Slaska Liga Amatorow

Tiara
Surf
Circus
Circus
Przejdź do treści
   ALTS Poczesna wywalczył Puchar Śląskiej Ligi Amatorów broniąc w ten spsób trofeum wywalczone przed rokiem. Spotkanie finałowe rozegrano w Orzeszu i trzeba powiedzieć, ze miejscowy UKTS Sokół byl bliski wygrania tego meczu. Po grze podwójnej gospodarze prowadzili już 3:1 i do zdobycia pucharu brakowało im jednej wygranej. Jednak od tego momentu wszystkie pojedynki wygrali zawodnicy ALTS-u i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa.
Wyniki spotkania finałowego:
UKTS Sokół Orzesze - ALTS Poczesna  3:4
Suchecki Wacław - Koczyba Mariusz    3:2 (10:12, 11:5, 11:8, 10:12, 11:5)
Mrozik Zbigniew - Gąsiorski Paweł       0:3 (6:11, 6:11, 10:12)
Jurowicz Grzegorz - Wnęk Andrzej       3:1 (13:11, 5:11, 14:12, 11:7)
Suchecki/Jurowicz - Gąsiorski/Wnęk     3:1 (11:2, 5:11, 11:9, 12:10)
Suchecki Wacław - Gąsiorski Paweł      1:3 (22:24, 11:3, 8:11, 8:11)
Jurowicz Grzegorz - Koczyba Mariusz   1:3 (11:9, 5:11, 8:11, 6:11)
Mrozik Zbigniew - Wnęk Andrzej         0:3 (9:11, 9:11, 8:11)

   Znamy finalistów Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. W pierwszym półfinale UKTS Sokół Orzesze pokonał na własnym terenie wicemistrza ligi UKS Chorzów 4:1 i awansował do finału. Drugie spotkanie półfinałowe pomiędzy ALTS Poczesna, a KTS Gliwice nie doszło do skutku. Zawodnicy obu drużyn nie dogadali się co do terminu meczu i KTS był zmuszony oddać mecz walkowerem. Szkoda, bo spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze są emocjonujące i sprawa awansu do finału była otwarta dla obu drużyn.
Spotkanie finałowe zaplanowane jest na 9 czerwca br. w Orzeszu.
Wyniki:
UKTS Sokół Orzesze - UKS I Chorzów 4:1
ALTS Poczesna - KTS I Gliwice 4:0 vo
Finał: 09.06.2002 r.
UKTS Sokół Orzesze - ALTS Poczesna

   Znamy już komplet drużyn, które mają prawo gry w I, II i III lidze amatorów i weteranów. W spotkaniach barażowych o prawo gry w I lidze lepszy okazał się UKS Huragan Sosnowiec, który najpierw pokonałna wyjeździe KS Ogniwo Rogoźna Żory 6:4, a następnie remisując u siebie 5:5 utrzymał się w I lidze.
   W walce o II ligę wyraźnie lepszy okazał się KTS II Gliwice, który dwukrotnie pokonał trzecią drużynę UKS-u Chorzów (8:2 i 8:2) i w sezonie 2022/2023 uzyskał prawo gry w II lidze.
Wyniki spotkań barażowych o I ligę:
KS Ogniwo Rogoźna Żory - UKS Huragan Sosnowiec   4:6
USK Huragan sosnowiec - KS Ogniwo Rogoźna Żory   5:5
Wyniki spotkań barażowych o II ligę:
KTS II Gliwice - UKS III Chorzów   8:2
UKS III Chorzów - KTS II Gliwice   2:8

    Już w najbliższy poniedziałek 16 maja br. zaplanowane są pierwsze spotkania barażowe o prawo gry w I i II Śląskiej Lidze Amatorów.

Proponowany terminarz spotkań o prawo gry w I lidze:
16.05.2022 KS Ogniwo Rogoźna Żory - UKS Huragan Sosnowiec
23.05.2022 USK Huragan sosnowiec - KS Ogniwo Rogoźna Żory

Proponowany terminarz spotkań o prawo gry w II lidze:
16.05.2022 KTS II Gliwice - UKS III Chorzów
23.05.2022 UKS III Chorzów - KTS II Gliwice

Terminy mogą ulec zmianie po uzgodnieniu przez kaiptanów zainteresowanych drużyn. Mecze barażowe powinny się roztrzygnąć do 10 czerwca br., aby można było sporządzić komunikat końcowy z rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów w seonie 2021/2022.

