zwyciężył we wszystkich swoich spotkaniach, ale Zabrzanie mają rozegrany o jeden mecz mniej. W grupie 2 trzeciej ligi również prowadzi drużyna z Siemianowic, a dokładniej Bartek Quttro Team, który obok TRS Millenium Myszków pewnie wygrywa swoje mecze.

    W Chorzowie 8 października br. zawodnicy rywalizujący w Śląskiej Lidze Amatorów mogli zmierzyć się w Indywidualnych Mistrzostwach Ligi za poprzedni sezon. Turniej rozegrano w trzech kategoriach singlowych oraz grze podwójnej. W kategorii zawodników 3 ligi zwyciężył Adam Staniczek, Drugi był Jarosław Pisula, a trzecie lokaty zajęli Daniel Wons i Piotr Kuc. W drugiej lidze triumfował Sylwester Miśta, który w finale pokonał byłego kolegę klubowego Macieja Lamera. Trzecie miejsca dla zawodników TKKF Chorzów, Jarosława Pisuli i Rafał Walasza. W najmocniejszej kategorii, czyli zawodników 1 ligi, kolejność była identyczna jak w klasyfikacji indywidualnej w poprzednim sezonie. Zwyciężył Mariusz Koczyba, drugi był Sebastian Kupa, a trzecie pozycje przypadły Rafałowi Wójcikowi i Krzysztofowi Schanielowi. W grze podwójnej najlepsza okazał się para: Krzysztof Schaniel-Marcin Woźniczka, która w finale pokonała duet Krupa-Wójcik. Trzecie lokaty dla medalistów indywidualnych Pisula-Walasz i Lamer-Miśta. Gratulacje dla wszystkich uczestników mistrzostw.
Wróć do spisu treści