Slaska Liga Amatorow 2022

Tiara
Surf
Circus
Circus
Przejdź do treści
   ALTS Poczesna zapewnił sobie tytuł mistrzowski już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Drużyna z Poczesnej była w tym roku poza zasięgiem pozostałych zespołów, z których UKS i UKS II Chorzów oraz LKS Strażak Mikołów walczą jeszcze o dwa miejsca na podium. Do drugiej ligi spadł beniaminek KS Ogniwo Rogoźna Żory, a o utrzymanie rywalizują jeszcze trzy drużyny: UKS Hurgan Sosnowiec, UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy i LKS Wilki Wilcza.

   Do końca rozgrywek w drugiej lidze pozostała jeszcze tylko jedna kolejka, ale już wiadomo, że do najwyższej ligi awansują zespoły: TKKF Michałek Sławków i UKTS Sokół Orzesze. Drużynę, która zagra w barażu o I ligę wyłonią ostatnie mecze Bartka Siemianowice i KTS Gliwice. Do trzeciej ligi spadną TKKF Chorzów i LKS Strażak II Mikołów. W barażu o utrzymanie w II lidze zagra UKS Dąbrowiak Dabrowa Górnicza.

   TKKF III Chorzów, UKS III Chorzów, Bartek Quattro Team Siemianowice i TRS Millenium Myszków zagrają w barażach o prawo gry w II lidze amatorów. Do drugiej ligi zakwalifikują się dwa najlepsze zespoły, a trzecia drużyna będzie miała jeszcze jedną szanę na awans rywalizując w dwumeczu z 8 drużyną II ligi.

    W lutym 2023 roku rozpocznie się II runda rozgrywek Ślaskiej Ligi Amatorów. Wszystkie ligi amatorskie do gier przystąpią od 6 lutego br. Dokładny terminarz spotkań jest już dostępny na stronie pingpong.pl.

    Zakończyła się I runda rozgrywek w Śląskiej I, II i III lidze amatorów. Na czele I ligi z bezpieczną przewagą prowadzi ALTS Poczesna, która raczej nie powinna mieć problemów z wywalczeniem tytułu mistrzowskiego. O pozostałe miejsca na podium będą walczyć UKS I i UKS II Chorzów oraz LKS Strażak Mikołów i UKS Wolej Ruda Śląska.
W drugiej lidze cztery drużyny liczą się w walce o awans. Prowadzi KTS Gliwice, który ma lepszy stosunek setów z Bartkiem Siemianowice. Tuż za tymi zespołami jest UKTS Sokół Orzesze i TKKF Michałek Sławków i zapowiada się ciekawa walka do samego końca rozgrywek.
W trzecich ligach prowadzą odpowiednio: grupa 1 - TKKF III Chorzów, grupa 2 - Bartek II Quattro Team Siemianowice. Ale w obu tych grupach walka o prawo gry w II lidze będzie się toczyć do ostatnich spotkań drugiej rundy, a następnie w meczach barażowych.

    Puchar Śląskiej Ligi Amatorów jest już w fazie ćwierćfinałów. Najciekawiej zapowiada się spotkanie zespołów: LKS Strażak Mikołów i UKS I Chorzów. W meczu ligowym padł remis, ale tym razem to drużyna z Mikołowa będzie gospodarzem spotkania. Ciekawie może też być w rywalizacji Schodbudu Mysłowice i Sokoła Orzesze. W pozostałych dwóch meczach faworytami są ALTS Poczesna i UKS Huragan I Sosnowiec, ale obie drużyny gają na wyjeździe, więc gospodarze: UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy i Piast Ożarowice będą na pewno walczyły.