  UKS Chorzów pokonał w ostatnim meczu KTS Gliwice zapewniając sobie w ten sposób drugie miejsce w Ślaskiej I Lidze Amatorów. Mistrzostwo ligi już wcześniej wywalczył zespół KTS Gliwice, a trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator ligi, czyli drużyna ALTS Poczesna.
Do drugiej ligi obok MOSiR-u Czeladź spadł również beniaminek UKTS Sokół Orzesze. O losie drużyny z Orzesza zadecydował bilans bezpośrednich spotkań z zespołem UKS Huragan Sosnowiec. Zawodnicy z Sosnowca powalczą w barażu o utrzymanie w I lidze.

   Drużyny Schodbud Mysłowice i UKS II Chorzów awansowały do I Ligi. Schodbud wygrał wszystkie swoje spotkania i po dwuletniej przerwie powraca do grona najlepszych amatorskich drużyn. UKS II tracił punkty tylko z mistrzem drugiej ligi i po rocznym pobycie na zapleczu I ligi powraca do rywalizacji w nawyższej klasie rozgrywkowej. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna KS Ogniwo Rogoźna Żory, która zmierzy się w meczach barażowych z zespołem UKS Huragan Sosnowiec o prawo gry w I Lidze.
Do trzeciej ligi spadły drużyny: TKKF II Chorzów i KS Viret CMC Zawiercie. W barażu o utrzymanie w II lidze powalczy UKS III Chorzów.

   Bartek Siemianowice nie miał sobie równych w rozgrywkach trzeciej ligi. Siemianowiczanie najpierw z kompletem punktów wygrali grupę północną III ligi, a następnie w barażach o awans do II ligi wygrali wszystkie mecze, i z pierwszego miejsca wywalczyli awans. Bardzo dobrze w barażach zagrał zespół Piasta Ożarowice, który odrobił 4-punktową stratę do KTS II Gliwice i z drugiego miejsca zapenił sobie awans do wyższej ligi. Gliwiczanom pozostaje jeszcze szansa w spotkaniach barażowych z UKS III Chorzów.

   KTS Gliwice mistrzem Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Gliwiczanie w przedostatniej kolejce, po zaciętym spotkaniu pokonali ALTS Poczesna i po roku przerwy ponownie zostali najlepszą drużyną w Śląskiej Lidze Amatorów i Weteranów. O drugie miejsce rywalizują jeszcze zespoły ALTS-u i UKS-u Chorzów.

    MOSiR Czeladź to pierwszy zespół, który musi pożegnać się z najlepszą klasą rozgrywką Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Pozostałe drużyny nadal walczą o utrzymanie. UKTS Sokół Orzesze ma jeszcze szans na baraże, ale wszystko zależy od ostatnich spotkań w lidze. Po 17 kolejce pewni gry w I lidze w przyszłym sezonie są zespoły UKS Wolej Solver Ruda Śląska i UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy.

    Pod koniec stycznia 2022 roku amatorzy wracają do rywalizacji zespołowej w Śląskiej Lidze Amatorów. Najpierw rozegrane zostaną ćwierćfinały Pucharu Ligi (17.01.2022 r.), a tydzień później rozpocznie się gra w II rundzie I, II i III ligi amatorów.

    Zakończyła się I runda rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów w sezonie 2021/2022. Jak narazie rozgrywki przebiegają bez większych problemów, a jak będzie w drugiej rundzie casz pokaże.
W I lidze prowadzi KTS Gliwice, który o jeden punkt wyprzedza UKS Chorzów i o dwa punkty ALTS Poczesna. W walce o utrzymanie w lidze najgorzej wygląda sytuacja drużyny UKTS Sokół Orzesze, który wywalczył w I rundzie tylko 1 punkt.
W II lidze pewnie wszystkie swoje mecze wygrał Schodbud Mysłowice i ma duże szanse, aby po dwóchlatach przerwy wrócić do najwyższej klasy rozgrywek. Drugie miejsce zajmuje UKS II Chorzów, a trzeci jest zespół KS Ogniwo Rogoźna Żory. Nieciewą sytuację mają dwa chorzowskie TKKF-y, które zamykają stawkę w tabeli II ligi.
W III lidze grupa południowa na czele tabeli znajduje się KTS II Gliwice przed drużyną UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy i Spartakusem Katowice.
Grupie północnej przewodzą dwie drużyny z Siemianowic, Bartek i Bartek Qutrro Team. Trzeci jest zespół Piasta Ożarowice.

