Pozostałe informacje - SLA

Śląska Liga Amatorów
CLIMB
CLIMB
Przejdź do treści

Pozostałe informacje

Informacje
Informacje - Sezon 2018/2019
    Piast Katowice wywalczył awans do Śląskiej II Ligi Amatorów. Drużyna z Katowic okazała się lepsza w dwumeczu barażowym z zespołem TKKF III Chorzów. W pierwszym meczu padł wynik 6:4 dla Piasta, a w rewanżu drużyna z Chorzowa tylko zremisowała i w ten sposób w przyszłym sezonie w drugiej lidze rywalizować będzie Piast Katowice.

    W finale Pucharu Ligi zmierzyły się zespoły ALTS Poczesna i ATS Ligota Łabędzka pokonał. Grająca na wyjeździe drużyna z Ligoty po raz trzeci w tym sezonie pokonała zespół z Poczesnej i wywalaczyła puchar ligi.

    Zespół ATS Ligota Łabędzka wywalczył tytuł mistrzowski w Śląskiej Lidze Amatorów. W decydującym spotkaniu w Mikołowie, miejscowy LKS Strażak uległ rywalowi 4:6. Mecz mógł się zakończyć zupełnie inaczej, gdyby strażacy wykorzystali swoje szanse (3 pojedynki przegrane po 2:3). Drugie miejsce w lidze zajęła drużyna ALTS Poczesna, a trzecim miejscem musi zadowolić się LKS Strażak Mikołów.

     Zapowiada się na wyjątkowo ciekawą ostatnią kolejkę w Śląskiej I Lidze Amatorów. Po 17 kolejkach 4 zespoły mają identyczną zdobycz punktową. O tytule mistrzowskim zadecydują bezpośrednie mecze pomiędzy LKS Strażak Mikołów z ATS Ligota Łabędzka i ALTS Poczesna z UKS Chorzów. W walce o podium może wmieszać się jeszcze drużyna UKS Quo Vadis Zabrze, która ma punkt straty do liderów. W barażu o utrzymanie w I lidze zagra UKS Wolej Ruda Śląska, który zajmie 8 pozycję. Do II ligi spadną zespoły MDK Ruda Śląska i TKKF Aut Łagisza Będzin.

    W drugiej lidze najlepszą drużyną został UKS III Chorzów, który na jedną kolejkę przed zakońceniem rozgrywek ma 3 punkty przewagi nad zespołem UKS Huragan Sosnowiec. Obie drużyny zapewniły sobie bezpośredni awans do I ligi. W walce o 3 miejsce premiowane grą barażową liczą się jeszcze Spartakus Katowice i Bartek Siemianowice.

    W trzeciej lidze rozpoczęła się faza play-off. O drugą ligę walczą 4 zespoły wyłonione z dwóch grup 3-ligowych. Po pierwszej serii spotkań po 4 punkty mają drużyny LKS Wilki Wilcza i LKS Strażak II Mikołów.

    W trzeciej lidze od przyszłego tygodnia rozpoczynają się gry pozczególne miejsca. Pierwsze dwa zespoły z grupy południowej i północnej będą rywalizowały o prawo gry w II lidze.

    Coraz ciekawiej robi się w walce o tytuł mistrzowski w Śląskiej Lidze Amatorów. W ostatnich spotkaniach dotkliwej porażki we własnej sali doznał lider UKS Chorzów, który po raz drugi w tym sezonie nie miał szans w rywalizacji z zespołem LKS Strażak Mikołów. Również u siebie przegrała drużyna ALTS Poczesna, która musiałą uznać wyższość ATS-u Ligota Łabędzka. Cztery pierwsze zespoły dzieli już tylko różnica dwóch punktów co zapowiada rywalizację do ostatniej kolejki.

     UKS III Chorzów zapewnił sobie bezpośredni awans do I Ligi Amatorów. Z drugiego miejsca prawodpodobnie awansuje UKS Huragan sosnowiec, a o trzecią lokatę walczą Spartakus Katowice i TKKF II Chorzów.

     Puchar Śląskiej Ligi Amatorów jest już w fazie półfinałów. W najbliższym czasie UKS II Chorzów zmierzy się z ATS Ligota Łabędzka. W drugim półfinale czeka już UKS III Chorzów, który Zmierzy się z obrońcą tytułu ALTS Poczesna.

   Zacięta rywalizacja o tytuł mistrzowski toczy się w I lidze. Do końca rozgrywek drużyną pozostało tylko po pięc spotkań, a nadal w walce o pierwszą lokatę liczy się 5 zespołów. Przed spadkiem raczej nie uchronią się TKKF Aut Łagisza Będzin oraz MDK Ruda Śląska.

   W drugiej lidze nie ma już drużyny bez straty punktu. W 14 kolejce MOSiR Czeladź wywalczył remis z liderem UKS III Chorzów. Nie zmienia to jednak sytuacji chorzowian, którym brakuje już tylko 1 punktu do bezpośredniego awansu do I Ligi. Blisko awansu jest też zespół UKS Huragan Sosnowiec. Do trzeciej ligi prawdopodobnie spadnie niedawny I-igowiec UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza.

  Znamy już trzy zespoły z III ligi, które zagrają o awans do wyższej ligi. Tymi zespołami są LKS Strażak II Mikołów, Wilki Wilcza z grupy południowej i UKS Quo Vadis II Zabrze Makowszowy z grupy północnej. Pamiętać jednak trzeba, że w walce o II ligę będą się liczyć 4 zespoły, po dwa z każdej grupy z zaliczeniem bezpośrednich spotkań rozegranych w rundzie zasadzniczej.