    Już od dwóch miesięcy toczy się walka o punkty w Śląskiej Lidze Amatorów. W pierwszej lidze bardzo dobrze radzi sobie zespół UKS Wolej Solver Ruda Śląska, który z czterema zwycięstwami prowadzi w tabeli. Po trzy wygrane mają drużyny ALTS Poczesna i UKS I Chorzów, które mają po jednym spotkaniu zaległym. Bez punktów na razie są dwa zespoły: UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy i UKS Huragan Sosnowiec.
    W drugiej lidze powoli pewnym kandydatem do awansu jest drużyna Bartka Siemianowice. Bez porażki jest również KTS Gliwice. Trzeba dodać, że mecze w tej klasie rozgrywkowej są bardzo zacięte i o wygranej jednej z drużyn decydują ostatnie pojedynki.
    W grupie 1 na czele tabeli jest niespodziewanie TKKF III Chorzów, który wygrał jak na razie wszystkie swoje mecze. UKS Quo Vadis II Zabrze również zwyciężył we wszystkich swoich spotkaniach, ale Zabrzanie mają rozegrany o jeden mecz mniej. W grupie 2 trzeciej ligi również prowadzi drużyna z Siemianowic, a dokładniej Bartek Quttro Team, który obok TRS Millenium Myszków pewnie wygrywa swoje mecze.

    W Chorzowie 8 października br. zawodnicy rywalizujący w Śląskiej Lidze Amatorów mogli zmierzyć się w Indywidualnych Mistrzostwach Ligi za poprzedni sezon. Turniej rozegrano w trzech kategoriach singlowych oraz grze podwójnej. W kategorii zawodników 3 ligi zwyciężył Adam Staniczek, Drugi był Jarosław Pisula, a trzecie lokaty zajęli Daniel Wons i Piotr Kuc. W drugiej lidze triumfował Sylwester Miśta, który w finale pokonał byłego kolegę klubowego Macieja Lamera. Trzecie miejsca dla zawodników TKKF Chorzów, Jarosława Pisuli i Rafał Walasza. W najmocniejszej kategorii, czyli zawodników 1 ligi, kolejność była identyczna jak w klasyfikacji indywidualnej w poprzednim sezonie. Zwyciężył Mariusz Koczyba, drugi był Sebastian Kupa, a trzecie pozycje przypadły Rafałowi Wójcikowi i Krzysztofowi Schanielowi. W grze podwójnej najlepsza okazał się para: Krzysztof Schaniel-Marcin Woźniczka, która w finale pokonała duet Krupa-Wójcik. Trzecie lokaty dla medalistów indywidualnych Pisula-Walasz i Lamer-Miśta. Gratulacje dla wszystkich uczestników mistrzostw.

   W spotkaniu barażowym o prawo gry w Śląskiej II Lidze Amatorów zespół KS Viret CMC Zawiercie pokonał drużynę UKS Quo Vadis II Zabrze i awansował w ten sposób do wyższej ligi.

    Już 19 września br rozpoczynają się rozgrywki Śląskiej Ligi Amatorów. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zespoły grające w I i II lidze. W tym samym terminie rozegrana zostanie I runda Pucharu Śląskiej Ligi, w której zmierzą się zespoły trzecioligowe, a które swoją walkę w III lidze zainaugurują 26 września 2022 r.
Terminarze rozgrywek I i II ligi oraz zestaw par I rundy pucharu są już dostępne w podstronach.

    Z rozgrywek Śląskiej I Ligi Amatorów zrezygnował aktualny mistrz ligi zespół KTS Gliwice. Ich miejsce zajęła drużyna KS Ogniwo Rogoźna Żory. O prawo gry w drugiej lidze w meczu barażowym powalczą zespoły KS Viret Zawiercie i UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy.