   Po rozegraniu pierwszej rundy Pucharu Ligi, trzy zespoły uzupełniły skład par 1/16 finału. Do najciekawszych spotkań można chyba zaliczyć rywalizację drużyn LKS Wilki I Wilcza i LKS Strażak I Mikołów.
 
   Rozpoczęły się rozgrywki w Śląskiej Lidze Amatorów w sezonie 2021/2022. I i II liga ma już za sobą trzy kolejki. Trzecia liga przystąpiła do rozgrywek tydzień później.

   Drużyna ALTS Poczesna po wygraniu ligi zwyciężyła również w Pucharze Ligi. Będący gospodarzami Turnieju Finałowego zawodnicy ALTS-u w półfinale pokonali po wyrównanej walce KTS Gliwice 4:3, a w decydującym spotkaniu po równie zaciętej rywalizacji okazali się lepsi od zespołu UKS I Chorzów.
Półfinały:
ALTS Poczesna - KTS I Gliwice  4:3
UKS I Chorzów - MOSiR Czeladź  4:0
o 3 miejsce:
KTS I Gliwice - MOSiR Czeladź   4:1
finał:
ALTS Poczesna - UKS I Chorzów  4:3

    W czwartek 16 września 2021 roku w Poczesnej o godzinie 18.00 rozegrany zostanie Finał Pucharu Ślaskiej Ligi Amatorów za sezon 2020/2021. Do turnieju finałwego zakwalifikowały się zespoły: KTS I Gliwice, ALTS Poczesna, UKS I Chorzów i UKSQuo Vadis I Zabrze Makoszowy. Jednak z powodów kadrowych z turnieju wycofała się drużyna z Zabrza, którą zastąpi drużyna MOSiR-u Czeladź, czyli ćwierćfinałowy przeciwnik Quo Vadisu.
Zestaw par półfinałowych:
KTS I Gliwice - ALTS Poczesna
MOSiR Czeladź - UKS Chorzów

    Znamy już wszystkich finalistów Pucharu Ligi. W dwóch pozostałych spotkaniach KTS I Gliwice pokonał na wyjeździe zespół LKS Wilki I Wilcza, a UKS Quo Vadis Zabze Makoszowy okazał się lepszy od MOSiR-u Czeladź.
Wyniki ćwierćfinałów:
LKS Wilki I Wilcza - KTS I Gliwice   1:4
UKS II Chorzów - ALTS Poczesna      2:4
MOSiR Czeladź - UKS Quo Vadis Zabrze  1:4
TKKF III Chorzów - UKS I Chorzów    0:4

   Rozegrane zostały już dwa mecze ćwierćfinałowe Pucharu Ligi za sezon 2020/2021. W Chorzowie UKS II mimo ambitnej postawy nie sprostał mistrzowi ligi, i do Turnieju Finałowego awansowała drużyny ALTS Poczesna. W drugim zakończonym spotkaniu UKS I Chorzów pewnie pokonał na wyjeździe TKKF III Chorzów i będzie miał szansę na obronę Pucharu Ligi.
Wyniki zakończonych spotkań ćwierćfinałowych:
UKS II Chorzów - ALTS Poczesna      2:4
TKKF III Chorzów - UKS I Chorzów    0:4

   W przyszłym tygodniu, czyli od poniedziałku 6 września br. rozgrywane będą zaległe ćwierćfinały Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów za sezon 2020/2021. Wszystkie zainteresowane zespoły proszone są o rozegranie wyznaczonych spotkań w terminie, gdyż tydzień później zaplanowany jest Turniej Finałowy Pucharu Ligi, w którym wezmą udział zwycięzcy ćwierćfinałów.

Zestawienie par ćwierćfinałowych - 06.09.2021 r.:
LKS Wilki I Wilcza - KTS Gliwice
UKS II Chorzów - ALTS Poczesna
TKKF III Chorzów - UKS I Chorzów
MOSiR Czeladź - UKS Quo Vadis I Zabrze

13.09.2021 r. - Turniej Finałowy
Turniej finałowy zostanie rozegrany na obiekcie jednego z finalistów.

