Slaska Liga Amatorow

Tiara
Surf
Circus
Circus
Przejdź do treści
  O kolejny tydzień przesunięty jest powrót do rozgrywek ligowych. Jeżeli po 18 kwietnia br, aktualne obostrzenia nie zostaną zniesione i nie będziemy mogli powrócić do rywalizacji ligowej, to możliwa jest powtórka scenariusza zeszłorocznego, kiedy to wszystkie rozgrywki ligowe zostały odwołane.

  W związku z ogłoszeniem kolejnych ograniczeń i zawieszenia rozgrywek do dnia 9 kwietnia 2021 roku. Zmodyfikowany został terminarz Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Najbliższy termin to 12 kwietnia br. Rozgrywki pucharu ligi zostały przełożone na późniejszy termin. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w trakcie trwania rozgrywek ligowych, a drużyny będą umawiały się indywidualnie w wolne terminy.

  Na niezbyt długo powróciliśmy do rywalizacji w Śląskiej Lidze Amatorów. Po dwóch nie do końca rozegranych kolejkach rundy rewanżowej, podjęto decyzję o kolejnych ograniczeniach, które uderzyły ponownie w seniorski sport powszechny. Do 9 kwietnia br wszystkie rozgrywki ligowe organizowane przez Śląski Związek Tenisa Stołowego zostają zawieszone. Miejmy tylko nadzieję, że po tym terminie będzie można powrócić do normalnych treningów i rywalizacji sportowej. Jeśli tak, to będzie szansa dokończyć rozgrywki ligowe.
Pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo!

   Podjęto decyzje o wznowieniu rozgrywek w Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Runda rewanżowa rusza 8 marca br, ale dopuszczeni będą do niej tylko zawodnicy, którzy wykupili licencję zawodniczą, niestowarzyszonego lub weterana na sezon 2020/2021.
Licencje uprawniają również do rywalizacji indywidualnej, więc jeżeli sytuacja z pandemią nie zmieni się na gorsze, to będzie można rywalizować w turniejach.
Posiadanie licencji umożliwia też udział w zajęciach treningowych, co do tej pory było niedozwolone dla amatorów.
http://www.slzts.pl/pl/komunikaty-2020-2021/32/

  Przed drugą rundą z rozgrywek trzeciej ligi - grupa południowa, z powodu braków kadrowych musiała się wycofać drużyna UKS Quo Vadis III Zabrze Makoszowy. Wszystkie mecze z I rundy rozegrane z udziałem tego zespołu zostają zaliczone, jedynie w II rundzie będzie rywalizować w tej grupie tylko 9 zespołów, a zespół z Zabrza sklasyfikowany zostanie na ostatnim miejscu w tabeli.

   Nadal czekamy na decyzję o powrocie amatorów do rozgrywek ligowych. Dlatego zaplanowane na 22 lutego br ćwierćfinały Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów zostają przeniesione na kolejny wolny termin, czyli na 15 marca. Ale na potwierdzenie tego termimu musimy poczekać do kolejnych decyzji.

   Zapowiada się na dłuższą przerwę w rozgrywkach ligowych. Rząd co chwilę przesuwa odmrożenie sportu amatorskiego i nie wiadomo kiedy powrócimy do normalnych treningów i rozgrywek. W wyniku tyigi Ach decyzji nie można rozpocząć rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów, a nawet rozgrywek II, III i IV ligi zawodowej, gdyż zawodnicy występujący w tych ligach w większości nie posiadają umów o pracę. Na dzień dzisiejszy wznowienie rozgrywek pucharowych zaplanowane jest na 22 lutego br, ale niestety nie jest to pewny termin.

   Zakończyła się I runda w Śląsiej Lidze Amatorów. Wprawdzie w I lidze brakuje jeszcze dwóch wyników, ale nie zmienią one kolejności na czołowych lokatach. Prowadzi w tabeli ALTS Poczesna, który jest jedyną drużyną bez porażki. Drugie miejsce zajmuje UKS Chorzów, a trzeci jest aktualny mistrz ligi, drużyna KTS Gliwice. W walce o najwyższe miejsca będzie się jeszcze liczył zespół UKS Quo Vadis Zabrze. Między pierwszą, a czwartą drużyną jest tylko 3 punkty różnicy, więc w drugiej rundzie będzie ciekawie.
W dole tabeli nadal dwa ostatnie miejsca zajmują UKS-y Chorzów, z tym że UKS II zdobył pierwsze punkty w derbowym pojedynku. Jednak pozostałe zespoły nie mogą być pewne utrzymania, ponieważ od strefy spadkowej dzieli je tylko kilka punktów.
    Dużo prostsza wydaje się być sytuacja w II lidze. Tutaj blisko awansu do najwyższej klasy rozgrywek jest UKTS Sokół Orzesze, który z kompletem zwycięstw i 5 punktową przewagą pewnie zmierza po wygraną w II lidze. Drugie miejsce zajmuje LKS Strażak II Mikołów, który z zespołami UKS Huragan Sosnowiec i MDK Ruda Śląska, powalczą o bezpośredni awans do I ligi. W walce o utrzymanie coraz gorzej wygląda sytuacja drużyny TKKF Aut Łagisza Będzin. Zespół ten długo nie mógł trenować, ani rozgrywać spotkań w swojej sali, co przełożyło się na słabe wyniki. W tej lidze również może być ciekawa rywalizacja o utrzymanie, gdyż zespoły z miejsc od 5 do 9 dzieli tylko 2 punkty, a więc każda opcja jest jeszcze możliwa.
    W grupie południowej III ligi duże szanse na awans ma KS Ogniwo Rogoźna Żory, który stracił tylko 1 punkt w 9 spotkaniach. O drugie miejsce w tej grupie powalczą UKS Wolej II Ruda Śląska, KTS Tajfun II Tychy i UKS Quo Vadis II Zabrze. Zespoły te mają niemal identyczną liczbę punktów i prawdopodobnie bezpośrednie pojedynki między nimi zadecydują, która z drużyn będzie miała szansę zagrania w II lidze.
    W grupie pólnocnej III ligi chyba do samego końca nie będzie wiadomo kto zagra w meczach barażowych o II ligę. Właściwie 5 zespołów nadal liczy się w grze, bo nawet piąty zespół ma tylko 4 punkty straty do lidera, którym jest na półmetku UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Drugi jest zespół TRS Millenium Myszków, a trzeci Spartakus Katowice.