   Po pierwszej rundzie rozgrywek w trzeciej lidze na czele swoich grup znajdują się LKS Strażak II Mikołów i UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy. Rywalizacja o awans w obu ligach jest bardzo zacięta i jeszcze kilka zespołów ma realne szanse na bezpośredni awans do II ligi.

    Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek w Śląskiej I, II i III lidze amatorów. Zarówno w I, jak i w II lidze na czele tabeli znajdują się zespoły UKS Chorzów. W drugiej lidze UKS III Chorzów ma 3 punkty przewagi nad zespołem UKS Huragan Sosnowiec i aż 7 punktów przewagi nad TKKF II Chorzów. Zupełnie inna sytuacja jest w pierwszej lidze. Wprawdzie prowadzi UKS Chorzów, ale tyle samo punktów ma ALTS Poczesna. Tuż za tymi zespołami plasuje się ATS Ligota Łabędzka, która po trudnym starcie na początku rozgrywek, teraz ma passę 5 zwycięstw z rzędu. Drużyny z miejsc 4-8 nadal mają szansę na wysokie miejsce w lidze, bo ich strata do prowadzących zespołów nie jest duża.

    W pierwszej lidze amatorów zmierzyły się dwa najwyżej sklasyfikowane zespoły ALTS Poczesna i UKS Chorzów. Po bardzo ciekawym i wyrównanym spotkaniu wygrali gospodarze UKS Chorzów co dało im awans na 1 miejsce w tabeli. Na trzecie miejsce "wdrapał" się zespół ATS Ligota Łabędzka, który po 4 kolejkach zajmował 8 miejsce. To pokazuje jak wyrównana jest stawka tegorocznych rozgrywek I ligi.

    Drużyna UKS III Chorzów z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli II ligi. Chorzowianie mają już 3 punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem, zespołem UKS Hurahan Sosnowiec. Oba zaespoły mają największe szanse powalczyć o awans do I ligi.

    Od poniedziałku 19 listopada br rozpocznie się 3 runda rozgrywek Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów.
W 1/8 finału napewno odpadną 4 drużyny I-ligowe, gdyż los sprawił, że aż 4 z 8 spotkań to bezpośrednie potyczki drużyn z najwyższej ligi amatorskiej.
Najciekawiej zapowiada sie rywalizacja UKS II Chorzów z UKS Quo Vadis Zabrze i UKS Wolej Ruda Śląska z ALTS Poczesna.
Z tymi rozgrywkami już w drugiej rundzie pożegnał się ubiegłoroczny wicemistrz ligi i półfinalsta tych rozgrywek UKS Chorzów, który przegrał z zespołem LKS Strażak Mikołów.

    Po pięciu kolejkach Śląskiej I Ligi Amatorów nie ma już drużyny z kompletem punktów. Tak wyrównanej ligi nie było już od paru lat. O tym, że w tym sezonie każdy może wygrać z każdym przekonał się aktualny lider rozgrywej ALTS Poczesna, która przegrał mecz z zajmującym 8 miejsce przed tym spotkaniem ATS-em Ligota Łabędzka.

    W drugiej lidze po 4 kolejkach zaznaczyła się już przewaga trzech zespołów. Prowadzą z kompletem punktów UKS III Chorzów i UKS Huragan Sosnowiec, a trzeci jest TKKF Chorzów.

    Rozegrana została I runda Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. Druga runda zaplanowana jest na 10 października 2018 roku.

    Rozpoczęła się rywalizacja w Śląskiej I Lidze Amatorów. Pierwszym liderem został UKS Chorzów, który wygrał swoje spotkanie 9:1. Wysokie zwycięstwa odniosły też zespoły UKS Wolej Ruda Śląska i Schodbud Mysłowice, które wygrały swoje mecze po 8:2.

    Rozlosowano rozgrywki Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. Już w najbliższym tygodniu począwszy od 19 września 2018 roku rozegrane zostaną trzy spotkania I rundy Pucharu Ligi. Pozostałe zespoły do rozgrywek przystąpią od II rundy, która zaplanowana jest na 10 października 2018 roku.

    W Śląskiej Lidze Amatorów w sezonie 2018/2019 zgłosiło się do udziału w rozgrywkach 35 drużyn. Zespoły podzielone będą na 3 ligi, z tym że trzecia liga podzieolna jest na dwie grupy. Jest jeszcze jedno miejsce w 3 lidze po wycofaniu się drużyny Iskry Milowice z rozgrywek.

   Zakończył się okres zgłaszania drużyn do Śląskiej Ligi Amatorów w sezonie 2018/2019.
Udział w lidze potwierdziły:

I Liga:
- UKS Chorzów
- UKS Wolej Ruda Śląska
- UKS II Chorzów
- UKS Quo Vadis Zabrze Makoszowy
- LKS Strażak Mikołów
- ATS Ligota Łabędzka
- ALTS Poczesna
- MDK Ruda Śląska
- Schodbud Mysłowice
- TKKF Aut Łagisza Będzin

II Liga:
- UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza
- MORiS Chorzów
- UKS Huragan Sosnowiec
- Bartek Siemianowice
- Spartakus Katowice
- Bartek II Siemianowice
- UKS III Chorzów
- TKKF II Chorzów
- MOSiR Czeladź
- TKKF III Chorzów

III Liga

- ABTM Katowice
- Spartakus II Katowice
- UKS IV Chorzów
- Słowian Katowice
- Piast Katowice
- Bartek III Siemianowice
- UKS Huragan II Sosnowiec
- UKTS Sokół Orzesze
- UKTS Sokół II Orzesze
- UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy
- LKS Strażak II Mikołów
- Chełm Masters
- UKS Quo Vadis III Zabrze Makoszowy
- LKS Wilki Wilcza
- Piast Ożarowice
Wróć do spisu treści