Lista aktualnie zgłoszonych drużyn do Śląskiej Ligi Amatorów:
I Liga:
ALTS Poczesna
UKS Chorzów
KTS Gliwice
UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy
LKS Strażak Mikołów
UKS Wolej Ruda Śląska
LKS Wilki Wilcza
MOSiR Czeladź
UKTS Sokół Orzesze
UKS III Chorzów lub UKS Huragan Sosnowiec (baraż)
II Liga:
UKS III Chorzów lub UKS Huragan Sosnowiec (baraż)
LKS Strażak II Mikołów
UKS II Chorzów
KTS Tajfun Tychy
KS Viret Zawiercie
TKKF Chorzów
UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza
KS Ogniwo Rogoźna Żory
TKKF II Chorzów
III Liga:
Bartek Siemianowice
TKKF Aut Łagisza Będzin
KTS Tajfun II Tychy
UKS Quo Vadis II Zabrze
LKS Wilki II Wilcza
Chełm Masters
TRS Millenium Myszków
Spartakus Katowice
Bartek II Quattro Team Siemianow.
Piast Ożarowice
TKKF III Chorzów
TKKF IV Chorzów
UKS IV Chorzów

  Znamy już niemal cały skład drużyn w 1, 2 i 3 lidze rozgrywek amatorskich w sezonie 2021/2022. W spotkaniach barażowych o prawo gry o drugą ligę UKS Wolej II Ruda Śląska w dwumeczu okazał się lepszy od TRS Millenium Myszków 5:5 i 6:4. UKS Wolej II Ruda Śląska w meczach decydujących o awansie do II ligi był lepszy od TKKF II Chorzów 5:5 i 7:3.
W spotkaniach barażowych pierwszoligowy MOSiR Czeladź dwukrotnie pokonał UKS Huragan Sosnowiec 6:4 i 8:2 i utrzymał się w I lidze.
Ostateczny składu we wszystkich ligach poznamy po potwierdzeniu zgłoszeń i opłat ligowych na nowy sezon.

  W najbliższą sobotę 29 maja 2021 roku, w Szkole Podstawowej nr 22 w Chorzowie rozegrane zostaną XIII Indywidualne Mistrzostwa Śląskiej Ligi Amatorów w Tenisie Stołowym. W programie zawodów jest przewidziana osobna rywalizacja dla poszczególnych lig oraz turniej deblowy. Jako pierwsi o godzinie 10.00 do gry przystąpią zawodnicy 3 ligi.
Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach.