    Po sześciu kolejkach spotkań w I Lidze na czele tabeli znajdują się trzy drużyny, które zgromadziły komplet punktów UKS Chorzów, ALTS Poczesna i KTS Gliwice. Teraz rozpoczną się bezpośrednie gry pomiędzy zainteresowanymi do tytułu mistrzowskiego. Do tych trzech zespołów dołączy UKS Quo Vadis Zabrze, które nadal liczy się w grzeo o najwyższe lokaty, mimo dwupunktowej straty.

     Bardzo ciekawie przedstawia się rywalizacja w Śląskiej II Lidze Amatorów. Po kilku kolejkach na czele tabeli znalazł się benaminek UKTS Sokół Orzesze, który jako jedyny zespół wygrał wszystkie swoje mecze. Bardzo wiele spotkań w tej lidze jest wyrównanych i każdy wynik jest możliwy.

     Od 26 października br rozpoczyna się druga runda rozgrywek w Pucharze Śląskiej Ligi Amatorów. Do najciekawszych spotkań mzna zaliczyć mecze: UKTS Sokół Orzesze - KTS Gliwice

     Po dwóch kolejkach w I lidze amatorów cztery drużyny zdobyły komplet punktów. Prowadzi UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy, który wyprzedza lepszym bilansem małych punktów zespoły: ALTS Poczesna, UKS Chorzów, KTS Gliwice. W trzeciej kolejce naciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy drużynami: UKS Wolej Ruda Śląska i UKS Quo Vadis Zabrze.
  Na czele II ligi znajduje się drugi zespół Strażaka Mikołów, jednak tutaj kilka drużyn miało przełożone swoje spotkania, więc tabela nie jest kompletna.

     Przypominamy o nowym punkcie regulaminu rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów pkt 3.6., mówiącym o tym, że w każdej drużynie podstawowym zawodnikiem musi być przynajmniej jeden amator, czyli zawodnik nie posiadający licencji zawodniczej PZTS i w sezonie 2020/2021 nie reprezentuje klubu również w lidze wyczynowej w obecnym sezonie.
Przepis ten dotyczy głównie zespołów, które występują równocześnie w 2, 3 lub 4 lidze wyczynowej.

     W Chorzowie 17 września br rozegrano Finałowy Turniej o Puchar
Śląskiej Ligi Amatorów za sezon 2019/2020. W zawodach wzięły udział zespoły, które w poprzednich rozgrywkach dotarły do półfinałów.
W turnieju wzięły udział drużyny: KTS Gliwice, UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy oraz gospodarze, czyli UKS I i UKS II Chorzów.
Po bardzo zaciętych i ciekawych spotkaniach Puchar Śląskiej Ligi Amatorów trafił do pierwszego zespołu UKS Chorzów, w którego składzie grali: Adam Ruszkiewicz, Rafał Wójcik i Sebastian Krupa.
W finale chorzowianie pokonali 4:2 UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy (Marian Lebek, Marcin Krause i Edward Wojciechowski). Trzecie miejsca w turnieju zdobyli KTS Gliwice i UKS II Chorzów.
Szczegółowe wyniki Turnieju Finałowego na stronie:

     Rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów w sezonie 2020/2021.
W pierwszej rundzie zwycięstwa odniosły zespoły: UKTS Sokół Orzesze, UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy, KS Viret CMC Zawiercie, LKS Wilki II Wilcza i UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza.
Druga runda zaplanowana została na 26 października 2020 roku.

   38 zespołów zgłosiło się do rozgrywek w Śląskiej Lidze Amatorów w sezonie 2020/2021. I i II liga liczy po 10 zespołów. Trzecia liga podzielona jest nadwie grupy. Grupa południowa będzie liczyć 10 drużyn, a grupa północna będzie się składać z 8 zespołów.

   Śląski Związek Tenisa stołowego przypomina o obowiązkowej składce członkowskiej. Każdy klub biorący udział w rozgrywakach ligowych proszony jest o uiszczenie rocznej składki w wysokości 150 zł do końca czerwca br. Wpłata składki członkowskiej uprawnia do zgłoszenia udziału w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/2021 oraz w głosowaniu podczas najbliższego walnego zebrania Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.
Kwotę składki należy opłacać  przelewem na konto: 28 1560 1108 0000 9060 0004 5275 (w tytule przelewu wpisać „Składka członkowska za rok 2020” oraz nazwę klubu), w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.06.2020 r.
Wróć do spisu treści