Lista aktualnie zgłoszonych drużyn do Śląskiej Ligi Amatorów:
I Liga:
ALTS Poczesna
UKS Chorzów
UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy
LKS Strażak Mikołów
UKS Wolej Ruda Śląska
LKS Wilki Wilcza
UKS Huragan Sosnowiec
Schodbud Mysłowice
UKS II Chorzów
KS Ogniwo Rogoźna Żory
II Liga:
UKTS Sokół Orzesze
LKS Strażak II Mikołów
TKKF Chorzów
UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza
TKKF Michałek Sławków
UKS Wolej Solver II Ruda Śląska
Bartek Siemianowice
Piast Ożarowice
KTS Gliwice
KS Viret CMC Zawieriercie
III Liga - Grupa 1:
UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy
UKS III Chorzów
TKKF II Chorzów
TKKF III Chorzów
TKKF IV Chorzów
UKS Wolej Solver III Ruda Ślaska
LKS Wilki II Wilcza
KTS II Gliwice
AKS Mikołów
MUKS Czerwionka-Leszczyny
III Liga - Grupa 2:
TRS Millenium Myszków
Spartakus Katowice
TKKF Aut Łagisza Będzin
Bartek II Quattro Team Siemianow.
KS Viret CMC II Zawiecie
UKS Huragan II Sosnowiec
Piast II Ożarowice
Słowian Katowice
UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza

   Zespół ALTS Poczesna wywalczył Puchar Śląskiej Ligi Amatorów broniąc w ten spsób trofeum wywalczone przed rokiem. Spotkanie finałowe rozegrano w Orzeszu i trzeba powiedzieć, ze miejscowy UKTS Sokół byl bliski wygrania tego meczu. Po grze podwójnej gospodarze prowadzili już 3:1 i do zdobycia pucharu brakowało im jednej wygranej. Jednak od tego momentu wszystkie pojedynki wygrali zawodnicy ALTS-u i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa.
Wyniki spotkania finałowego:
UKTS Sokół Orzesze - ALTS Poczesna  3:4
Suchecki Wacław - Koczyba Mariusz    3:2 (10:12, 11:5, 11:8, 10:12, 11:5)
Mrozik Zbigniew - Gąsiorski Paweł       0:3 (6:11, 6:11, 10:12)
Jurowicz Grzegorz - Wnęk Andrzej       3:1 (13:11, 5:11, 14:12, 11:7)
Suchecki/Jurowicz - Gąsiorski/Wnęk     3:1 (11:2, 5:11, 11:9, 12:10)
Suchecki Wacław - Gąsiorski Paweł      1:3 (22:24, 11:3, 8:11, 8:11)
Jurowicz Grzegorz - Koczyba Mariusz   1:3 (11:9, 5:11, 8:11, 6:11)
Mrozik Zbigniew - Wnęk Andrzej         0:3 (9:11, 9:11, 8:11)

   Znamy finalistów Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. W pierwszym półfinale UKTS Sokół Orzesze pokonał na własnym terenie wicemistrza ligi UKS Chorzów 4:1 i awansował do finału. Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy ALTS Poczesna, a KTS Gliwice nie doszło do skutku. Zawodnicy obu drużyn nie dogadali się co do terminu meczu i KTS był zmuszony oddać mecz walkowerem. Szkoda, bo spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze są emocjonujące i sprawa awansu do finału była otwarta dla obu drużyn.
Spotkanie finałowe zaplanowane jest na 9 czerwca br. w Orzeszu.
Wyniki:
UKTS Sokół Orzesze - UKS I Chorzów 4:1
ALTS Poczesna - KTS I Gliwice 4:0 vo
Finał: 09.06.2002 r.
UKTS Sokół Orzesze - ALTS Poczesna

   Znamy już komplet drużyn, które mają prawo gry w I, II i III lidze amatorów i weteranów. W spotkaniach barażowych o prawo gry w I lidze lepszy okazał się UKS Huragan Sosnowiec, który najpierw pokonałna wyjeździe KS Ogniwo Rogoźna Żory 6:4, a następnie remisując u siebie 5:5 utrzymał się w I lidze.
   W walce o II ligę wyraźnie lepszy okazał się KTS II Gliwice, który dwukrotnie pokonał trzecią drużynę UKS-u Chorzów (8:2 i 8:2) i w sezonie 2022/2023 uzyskał prawo gry w II lidze.
Wyniki spotkań barażowych o I ligę:
KS Ogniwo Rogoźna Żory - UKS Huragan Sosnowiec   4:6
USK Huragan sosnowiec - KS Ogniwo Rogoźna Żory   5:5
Wyniki spotkań barażowych o II ligę:
KTS II Gliwice - UKS III Chorzów   8:2
UKS III Chorzów - KTS II Gliwice   2:8

    Już w najbliższy poniedziałek 16 maja br. zaplanowane są pierwsze spotkania barażowe o prawo gry w I i II Śląskiej Lidze Amatorów.