   Niestety nie udało się dokończyć rozgrywek w Śląskiej Lidze Amatorów. Drugi rok z rzędu pandemia Covid-19 zmusza do przerwania rozgrywek  w trakcie II rundy. Tym razem nastąpiło to już na jej początku, a w związku z tym, że nadal nie ma pozwolenia na kontynuowanie rozgrywek seniorskich, Śląski Związek Tenisa stołowego zadecydował, że do klasyfikacji końcowej będą brane pod uwagę punkty wywalczone w I rundzie.
   Mistrzem ligi został zespół ALTS Poczesna, grający w składzie: Paweł Gąsiorski, Andrzej Wnęk, Mariusz Adamus i Zbigniew Desperak. Drugie miejsce wywalczył UKS Chorzow, który o punkt wyrzedził ubiegłorocznego mistrza, zespół KTS Gliwice. Do drugiej ligi spadają dwie drużyny z Chorzowa, UKS III i UKS II. O utrzymanie powalczy MOSiR Czeladź.
   Najleszym zespołem II ligi została ekipa UKTS Sokół Orzesze, a drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do I ligi zdobył zespół LKS Strażak II Mikołów. W meczu barażowym zagra trzeci zespół II ligi, czyli UKS Huragan Sosnowiec. W drugiej lidze nie utrzymały się drużyny Bartka Siemianowice i TKKF Aut Łagisza Będzin. TKKF II Chorzów będzie musiał zagrać baraż o utrzymanie w lidze.
   W trzeciej lidze na pierwszych miejscach w swoich grupach sklasyfikowane zostały zespoły KS Ogniwo Rogoźna Żory i UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Drugie miejsca zajęły UKS Wolej II Ruda Śląska i TRS Millenium Myszków. Prawdopodobnie dwa pierwsze zespoły w swoich grupach awansują bezpośrednio do II ligi, tak jak to miło miejsce w zeszłym roku, a drużyny z drugich miejsc zagrają o prawo gry w meczu barażowym o II ligę.
   W klasyfikacji indywidualnej I ligi najwięcej wygranych gier miał Sebastian Krupa (UKS Chorzów), który wyprzedził Pawła Gąsiorskiego (ALTS Poczesna) i Mariana Lebka (UKS Quo Vadis Zabrze). W grze podwójnej najlepsi okazali się zawodnicy UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy - Marian Lebek i Marcin Krause.
   W drugiej lidze niepokonany był Jerzy Pełka (UKTS Sokół Orzesze), drugie miejsce zajął Zbigniew Rodek (UKS Huragan Sosnowiec), a trzeci był Zbigniew Mrozik (UKTS Sokół Orzesze).
W grze podwójnej również z kompletem zwycięstw zwyciężył duet z Orzesza, Jerzy Pełka - Zbigniew Mrozik.
   W trzeciej lidze - grupa południowa najlepszy okazał się Michał Wolny (UKS Wolej II Ruda Śląska). Za nim uplasowali się Mirosław Borowczak (UKS Quo Vadis II Zabrze) i Marcin Klama (KS Ogniwo Rogoźna Żory). Najlepszym deblem został duet z UKS Quo Vadis II Zabrze, Mirosław Borowaczak i Mirosław Knapik.
   W grupie północnej z kompletem wygranych singlowych zwyciężył Andrzej Głód (UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza). Drugi był Michał Machelski (TRS Millenium Myszków), a trzecią pozycję wywalczył Tomasz Kłodawski (Bartek Quattro Team Siemianowice). W grze podwójnej triumfowali Sławomir Wawryło i Michał Machelski (TRS Millenum Myszków).
   Nie wiadomo jeszcze, czy dokończona zostanie rywalizacja w pucharze ligi, który utknął w fazie ćwierćfinałów. Wszystko zależy od tego, kiedy będzie można powrócić do stołów.

   O kolejny tydzień przesunięty jest powrót do rozgrywek ligowych. Jeżeli po 18 kwietnia br, aktualne obostrzenia nie zostaną zniesione i nie będziemy mogli powrócić do rywalizacji ligowej, to możliwa jest powtórka scenariusza zeszłorocznego, kiedy to wszystkie rozgrywki ligowe zostały odwołane.

   W związku z ogłoszeniem kolejnych ograniczeń i zawieszenia rozgrywek do dnia 9 kwietnia 2021 roku. Zmodyfikowany został terminarz Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Najbliższy termin to 12 kwietnia br. Rozgrywki pucharu ligi zostały przełożone na późniejszy termin. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w trakcie trwania rozgrywek ligowych, a drużyny będą umawiały się indywidualnie w wolne terminy.

  Na niezbyt długo powróciliśmy do rywalizacji w Śląskiej Lidze Amatorów. Po dwóch nie do końca rozegranych kolejkach rundy rewanżowej, podjęto decyzję o kolejnych ograniczeniach, które uderzyły ponownie w seniorski sport powszechny. Do 9 kwietnia br wszystkie rozgrywki ligowe organizowane przez Śląski Związek Tenisa Stołowego zostają zawieszone. Miejmy tylko nadzieję, że po tym terminie będzie można powrócić do normalnych treningów i rywalizacji sportowej. Jeśli tak, to będzie szansa dokończyć rozgrywki ligowe.
Pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo!

   Podjęto decyzje o wznowieniu rozgrywek w Śląskiej Ligi Amatorów i Weteranów. Runda rewanżowa rusza 8 marca br, ale dopuszczeni będą do niej tylko zawodnicy, którzy wykupili licencję zawodniczą, niestowarzyszonego lub weterana na sezon 2020/2021.
Licencje uprawniają również do rywalizacji indywidualnej, więc jeżeli sytuacja z pandemią nie zmieni się na gorsze, to będzie można rywalizować w turniejach.
Posiadanie licencji umożliwia też udział w zajęciach treningowych, co do tej pory było niedozwolone dla amatorów.
http://www.slzts.pl/pl/komunikaty-2020-2021/32/

  Przed drugą rundą z rozgrywek trzeciej ligi - grupa południowa, z powodu braków kadrowych musiała się wycofać drużyna UKS Quo Vadis III Zabrze Makoszowy. Wszystkie mecze z I rundy rozegrane z udziałem tego zespołu zostają zaliczone, jedynie w II rundzie będzie rywalizować w tej grupie tylko 9 zespołów, a zespół z Zabrza sklasyfikowany zostanie na ostatnim miejscu w tabeli.

   Nadal czekamy na decyzję o powrocie amatorów do rozgrywek ligowych. Dlatego zaplanowane na 22 lutego br ćwierćfinały Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów zostają przeniesione na kolejny wolny termin, czyli na 15 marca. Ale na potwierdzenie tego termimu musimy poczekać do kolejnych decyzji.

   Zapowiada się na dłuższą przerwę w rozgrywkach ligowych. Rząd co chwilę przesuwa odmrożenie sportu amatorskiego i nie wiadomo kiedy powrócimy do normalnych treningów i rozgrywek. W wyniku tyigi Ach decyzji nie można rozpocząć rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów, a nawet rozgrywek II, III i IV ligi zawodowej, gdyż zawodnicy występujący w tych ligach w większości nie posiadają umów o pracę. Na dzień dzisiejszy wznowienie rozgrywek pucharowych zaplanowane jest na 22 lutego br, ale niestety nie jest to pewny termin.

   Zakończyła się I runda w Śląsiej Lidze Amatorów. Wprawdzie w I lidze brakuje jeszcze dwóch wyników, ale nie zmienią one kolejności na czołowych lokatach. Prowadzi w tabeli ALTS Poczesna, który jest jedyną drużyną bez porażki. Drugie miejsce zajmuje UKS Chorzów, a trzeci jest aktualny mistrz ligi, drużyna KTS Gliwice. W walce o najwyższe miejsca będzie się jeszcze liczył zespół UKS Quo Vadis Zabrze. Między pierwszą, a czwartą drużyną jest tylko 3 punkty różnicy, więc w drugiej rundzie będzie ciekawie.
W dole tabeli nadal dwa ostatnie miejsca zajmują UKS-y Chorzów, z tym że UKS II zdobył pierwsze punkty w derbowym pojedynku. Jednak pozostałe zespoły nie mogą być pewne utrzymania, ponieważ od strefy spadkowej dzieli je tylko kilka punktów.
    Dużo prostsza wydaje się być sytuacja w II lidze. Tutaj blisko awansu do najwyższej klasy rozgrywek jest UKTS Sokół Orzesze, który z kompletem zwycięstw i 5 punktową przewagą pewnie zmierza po wygraną w II lidze. Drugie miejsce zajmuje LKS Strażak II Mikołów, który z zespołami UKS Huragan Sosnowiec i MDK Ruda Śląska, powalczą o bezpośredni awans do I ligi. W walce o utrzymanie coraz gorzej wygląda sytuacja drużyny TKKF Aut Łagisza Będzin. Zespół ten długo nie mógł trenować, ani rozgrywać spotkań w swojej sali, co przełożyło się na słabe wyniki. W tej lidze również może być ciekawa rywalizacja o utrzymanie, gdyż zespoły z miejsc od 5 do 9 dzieli tylko 2 punkty, a więc każda opcja jest jeszcze możliwa.
    W grupie południowej III ligi duże szanse na awans ma KS Ogniwo Rogoźna Żory, który stracił tylko 1 punkt w 9 spotkaniach. O drugie miejsce w tej grupie powalczą UKS Wolej II Ruda Śląska, KTS Tajfun II Tychy i UKS Quo Vadis II Zabrze. Zespoły te mają niemal identyczną liczbę punktów i prawdopodobnie bezpośrednie pojedynki między nimi zadecydują, która z drużyn będzie miała szansę zagrania w II lidze.
    W grupie pólnocnej III ligi chyba do samego końca nie będzie wiadomo kto zagra w meczach barażowych o II ligę. Właściwie 5 zespołów nadal liczy się w grze, bo nawet piąty zespół ma tylko 4 punkty straty do lidera, którym jest na półmetku UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Drugi jest zespół TRS Millenium Myszków, a trzeci Spartakus Katowice.