Proponowany terminarz spotkań o prawo gry w I lidze:
16.05.2022 KS Ogniwo Rogoźna Żory - UKS Huragan Sosnowiec
23.05.2022 USK Huragan sosnowiec - KS Ogniwo Rogoźna Żory

Proponowany terminarz spotkań o prawo gry w II lidze:
16.05.2022 KTS II Gliwice - UKS III Chorzów
23.05.2022 UKS III Chorzów - KTS II Gliwice

Terminy mogą ulec zmianie po uzgodnieniu przez kaiptanów zainteresowanych drużyn. Mecze barażowe powinny się roztrzygnąć do 10 czerwca br., aby można było sporządzić komunikat końcowy z rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów w seonie 2021/2022.

  UKS Chorzów pokonał w ostatnim meczu KTS Gliwice zapewniając sobie w ten sposób drugie miejsce w Ślaskiej I Lidze Amatorów. Mistrzostwo ligi już wcześniej wywalczył zespół KTS Gliwice, a trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator ligi, czyli drużyna ALTS Poczesna.
Do drugiej ligi obok MOSiR-u Czeladź spadł również beniaminek UKTS Sokół Orzesze. O losie drużyny z Orzesza zadecydował bilans bezpośrednich spotkań z zespołem UKS Huragan Sosnowiec. Zawodnicy z Sosnowca powalczą w barażu o utrzymanie w I lidze.

   Drużyny Schodbud Mysłowice i UKS II Chorzów awansowały do I Ligi. Schodbud wygrał wszystkie swoje spotkania i po dwuletniej przerwie powraca do grona najlepszych amatorskich drużyn. UKS II tracił punkty tylko z mistrzem drugiej ligi i po rocznym pobycie na zapleczu I ligi powraca do rywalizacji w nawyższej klasie rozgrywkowej. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna KS Ogniwo Rogoźna Żory, która zmierzy się w meczach barażowych z zespołem UKS Huragan Sosnowiec o prawo gry w I Lidze.
Do trzeciej ligi spadły drużyny: TKKF II Chorzów i KS Viret CMC Zawiercie. W barażu o utrzymanie w II lidze powalczy UKS III Chorzów.

   Bartek Siemianowice nie miał sobie równych w rozgrywkach trzeciej ligi. Siemianowiczanie najpierw z kompletem punktów wygrali grupę północną III ligi, a następnie w barażach o awans do II ligi wygrali wszystkie mecze, i z pierwszego miejsca wywalczyli awans. Bardzo dobrze w barażach zagrał zespół Piasta Ożarowice, który odrobił 4-punktową stratę do KTS II Gliwice i z drugiego miejsca zapenił sobie awans do wyższej ligi. Gliwiczanom pozostaje jeszcze szansa w spotkaniach barażowych z UKS III Chorzów.

   KTS Gliwice mistrzem Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Gliwiczanie w przedostatniej kolejce, po zaciętym spotkaniu pokonali ALTS Poczesna i po roku przerwy ponownie zostali najlepszą drużyną w Śląskiej Lidze Amatorów i Weteranów. O drugie miejsce rywalizują jeszcze zespoły ALTS-u i UKS-u Chorzów.

    MOSiR Czeladź to pierwszy zespół, który musi pożegnać się z najlepszą klasą rozgrywką Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Pozostałe drużyny nadal walczą o utrzymanie. UKTS Sokół Orzesze ma jeszcze szans na baraże, ale wszystko zależy od ostatnich spotkań w lidze. Po 17 kolejce pewni gry w I lidze w przyszłym sezonie są zespoły UKS Wolej Solver Ruda Śląska i UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy.
Wróć do spisu treści