    Po sześciu kolejkach spotkań w I Lidze na czele tabeli znajdują się trzy drużyny, które zgromadziły komplet punktów UKS Chorzów, ALTS Poczesna i KTS Gliwice. Teraz rozpoczną się bezpośrednie gry pomiędzy zainteresowanymi do tytułu mistrzowskiego. Do tych trzech zespołów dołączy UKS Quo Vadis Zabrze, które nadal liczy się w grzeo o najwyższe lokaty, mimo dwupunktowej straty.

     Bardzo ciekawie przedstawia się rywalizacja w Śląskiej II Lidze Amatorów. Po kilku kolejkach na czele tabeli znalazł się benaminek UKTS Sokół Orzesze, który jako jedyny zespół wygrał wszystkie swoje mecze. Bardzo wiele spotkań w tej lidze jest wyrównanych i każdy wynik jest możliwy.

     Od 26 października br rozpoczyna się druga runda rozgrywek w Pucharze Śląskiej Ligi Amatorów. Do najciekawszych spotkań mzna zaliczyć mecze: UKTS Sokół Orzesze - KTS Gliwice

     Po dwóch kolejkach w I lidze amatorów cztery drużyny zdobyły komplet punktów. Prowadzi UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy, który wyprzedza lepszym bilansem małych punktów zespoły: ALTS Poczesna, UKS Chorzów, KTS Gliwice. W trzeciej kolejce naciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy drużynami: UKS Wolej Ruda Śląska i UKS Quo Vadis Zabrze.
  Na czele II ligi znajduje się drugi zespół Strażaka Mikołów, jednak tutaj kilka drużyn miało przełożone swoje spotkania, więc tabela nie jest kompletna.

     Przypominamy o nowym punkcie regulaminu rozgrywek Śląskiej Ligi Amatorów pkt 3.6., mówiącym o tym, że w każdej drużynie podstawowym zawodnikiem musi być przynajmniej jeden amator, czyli zawodnik nie posiadający licencji zawodniczej PZTS i w sezonie 2020/2021 nie reprezentuje klubu również w lidze wyczynowej w obecnym sezonie.
Przepis ten dotyczy głównie zespołów, które występują równocześnie w 2, 3 lub 4 lidze wyczynowej.

     W Chorzowie 17 września br rozegrano Finałowy Turniej o Puchar
Śląskiej Ligi Amatorów za sezon 2019/2020. W zawodach wzięły udział zespoły, które w poprzednich rozgrywkach dotarły do półfinałów.
W turnieju wzięły udział drużyny: KTS Gliwice, UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy oraz gospodarze, czyli UKS I i UKS II Chorzów.
Po bardzo zaciętych i ciekawych spotkaniach Puchar Śląskiej Ligi Amatorów trafił do pierwszego zespołu UKS Chorzów, w którego składzie grali: Adam Ruszkiewicz, Rafał Wójcik i Sebastian Krupa.
W finale chorzowianie pokonali 4:2 UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy (Marian Lebek, Marcin Krause i Edward Wojciechowski). Trzecie miejsca w turnieju zdobyli KTS Gliwice i UKS II Chorzów.
Szczegółowe wyniki Turnieju Finałowego na stronie:

     Rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów w sezonie 2020/2021.
W pierwszej rundzie zwycięstwa odniosły zespoły: UKTS Sokół Orzesze, UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy, KS Viret CMC Zawiercie, LKS Wilki II Wilcza i UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza.
Druga runda zaplanowana została na 26 października 2020 roku.

   38 zespołów zgłosiło się do rozgrywek w Śląskiej Lidze Amatorów w sezonie 2020/2021. I i II liga liczy po 10 zespołów. Trzecia liga podzielona jest nadwie grupy. Grupa południowa będzie liczyć 10 drużyn, a grupa północna będzie się składać z 8 zespołów.

   Śląski Związek Tenisa stołowego przypomina o obowiązkowej składce członkowskiej. Każdy klub biorący udział w rozgrywakach ligowych proszony jest o uiszczenie rocznej składki w wysokości 150 zł do końca czerwca br. Wpłata składki członkowskiej uprawnia do zgłoszenia udziału w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020/2021 oraz w głosowaniu podczas najbliższego walnego zebrania Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.
Kwotę składki należy opłacać  przelewem na konto: 28 1560 1108 0000 9060 0004 5275 (w tytule przelewu wpisać „Składka członkowska za rok 2020” oraz nazwę klubu), w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.06.2020 r.
Wróć do spisu treści